Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a mondásról, amely állítólag Lao-ce nevéhez köthető: "Az út, amiről beszélsz, nem az, amin jársz. "?

Figyelt kérdés

attól függetlenül, ki melyik felekezethez/valláshoz tartozik(vagy nem tartozik)

elvonatkoztatva attól is, hogy esetleg úgynevezett "önigazolási" szándékok közrejátszanak-e abban(és milyen mértékben), ahogy egyes ember esetleg éppen hitét; meggyőződését"fitogtatja"a másik fél előtt(alapozza ezt akár vki Szent Könyvek "ismeretére", saját maga által "formált" Isten-képre vagy egyéb- esetleg - "életkönnyítő"elvrendszerre)

továbbá itt és most attól szintén függetlenül, hogy valaki mekkora mértékben és mi célból azonosítja a hit és erkölcs fogalmát(egyes esetben akár képmutatást eredményezve/ Jézus példaértékű "magatartását" ezzel nem kérdőjelezve meg)



2014. jan. 29. 12:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem tartom magam buta embernek, de ebédszünetben meg se próbálom értelmezni a kifejtésedet. Kevesebb záró- és idézőjel, mértékletesebb közbevetés kell egy értelmes mondatba.

Amúgy mi lehetne a véleményem egy közmondás-féle bölcsességről? Igaz, de nem feltétlenül, főleg nem minden esetben és mindenkire érvényesen.

2014. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

kritika ide vagy oda a fogalmazással kapcsolatosan, ha meg sem próbálod értelmezni, felmerülhet a kérdés, miért fárasztottad magad válasszal egyáltalán..

ha persze csak kötekedni szerettél volna, azt is meg lehet érteni..

2014. jan. 29. 12:14
 3/14 A kérdező kommentje:

még talán annyit, hogy mivel egyébként adott témakört is oldalakon keresztül lehetne fejtegetni, a kérdéshez kapcsolódó kommentárban maradtam inkább címszavakban egyfajta rövidített változatnál..

attól függetlenül, hogy ebben a formában épp valaki számára mennyire értelmezhető vagy sem

:)

2014. jan. 29. 13:03
 4/14 anonim ***** válasza:

Én sem értem igazán a kérdést :)

Mi a véleményünk? Úgy érted, hogy mi hogyan értelmezzük ez a mondást? Mit jelent szerintünk/nekünk?

2014. jan. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

úúú sorry mondjuk igen, ez jogos lehet

és tényleg inkább a kérdést feltehettem volna ebben a formában, köszönöm:

"Hogyan értelmezitek ezt a mondást? Mit jelent nektek?"

2014. jan. 29. 13:14
 6/14 anonim ***** válasza:
Én ezt így értelmezem: Vizet prédikál és bort iszik.
2014. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Köszi! Így már egyértelmű :)

Szerintem azt jelenti, hogy valaki nem úgy él, nem úgy cselekszik, mint ahogy azt másokkal el akarja hitetni, vagy amit másoknak tanácsol, vagy amit másoktól elvár.

Úgy is mondhatjuk, ahogy az előző írta :)

2014. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Pontosan azt jelenti, hogy máshogy cselekszik, mint amit beszél, ahogy a többiek is írták.

Az a véleményem, hogy mondani könnyű.

2014. jan. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

:) köszönöm a válaszokat!! valójában mind tetszett, azért pedig tényleg elnézést kérek, ha érthetetlenül, nem egyértelműen fogalmaztam volna vagy félreértést okozott vmi is:(((

(nem tisztem semmilyen téren megkritizálni vkit is és adott téma nem is erre vonatkozott. annak idején olvastam valamikor ezt az idézetet, és feltettem ide ma, de lehetséges, nem is kellett volna)

2014. jan. 29. 16:00
 10/14 rajcziz ***** válasza:
100%

Anélkül, hogy vitatkoznék az előttem kommentelők véleményével (mert biztos vagyok benne, hogy számukra ezt az üzenetet hordozza ez az idézet):


Aki kicsit jobban foglalkozik a taoizmussal, egy mélyebb tartalmat vesz észre a mondatban, ami nem feltétlenül csak taoistákra vonatkozik (hanem minden más vallásosra). A lényeg a következő: nem ismerheted meg a taót (utat) csak úgy, hogy beszélsz róla. Vagyis hiába olvasol akármennyit a követendő útról, a követendő példáról, addig nem értheted meg, míg meg nem próbálsz járni rajta. Beszélhetsz akármennyit a "helyes útról", ha sosem lépsz rá, hiábavaló. Ez persze nem azt jelenti, hogy ne kellene tanulmányozni az előttünk élő bölcsek írásait, csupán arról van szó, hogy sosem szabad feladnunk a valódi átélés, megtapasztalás élményét a százféle leírásért.

Képzeljünk csak el egy külföldi kirándulást. Aki csak "beszél", beül az autójába, végigmegy a városon, kiolvassa az útikönyvből a számára érdekes információkat, és már megy is tovább. Aki "jár", az végigjárja a várost, közelről szemléli meg mindazt, amiről a másik csak olvasott.

2014. jan. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!