Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok hozzá? Szavaztok?

Mit szóltok hozzá? Szavaztok?

Figyelt kérdés

Ezt a levelet kaptam:

A családellenes erők nem nyugszanak.

Kérlek, klikkeljetek, és akadályozzuk meg ezt is, mint az Estrella jelentést!

Lent az angol szövegben van az a link (többször is), amire kattintva tiltakozhatunk (keresztnév, vezetéknév, ország (Hungary) kiválasztása, irányítószám - ennyi!)

De gyorsan, és terjeszd, mert Február 3-án szavaznak!

Febr. 3-án fog szavazni az Európai Parlament a jelentésről, ami hivatalosan az "EU ütemterv a szexuális orientáción ill. nemi identitáson alapuló homofóbia és diszkrimináció ellen" néven fut.A Lunacek jelentés az LGBT* (magyarul: Leszbikusok, Melegek, Biszexuálisok és Transzneműek, rövidítve LMBT) lobbi próbálkozása arra vonatkozóan, hogy különleges jogokat harcoljanak ki maguknak, és céljaikat minél szélesebbre terjesszék, ill. minél több helyen jobban napirendi ponttá tegyék a tagállamokban. Azt állítják, hogy csak egyenlő jogokat akarnak, de ez nem igaz. Amennyiben elfogadásra kerül ez a javaslat, az EU intézmények és a tagállamok kötelesek lesznek részt venni egy átfogó homoszexuális mainstreaming (~érvényesítés) megvalósításában a közpolitika valamennyi területére vonatkozóan, beleértve nemcsak az egészségügy és az oktatás alapvető nemzeti kompetenciáit, de a foglalkoztatási, menekültügyi, és külkapcsolatok területét is.A jelentés egy olyan jövőképet tár elénk ahol:

. a tagállamokat lehetne arra kötelezni, hogy "engedélyezzék az azonos neműek házasságát" a jelentésre való (téves politikai ) hivatkozással..

. az egynemű párok valamennyi tagállamban teljes hozzáféréssel bírnának az örökbefogadások, a mesterséges megtermékenyítések és a béranyaság területén is.

. garantálva lenne a gyülekezés és önkifejezés szabadsága a meleg aktivisták számára, és megnyílna az út a "gyűlöletbeszéd" és "gyűlölet-bűncselekmény" jogi fogalmak alkalmazásának lehetőségére is, melyet kimondottan az evangélium hirdetői, és más, homoszexualitást ill. meleg lobbit ellenzők kritikáinak elhallgattatására használnának fel. Ezzel, az Európai Parlament az EU-t és a tagállamokat egy kettős mérce alkalmazására kényszerítené: korlátlan szólásszabadságot a meleg közösségnek, de korlátozott szabadságot a lehetséges kritikusok számára. A legriasztóbb azonban az, ami hiányzik a jelentésből. A javaslat nem rendelkezik a szülők gyermekeik nevelésére és oktatására vonatkozó jogainak védelméről, valamint arról, hogy megvédhessék gyermekeiket a helytelen/nem megfelelő homoszexuális propagandától, vagy lelkiismereti okokból tiltakozhassanak ezek ellen.



#lunacek
2014. febr. 2. 19:02
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
A link lemaradt: [link]
2014. febr. 2. 19:06
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
Paranoid homofób összeesküvés-elmélet.
2014. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Már várható volt. A szexualitáson keresztül támadják a legtöbbet a kereszténységet. Na de írja a Biblia....
2014. febr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 yuda ***** válasza:
36%

Már szavaztam. Élelmes ismerőseim már tegnap küldték a linket.

Megmondom őszintén, több dolog is zavar ebben.

-statisztikailag bizonyított, hogy olyan szinten gyors a melegkapcsolatok cseréje, hogy értelmetlen a házasságuk.

- ha tényleg annyira jó lenne ez a dolog és szélsőséges esetben mindenki ezt követné, két generáció alatt kipusztulna az emberiség.

- fertelmes és gusztustalan amit és ahogy művelnek.

- Isten egy ffi és egy nő kapcsolatát fogadta mindig is házasságnak. Így volt ez a teremtésnél és így is marad.

Szodomában ez máshogy volt, el is pusztult. Ott még az angyalokra is rágerjedtek. Vesztükre.

- egy gyermek egészséges lelki fejlődését célozza az anya és apa minta. Döntően kihat a későbbi családalapítására. Két homokos örökbefogadásánál szükségszerűen eltorzul a szülő kép. Összezavarodik. Ez a deformáció katasztrófális következményekkel jár.

- egyáltalán miért akarnak házasodni? Ha olyan jónak találnák, nem küzdenének ennyit. Jogilag szeretnék tisztázni, és egyenlőnek érezni magukat a normál házassághoz, mert érzik, hogy itt valami nagyon nincs rendben. Akkor se lenne, ha összeházasodnának, de valamiért ők ezt gondolják, akkor jól éreznék magukat. Nem tudják, hogy az Isten által működtetett világrend ellen lázadnak. Nem emberek ellen, hanem Isten ellen.

Mégha emberek elfogadák is hamis/manipulált toleranciából, Isten akkor sem fogja és egy egészséges erkölcsű keresztény sem.


Isteni erkölcs csak és kizárólag igazságon alapulhat. Nincs békesség és legitimitás, ha hazugságra épül valami. Két ffi, vagy két nő kapcsolata undorító. Meg vagyok győződve róla, hogy a föld is legszívesebben kiokádná őket, de Isten türelemre intette.

Egyelőre, de nem lesz ez mindig így.


A legbődületesebb pedig az, hogy a normális gondolkodásúakat akarják manipulálni, mondván egyenlő jogok legyenek mindenkinek minden szörnyűséghez.

Ugyanilyen erővel jöhetnek majd a tolvajok, hogy joguk van a lopáshoz,

-a gyilkosok, hogy állampolgári jogot követelnek a gyilkoláshoz..és a pedofilok...stb.


Már a házasságtörés nem bűn!?


A kiskorúval való szexuális kapcsolat nem bűn, ha beleegygezik (bizonyos életkorban)!?


A szülők megalázása, csúfolása, -akár megverése nem bűn! (tízparancsolat)!?


Leplezetlen bálványimádás a templomokban nem bűn!? (tízparancsolat)


Abortusz gyilkossága nem bűn!?


Kívánságokról (tízparancsolat) már nem is szólok............sorolhatnám és most jön még a meleglobbi is.

Ébresztő!

2014. febr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
49%
Ha én homofóbiás vagyok, akkor a homokosok heterofóbiások. Számomra egyébként érthetetlen, hogy miért követelnek maguknak olyan jogokat, amelyek etnikumokat illetnek meg. Ha etnikumot képviselnének, akkor már kihaltak volna. Ezen kívül társadalomromboló, deviáns életvitelt népszerűsítenek. Ha további jogokat biztosítanak a számukra, akkor a mai fejlett civilizációnak vége a mai formájában. Persze, ők ezt nem bánják.
2014. febr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként semmi bajom a melegekkel, de konkrétan melegnek lenni nem normális. Persze nem kell bántani őket és nem lesznek alacsonyabb rendűk meg ilyen. Csak ha globálisan mindenki meleg volna, akkor ugye látnánk, hogy valami nem stimmel a világban.

Az meg kicsit erős, hogy valaki meleg lesz vakaki meg nem és ez természetes...

Szegény melegnek úgyis elég baja van, hogy ha heteróba szeret majd bele.


Amúgy meg nem értem, hogy mi értelme van melegeknek összeházasodni...Ha csak a jogok és kötelezettségek miatt, akkor meg mi a fene baj van vele?


Még mindig jobb, ha egy meleg pár nevel fel egy gyereket szeretetben, mintha a kidboják az utcára a hetero szülők megdögleni.

2014. febr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom, belegondoltál-e abba, hogy hogyan éli meg a gyermek, ha két apja, vagy két anyja van, arról nem is beszélve, hogy szüksége volna az anyai szeretetre és az apai tekintélyre, a jó példamutatásról nem is szólva. Tudom, a csonkacsaládok, vagy az instabil házasságok sem a békés családi fészek prototipusai, de az ún. melegházasságok tovább mélyítik a problémát, arról nem is szólva, hogy igen kicsi esélye lesz a gyereknek normális felnőtté válnia, tulajdonképpen a nullához közelít százalékos arányban kifejezve.
2014. febr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
31%

Hát, én nem értek egyet veled.

Házas ember vagyok, de én nem tartok a "meleg lobbitól". Már a megfogalmazás is nevetséges: "A családellenes erők nem nyugszanak". Aztán meg kiderül, hogy a melegek is csak azt akarják, hogy ismerjék el, hogy két azonos nemű ember is alkothat egy szeretetközösséget, azaz (az én értelmezésem szerint)egy családot, és ne érje őket diszkrimináció amiatt, amiről nem tehetnek. Én nem vagyok hívő ember, ezért nem köti a gondolkodásomat úgy a bibliai homofóbia, mint a tieteket. Engem baromira nem érdekel, hogy mit csinálnak egymással a melegek. Nem tartom őket sem betegnek, sem természetellenesnek. Az állatvilágban is létezik a homoszexualitás. Nem gyógyítható, és nem választás kérdése a dolog. Én legalábbis nem tudnék úgy dönteni, hogy homokos legyek.

Érdekes, hogy a zsidó-keresztény kultúrköben milyen mélyen gyökeredzik a homofóbia. Sem az ókori görögöket, sem a rómaiakat, sem a távol-keleti kultúrákat nem érdekelte a dolog, magánügynek tekintették a szexuális orientációt.


yuda, keresztény létedre jól tele vagy gyűlölettel. Lehet, hogy valamiféle látens homokosság van a háttérben?


"-statisztikailag bizonyított, hogy olyan szinten gyors a melegkapcsolatok cseréje, hogy értelmetlen a házasságuk."


A heteroszexuális kapcsolatok cseréje is gyors a statiszták szerint, ráadásul a házasságok több mint a fele válással végződik. Akkor értelmetlen a heteroszexuálisok házassága is?


"- ha tényleg annyira jó lenne ez a dolog és szélsőséges esetben mindenki ezt követné, két generáció alatt kipusztulna az emberiség. "


Még szerencse, hogy nem követi ezt mindenki, és mindig csak egy kisebbség követte, és most sem akarja senki kötelezővé tenni mindenki számára.


"- fertelmes és gusztustalan amit és ahogy művelnek. "


Most elárultad magad ki huncut :) Hol láttál ilyet? Egyébként pedig senki sem kötelez rá, hogy nézzed.


"- Isten egy ffi és egy nő kapcsolatát fogadta mindig is házasságnak. Így volt ez a teremtésnél és így is marad. "


Ez a te személyes hited amit semmivel sem tudsz alátámasztani, csak a Biblia című mesekönyveddel.


"egy gyermek egészséges lelki fejlődését célozza az anya és apa minta. Döntően kihat a későbbi családalapítására. Két homokos örökbefogadásánál szükségszerűen eltorzul a szülő kép. Összezavarodik. Ez a deformáció katasztrófális következményekkel jár."


Van erről valamiféle tudományos kutatás amivel ezt alátámasztod, vagy csak úgy "csípőből tüzelsz"?


"- egyáltalán miért akarnak házasodni? "


Azért amiért te is.


"Nem tudják, hogy az Isten által működtetett világrend ellen lázadnak. Nem emberek ellen, hanem Isten ellen."


Már megint az a fránya mesekönyv....


"Isteni erkölcs csak és kizárólag igazságon alapulhat. Nincs békesség és legitimitás, ha hazugságra épül valami. Két ffi, vagy két nő kapcsolata undorító. Meg vagyok győződve róla, hogy a föld is legszívesebben kiokádná őket, de Isten türelemre intette. "


És most sistereg a gyűlölet!


"Egyelőre, de nem lesz ez mindig így."


Hát igen, a fenyegetés sem maradhat el a végén... :)


"A legbődületesebb pedig az, hogy a normális gondolkodásúakat akarják manipulálni"


Ez te lennél? Mármint a normális gondolkodású?


"Ugyanilyen erővel jöhetnek majd a tolvajok, hogy joguk van a lopáshoz,"


Nyugodj meg, nem fanyalodnak rád a homokosok.


"a gyilkosok, hogy állampolgári jogot követelnek a gyilkoláshoz..és a pedofilok...stb. "


Elárulom neked, hogy még a gyilkosoknak és a pedofloknak is vannak állampolgári jogai (pl. pont a lelkiismereti és vallásszabadság), nem, hogy olyanoknak, akik senkinek sem ártva, egy másik felnőtt emberrel, közös beleegyezéssel folytatnak szexuális viszonyt a négy fal között.


"Már a házasságtörés nem bűn!? "


Büntetőjogilag nem.


"A kiskorúval való szexuális kapcsolat nem bűn, ha beleegygezik (bizonyos életkorban)!? "


De, az igen, mert a kiskorúnak még nincs kialakult szexualitása (se testileg, se lelkileg), ezért bármiféle (hetero/homo) szexuális kapcsolat vele való folytatása bűn.


"A szülők megalázása, csúfolása, -akár megverése nem bűn! (tízparancsolat)!?"


Büntetőjogilag csak a tetleges bántalmazás, de ennek mi köze van a homoszexualitáshoz?


"Leplezetlen bálványimádás a templomokban nem bűn!? (tízparancsolat) "


A mesekönyved szerint igen, egyébként pedig mindenki abban hisz amiben akar. Vallászabadság van, ha nem veted volna észre!


"Abortusz gyilkossága nem bűn!?"


Jogilag nem, mert nem egy öntudattal rendelkező emberi lényt ölnek meg, hanem egy öntudatlan, önálló életre képtelen, kifejletlen sejthalmazt.


Jobbulást kívánok!

2014. febr. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

"Az állatvilágban is létezik a homoszexualitás."


Öngyilkosság is létezik ilyen alapon.

2014. febr. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Egyébként meg nőstényekre tudsz példát? Vagy nem biszexségre gondoltál?
2014. febr. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!