Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti hogy álltok...

Keresztények, ti hogy álltok az önbizalommal?

Figyelt kérdés
Jó embernek tartjátok magatokat?
2014. febr. 7. 13:52
 1/4 anonim válasza:
Te milyen vallásu vagy?
2014. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Nekem van önbizalmam, sajnos néha kicsit sok is, ami már a magabízás határát súrolja. A megtérésem előtt nem volt.


A másik kérdésre Jézus szavaival válaszolok: "Senki sem jó, csak egy, az Isten." (Mt. 19:17).


Üdv. Péter

2014. febr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem van komoly felsőbbrendűségi tudatom és mellé egy erős szintű öngyűlölet is párosul (és mindkettőt igyekszem elnyomni). Teljesen elégedett vagyok mindennel, nem igazán szenvedek hiányt sem semmiben (max abban, amit én okoztam magamnak). Ne ettől vagyok teljesen semleges, üres.

Amikor elgondolkodok, hogy ki is vagyok valójában, hogy jutott idáig, merre halad az életem, mit tehettem volna másképpen és végig gondolom más emberek életét, tudását, viselkedését, szintén csak azt látom magam előtt, hogy senki vagyok és nem tudok semmit. Persze ez nem igaz, mert van akinél sokkal jobb van akinél sokkal rosszabb vagyok. (egyébként meg azt gondolom, hogy kár lenne elvesznem, de...).

Igazából becsaphatom magamat és elfogadhatom magamat. Mindkettőben jó vagyok, de a valós cél nem ez lenne.

Hanem azzá lenni, akivé lenni kell.

2014. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Eddig maximum az ágyban jutottam el odáig, hogy meg kellene halni, de olyankor kényelmesebb elalduni és jobb megoldásnak is tűnik. :)
2014. febr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!