Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Picit érdekel a buddhizmus,...

Picit érdekel a buddhizmus, de láttam, több ága van. Esetleg valaki segít, mi a különbség az ágak között?

Figyelt kérdés
Nem tudtam jól kivenni sajnos
2014. jan. 13. 23:28
 1/3 viktorvarga ***** válasza:
hát szerintem vannak népcsoportok akik ezt másképp értelmezik vagy ábrázolják..kinaiak v a szikh ek...de asszem az a lényeg h tudatosan úgykel élni h a lehető legjobb helyre reinkarnálódj.nem az iszlámnak van több ága?
2014. jan. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Andrew Skilton: A buddhizmus rövid története című könyvét ajánlom. A "rövid" az egy majdnem kétszáz oldalas pdf dokumentumot takar, de szépen le van benne írva az összes nagyobb ágazat (Hinajána, Mahájána, Vadzsrajána), illetve különbözű kisebb irányzatok. Ezzel már kapsz egy átfogó képet, és ki tudod majd választani a neked tetsző ágazatot.
2014. jan. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. jan. 14. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!