Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem rég katolikus temetésen...

Nem rég katolikus temetésen voltam, és nem értettem a következőt. Valaki alátámasztaná? Mert nekem ez új.

Figyelt kérdés

A pap a ravatalozóban mondta még, hogy hívő kereszténynek a temetésről, a gyászról 3 valami jut eszébe stb. stb.... a Kereszténységből adódóan.


1. Fekete szín / gyász ruha -> Hogy emlékeztessen a tragikus elmúlásra.

2. Virágok -> Hogy emlékeztessen a feltámadásra, és az örök életre.

3. Kereszt -> Gondolom ez magától érthető-tő


Arra lennék kíváncsi, hogy az 1-es és 2-es pont eredete, tényleg keresztényi?

Mármint a fekete gyász szín és virágok használata a Kereszténységből fakad?



2013. dec. 31. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Az eredete nem, de a használata abból fakad.


Vagy használják inkább a hupikék gyásszínt, mert az eredeti jelkép lenne?

2013. dec. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
2013. dec. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A link nagyon hasznos volt. :)

2013. dec. 31. 15:43
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

A fekete szín jelképezi a színek hiányát, a nagy űrt, egy olyan állapotot, ahol nincs fény csak üresség, elmúlás. Sötétségben tapogatózást, szürkeséget, reménytelenséget, hiányt hagy magaután. Az árnyék már csak halvány lenyomata, emléke a felidézett valóságnak, mely megszűnte létezni magát.


Rengeteg virág évelő, mint tudjuk. A tél elmúlását, pedig mindig a tavasz követi. Amit egykor maga alá temetett a hideg és a jég, azt a tavasz feloldja és új életet hoz magával. Illetve melegséget és szépséget.


Nem kell ezt átvenni senkitől, teljesen logikus.

Attól, hogy mások még szintén logikát láttak benne, még nem lesz rögtön utánzás, lopás.

De a kereszténység lényege nem a szimbólumok, külsőségek és rituálék. Így jelentősége ezeknek nincs. (egyébként a a karácsonyfa örökzöld).


Vannak akik hisznek a halál utáni életben és vannak akik nem. Én a veszteséget semmiképpen nem örömként élem meg.

Lehet belőle tanulni, lehet azt gondolni, hogy a vég maga a kezdet. Lehet bízni benne, hogy a pusztulás adni fog. De egy dolog biztos, hogy elvesz mindent.



u.i. Boldog mérlegfordulónapot!


"Szíved elgondolja a mult félelmét: hol az író, hol a mérlegelő, hol a tornyok összeírója?"


"Oh, ha az én bosszankodásomat mérlegre vetnék, és az én nyomorúságomat vele együtt tennék a fontba!"


"Ki mérte meg markával a vizeket, és ki mértéklé az egeket arasszal, a föld porát ki foglalá mércébe, és a hegyeket ki tette körtefontra, és a halmokat a mérlegserpenyőbe?"


"És mikor felnyitotta a harmadik pecsétet, hallám, hogy a harmadik lelkes állat mondá: Jőjj és lásd. Látám azért, és ímé egy fekete ló; és annak, aki azon üle, egy mérleg vala kezében."


"Ím a népek, mint egy csöpp a vederben, és mint egy porszem a mérlegserpenyőben, olyanoknak tekintetnek; ímé a szigeteket mint kis port emeli föl!"


"És beírám levélbe és megpecsétlém, és tanúkat is állíték, és megmérém a pénzt mérlegen."


"Az ő igazságának mérlegével mérjen meg engem, és megismeri Isten az én ártatlanságomat!"


"Tekel, azaz megmérettél a mérlegen és híjjával találtattál"


http://www.youtube.com/watch?v=Nz9KkVf5qFg

2013. dec. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sandor76 ***** válasza:

Menjunk a multba.

Eredetileg,orok elet.Itt a harombol egy sincs,illetve van ,de nem abban az ertelemben ,ahogy kerdezed.

A keresztenyi eletben,tudjak miert kell meghalni,es hogy van feltamadas.Jezus ezt tanitotta.

A kereszteny vallas sok mindent tanit es valtozik,de inkabb a hagyomanyt es emberi erdekeket kovet.

A bibliaban nem olvastam a szinrol,es a viragrol,mit jelkepez es honnan ered ez a mondas.

Emberi nezopontbol elfogadhato,mert van benne racio.

Mivel a pap mondta ,bekerult abba a vallasba is.

Nem ertem ,miert kell viselni a fekete ruhat,hogy sokaig emlekeztessen az amugy is fajdalmas gyaszra?

Jezus pedig nem kereszten halt meg,hanem egy oszlopra akasztva.Pontosan ugy mint minden elitelt akit ilyen modon vegeztek ki,neki miert lett volna keresztje?

A keresztenyseg joval kesobb lett nagy vallassa,ahol hasznaltak a keresztet,de a tanitashoz keves koze volt.

Az megint mas ,hogy mara egy bevett szokas,de Jezus idejen nem hasznaltak.

Egy sem keresztenyi tanitas.

2014. jan. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!