Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ez a két bibliai...

Szerintetek ez a két bibliai idézet összefüggsében van egymással? (jézustól és Istentől)

Figyelt kérdés

A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 10. fejezet

"34 Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert."


Jeremiás próféta könyve » 25. fejezet

"29 Mert ímé, a város ellen, amely az én nevemről neveztetik, az ellen veszedelmet indítok, ti pedig egészen megmenekültök-é? Nem menekesztek, mert én fegyvert hozok e földnek minden lakosára, azt mondja a Seregek Ura"



2014. jan. 25. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggésben.Jézus arra értette amit mondott,hogy az embereknek új lesz,furcsa,meghökkentő,amit ő képvisel,ezért sokan ellenérzéssel lesznek iránta,és az is hasonló ellenérzéseket fog kiváltani a környezetéből,aki az ő útján jár majd.
2014. jan. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szió Silver barátom


Nem nincs összefüggés.

Ha megnézed a Máté szöveg összefüggést itt a családon belül való egyet nem értésről van szó.

Mert némely család tag keresztény életet szeretne élni, míg mások nem szeretnének ilyen kötöttséget, és ez egyet nem értéshez vezethet.

s ezt tudta nagyon jól Jézus.

De a keresztény akkor is mellette tart ki és ettől függetlenül igyekeznie kell a családtagjaival is békében élnie, bár a nem hívő család tagok, nagyon nagy csatát próbálnak vívni, hogy "vissza" kapják a családtagjaikat.

A megosztottságot inkább a nem hívő családtagok hozzáállása okozhatja. Úgy dönthetnek, hogy elutasítják a keresztényiséget, vagy ellenszegülnek annak, és így meghasonlást támasztanak a családban (Luk 12:51–53).


Jeremiás könyvének szöveg környezete teljesen másról szól.


Sátán egész világrendszerének, kezdve a kereszténységgel, innia kell Jehova boszszújának poharából. A Jeremiáshoz intézett további parancs bizonyítja ezt, amely a 25. fejezet 27-től 29-ig terjedő versekben került feljegyzésre: „Azért ezt mondd nékik: Ezt mondja a Seregek Ura, Izráelnek Istene: Igyatok és részegüljetek meg, okádjatok és hulljatok el, és fel ne keljetek a fegyver előtt, a melyet én küldök közétek. És ha majd a te kezedből nem akarják elvenni a pohárt, hogy igyanak belőle: ezt mondd nékik: Így szól a Seregek Ura: Meg kell innotok. Mert ímé, a város ellen, a mely az én nevemről neveztetik, az ellen veszedelmet indítok, ti pedig egészen megmenekültök-é? Nem menekesztek, mert én fegyvert hozok e földnek minden lakosára, azt mondja a Seregek Ura.”

17 Ezek kemény szavak — valóban félelmet keltő szavak, mert Jehova Isten, az egész világegyetem Szuverén Ura mondja. Évezredeken át türelmesen elviselte a gyalázkodást, a szégyent és a gyűlöletet, amelyet szent nevére összehordtak. Az idő végül mégis elérkezett számára, hogy válaszoljon arra az imára, amelyet szeretett Fia, Jézus Krisztus tanított tanítványainak, amikor itt volt a földön: „Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved; jőjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is” (Máté 6:9, 10). Jehova akarata az, hogy Jézus az ő kardjaként cselekedjen a bosszú végrehajtásában.


Penu

2014. jan. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Uram Istenem!..... Mi az Újszövetség üzenete kedves Penu? A csontotok velejéig bosszú állók vagytok JT-k. Ti akarjátok megmondani Istennek,hogy mit tegyen....szánalmas amit tesztek. Az Isten óvjon meg mindenkit tőletek és tanaitoktól.
2014. jan. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

T. 3-as hozzaszolo!

Akkor legy szives magyarazd el te, hogy mit jelentenek a fenti idezetek, amelyeket Penu idezte.

Te hogyan ertelmezed? Nem vadaskodni kell, hanem fejtsd ki te is az allaspontodat. Szivesen olvasom a valaszodat. Udv: Judit!

2014. jan. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as válaszoló.


Nem értem a csodálkozásodat, hiszen Jézus az ítélet végre hajtója Istennek. s ezt a jelenések könyve írja. Nem értem miért gondoljátok, hogy a halála az nagyobb kegyelembe részesít, ha csak elfogadom Jézust, de aktívan nincs a hitem és a tettem összhangban Isten szándékával.


Nagyon komolytalan lenne, nem szabad a halála mögé bújni, mert Jézus mást is kér nem csak azt, hogy fogadjuk el, és ennyi....


(Jelenések 19:15) . . .Ő tapossa a mindenható Isten dühödt haragjának borsajtóját is.

(2Tesszalonika 1:7, 8) . . .Jézus kinyilatkozik az égből az ő hatalmas angyalaival 8 lángoló tűzben, midőn bosszút áll azokon, akik nem ismerik Istent, és azokon, akik nem engedelmeskednek a Jézusról, a mi Urunkról szóló jó hírnek.


Jézus itt büntetést fog kiszabni azokra akik nem akarták meg ismerni az Atyját a mindenható Istent.

ezért is vannak nagyon kevesen Jézus szerint, akik megmenekülnek, mert az nem elég, hogy Jézust elfogadják.

S ezt Jézus is megmondta:


(Máté 7:21) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.


Az atya akaratát is tenni kell, De sokan nem is tudják, mi az atya akarata....

Nem lehet csak Jézus mögé bújni, mert akkor ezek a versek hazugságok lennének amit Jézus mondott.

Nem csak Jézust kell megismerni, hanem Jézus szerint az egyedüli igaz Istent is.


(János 17:2, 3) . . .. 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.


Nem értem miért bosszúskodtok ellenünk, és a Biblia versek ellen, mert mi ezeket betartjuk?


ezért kell minket gyűlölni?

Nem értem mi rosszat tettük azzal, hogy mi utána kutattunk és tanítjuk?

2014. jan. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!