Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Összeegyeztethető valahogy a...

Összeegyeztethető valahogy a a keresztéynséggel a vonzás törvénye? A buddhizmussal? Nem tesz minek kapzsivá, önzővé, torkossá?

Figyelt kérdés

A vágyaink szülik a szenvedést!-mondaj buddha

Mert a vonzás a vágyakról szól?

Na és az Úr,hogy látja ,hogy nem tőle kérünk és várunk segítséget hanem az univerzumtól.

ersztd szabadjár a vágyaid és a gondolataid és mindent megkapsz.

Ha mindenkinek működik és mindíg működik-mert azt mondják-akkor rossz dolgokat is be lehet vonzani.

pl.háború,atomrobbanás,járvány

Helyes vagy sem a vonzás törvénye a vallás szemüvegén keresztül nézve?


2009. dec. 9. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
A kereszténység nem azt mondja, hogy minden vágyad szabadon ereszd. Az úgynevezett főbűnöket meg kell fékezni, mert bűnt szülnek.
2009. dec. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor a vonzás törvényét használni az most bűn vagy sem??


és az AGYKONTROLL?? Aki azzal próbálkozik az bűnös??

Bűnt követ el?


Szabad-e akkor ezek használni,kísérletezni vele?

2009. dec. 9. 11:15
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
"mindenki úgy van próbára téve, hogy a saját kívánsága vonnza, és csábítja. mikor aztán a kívánság megfogan, bűnt szűl, a bűn pedig halált hoz világra." (jakab 1:15)
2009. dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
"igen, azokat, akik az Isten igazságát a hazugsággal cserélték fel, és inkább a teremtést imádták, és annak végeztek szent szolgálatot, semmint annak, aki teremtett, aki örökké áldott" róma 1:25 utalás arra, hogy "az univerzumtól kérnek segítséget". hiszen azt is Isten alkotta.
2009. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Srapnel ***** válasza:
78%
Nem teljesen a kérdésre válaszolok, de a vonzás törvénye egy nagy baromság. Egyébként össze lehet egyeztetni a kereszténységgel, ld. amerikában az evangélikusokat!
2009. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Ha agykontrollal ölök meg valakit,vagy konyhakéssel a végeredmény szempontjából tökmindegy.

Viszont az agykontrollal segíthetek mondjuk a társas kapcsolataimon,a konyhakés segítségével meg vihetek tortát is...a végeredmény itt is ugyanaz.

2009. dec. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem az univerzum maga isten!

Azonkívül isten mindenben ott van,tehát bármihez is szól az ember,istenhez szól!

A vonzás törvénye álltal pedig csak saját magadnak tehetsz rosszat,(de gondolom azt senki sem akarja)másnak nem,mert ez benne van a világ törvényrendszerébe!Egyszerűen nem valósul meg,ha az erőt,vagy a "titkot" ahogy manapság hívják ellenséges szándékra használnád,azért isten nem hülye,ilyet nem lehet csinálni,vagy ha netán valaki mégis elérné,az a saját életén fog nagyon durván visszacsapódni,de aki ezzel foglalkozik az ezzel nagyon is tisztába kell legyen..

a vonzás törvénye alapvetően pozitív,de hogy egyéb vallások mit mondanak róla az egy külön dolog..

2009. dec. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
40%
Nehezen!Az agykontrolosdival a köv. a probléma:"én bevonzom...én azt akarom...én azt mondom,és úgy lesz...Érted,kedves kérdező?Istent játszani sztem bűn.A teremtést bízzuk csak arra,"aki van".Sokkal szimpatikusabb így:ha a Te akaratoddal egyező...Én hiszek Istenben...és Ő megmondta,hogy lesznek hamis próféták.Szerinted kinek a műve rávenni az embereket erre a mérhetetlen egoizmusra,önteltségre?Isten azt mondja,kérd és megadatik.Az agymosottak azt mondják,jelentsd ki és úgy lesz.Egyébként érzik is,hogy sántít a dolog.Hol univerzumként,hol energiaként emlegetik azt amiről fogalmuk sincs,ki és hogyan irányítja őket...és mivé válnak általa.Eladják a lelküket?Lehet.Majdnem engem is elragadott a hév,de átláttam az egészet időben.Isten is mindenkihez bekopogtat.Csak nem így.Szeretettel.
2009. dec. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Az egyik egy vallás, a másik egy áltudomány. A "titok"-nak nincsenek hittételei, dogmái, így nem tud konfliktusba kerülni a kereszténységgel vagy akármely másik vallással. Döntőbb, hogy mik a célok, amiket a "titok"-ban hívő el akar érni.
2009. dec. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Isten azt mondja kérjem és megadatik.

Ez nem vazat olyan fatja,féle kabzsisághoz,mint ha az a vonzás törvényét használnám és az univerzumtól kérném??


Miért játszik Isten az aki az mondja-,,én azt akarom",,,én azt mondom" ??

Magyarázd el nekem kérlek.

Igen a hamis prófétákról én is hallottam.Nekem is eszembejutott.

De ha csak jobbítani szeretnék ezekkel az életemen?

Ha az Urat kérem biztos,hogy megadatik?

Szerintem sokan kértek-arra érdemsekes is-és nem kaptak.

Akkor?

Nekem is eszembejutott,hogy ez a sok kívánság -szóval minden kívánság-teljesül az univerzum által ha kéerd elvihed az egoizmus,önzőség,kabzsiság felé.

Ezért is tettem fel a kérdést.

OK.Ha ez rossz akkor mit kell ahoz,hogy az Úr adja meg amit szeretnék. Hogy javítani tudjak az életemen?

2009. dec. 11. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!