Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mutatják magukat sokan...

Miért mutatják magukat sokan vallásosnak, kereszténynek, ha közben átvágnak másokat?

Figyelt kérdés

Én nem értek a kereszténységhez, valláshoz, de megláttam ezt, és elgondolkoztam!


Sok ismerősöm keresztet hord nyakláncként a nyakában, van Jézus szobruk, vagy hogy is hívják, járnak templomba, beszélnek a Bibliáról, meg Istenről, de nem úgy viselkednek szerintem ahogy kellene.


Átvágnak másokat, hazudnak másoknak, meg meglopnak másokat. Nem úgy, hogy szó szerint elveszik, hanem nem adják vissza amit kaptak kölcsön, meg letagadják, hogy náluk van!

Kihasználják a másikat, összebarátkoznak vele, aztán mikor már nincs rá szükségük akkor eltűnnek!


Miért? Ez a fajta "templomba járok, jó ember vagyok!" ez csak álca? Igazából nem azok?

Gondolom nem helyes, átvágni a másikat, és hazudni neki!

Vagy elfogadható?



2014. jan. 2. 10:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Na ez jó kérdés, én is láttam ilyet.
2014. jan. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem ismerem az esetet, de lehet, hogy inkább csak megszokás náluk a templombajárás meg a keresztyénség... Attól valaki nem lesz keresztyén, hogy keresztet hord a nyakában meg annak mondja magát, viszont hibái is mindenkinek vannak :)
2014. jan. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Átvág, hazudik, utána meggyónja és minden rendben van.
2014. jan. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Na, utolsó! Ebből is látszik, hogy azt sem tudod ,mi zajlik egy gyónáson.Gondolod abból áll a keresztényeknél (katolikusoknál)a gyónás, hogy, "jaj loptam, de nem baj, mert meggyónom és holnap megint lophatok, mert majd azt is meggyónom."

Nekem meg az ilyen okostojásoktól áll a hátamon a szőr.És azt hiszik, hogy ők a megmondó emberek, pedig ostobák egy marék lepkénél is.

Persze ez meg az én hibám, mert pálcát török az ilyen felett. Pedig csak sajnálni kéne.

2014. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azt mondom, hogy mindenki foglalkozzon a saját hitével és ne azzal, hogy más mit csinál.Azzal majd neki kell elszámolnia. Persze visszatetsző, ha egy hívőnek mondott valakiről kiderül, hogy miközben keresztekkel rohangál a nyakában és templomba jár, embertársaival szemben hazug és csal. Nem elfogadható, hanem szégyen,de nem szabad általánosítani.
2014. jan. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 megfelelő ***** válasza:
Olvasd el a Bibliából, hogy mi a feltétele annak, hogy valaki kereszténynek mondhassa magát. Van egy pár, és azok nem holmi vacak tárgyakról van szó. Hiába mondja valaki magáról, hogy keresztény, ha Jézus nem fogja annak tartani.
2014. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 megfelelő ***** válasza:

Azért itt van egy pár:


mt.10.37 Aki inkább szereti apját vagy anyját, mint engem, nem méltó hozzám, és aki inkább szereti fiát és leányát, mint engem, nem méltó hozzám,38 és aki nem veszi föl az ő keresztjét, és nem úgy követ engem, nem méltó hozzám.


mt.12.48 Ő azonban így felelt: Ki az én anyám, és kik az én testvéreim? 49 És kinyújtva kezét tanítványai felé ezt mondta: Íme, az én anyám és az én testvéreim!50 Mert aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát, az az én fiútestvérem, nőtestvérem és anyám.


stb...

2014. jan. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. A keresztény embernek ott a gyónás lehetősége.

De azt,h nem élünk a hitünk tanítása szerint, bármelyik vallásról elmondhatjuk.

Változtak az értékrendek. Nem menő, sőt ciki ha valaki vallásos/jól nevelt.

Szomorú de amíg csak én vagy még páran látjuk így a helyzetet addig nem is fog változni a helyzet :(

2014. jan. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki kereszténynek mondja magát, még nem lesz automatikusan szent. Akkor sem, ha törekszik az egyház tanítása szerint élni. Bűnös emberek vagyunk, elbukunk, ez van. Az, hogy valaki mennyire jó keresztény, nem igazán van azzal összefüggésben, hogy hány cm-es keresztet hord a nyakában.


Egyébként bizonyos bűnök esetén nem úgy megy ám a feloldozás, hogy oké, megbántad, feloldozlak. A pap kötheti a feloldozást az okozott kár megtérítéséhez, gyilkosság esetén ahhoz, hogy az illető adja fel magát a rendőrségen stb.

2014. jan. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 sandor76 ***** válasza:

A pap nem tud meggyontatni ,es bunoket eltorolni,ezt csak Jezus teheti meg.

Aki ilyen kereszteny teves tanitasban van.

Ezek e magukat keresztenynek vallo szemelyek kovetik el a kerdesben megfogalmazottakat.

Sot meg rosszabbakat ugyanis nincsen semmifele Isten felelmuk,nemismerik az elvarasait Istennek.

Ha ismernek nem tennek meg.

Felmeres szerint,aki nem csinal semmit,ami egy "kereszteny dolga"lenne,az is annak vallja magat.Pl;uti veri a csaladjat,kihasznal masokat stb, de ugyebar kereszteny mert meg van keresztelve csecsemo kora ota.[tisztelet a kivetel].

Ezert van kereszteny ember,

es keresztenyi elet,nem ugyanaz.

A profeciak szerint egyre rosszabb lessz a vilag alapota ahogy megyunk bele a vegidobe,mig el nem eri a tetofokat,es ezek a kulonbsegek egyre nyilvanvalobbak lesznek.

Ennek meg kell latszani,innen lehet majd tudni,ki szolgalja Istent,eski nem.Malakias,3;16-18.

2014. jan. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!