Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha megkereszteltek akkor...

Ha megkereszteltek akkor keresztény vagyok?

Figyelt kérdés
Elsőre kicsit buta kérdésnek tűnik de máris elmagyarázom. Még kisbaba koromban megkereszteltek de én magam nem tartom kereszténynek. Ateistának se vallom magam, igazából magam sem tudom hogy miben hiszek. Rendszeresen olvasgatok vallásokról de nem tudom egyiket se elhinni mert mind azt mondja hogy az övék az igazi vallás a többi csak kitaláció/átverés.... és akkor kinek lehet így hinni? Nem tudom hogy van(értelemszerűen ezért kérdezem) de szerintem nem minősülök kereszténynek hisz nem volt választásom. UI.:Manapság a keresztség inkább divat.(SZERINTEM!) A válaszokat előre is köszönöm!

2014. febr. 4. 19:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2014. febr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem, agnosztikus vagy.
2014. febr. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 r.sentinel ***** válasza:
8%

Nos tisztazzuk a keresztenyseget.


A hivatalos vagy nem hivatalos verzio szerint, ki hogyan ohajtja, a keresztényeknek Krisztus követőit nevezik, mert a "Szent Bibliát" ami "Isten" beszéde úgy fogadjak el, ahogyan az megíródott, "nem" teszünk hozzá, "nem" veszünk el belőle, és "nem" alakítjuk át saját érdekeink szerint. Mindazok akik a bibliai igéket nem e-szerint fogadják el és adják tovább, azok egy "hamis tanítás áldozatai lesznek".

Es akkor visszaterve a kerdesedhez kedves kerdezo, gratula hogy nem vagy kereszteny legalabb nem egy kiszinezett, satirozott, javitott es rengetegszer modositott verzioban kell hinned. Hogy vedelmul szolgaljon az ember tortenelmet leiro konyv a "Biblia" a pozitiv tanacsokat figyelembe veve erdemes elolvasni es esetenkent alkalmazni de csak annyi.

Egyebb kerdeseddel kapcsolatosan privatban beszelhetunk.

A szeretet es beke legyen mindenkivel.

2014. febr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, kifejtenéd kérlek?
2014. febr. 4. 20:14
 5/20 anonim ***** válasza:
47%
Hagyjad, csak téríteni akar.
2014. febr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
*utolsó elötti
2014. febr. 4. 20:22
 7/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, miért akarna téríteni? Semmi köze az általa leírtaknak a térítéshez.
2014. febr. 4. 20:24
 8/20 anonim ***** válasza:

Mármint én?


Az agnoszticizmus (a görög agnosztosz 'megismerhetetlen' szóból) egy olyan filozófiai ismeretelméleti nézet, amely szerint a valóság végső dolgai, Isten, istenek vagy istenségek létezését nem tudjuk megismerni, nem tudhatjuk, hogy léteznek-e vagy nem, és enélkül a tudás nélkül kell élnünk a világban.


álá Wikipédia

2014. febr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
42%
Nem. És csak a megtért ember keresztelkedjen, különben nem ér az egész semmit.
2014. febr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Akkor meg is kaptam a választ a kérdésemre, köszönöm mindenki választ.
2014. febr. 4. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!