Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van egyértelmű bizonyíték az...

Blaskó Krisztián kérdése:

Van egyértelmű bizonyíték az evolúcióra? Egy Dr. Kent Hovind nevű ember 250 000 $-t ajánlott fel annak, aki képes cáfolni a Bibliát. (Szó szerint értelmezve, pl. : 6000 éves a Föld stb. )


2014. febr. 16. 14:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/243 belapus ***** válasza:
70%
Egyelőre még a Bibliában leírtakat kellene bizonyítani, hogy legyen mit megcáfolni.
2014. febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/243 A kérdező kommentje:
Ez az ember bebizonyítja, vagy legalábbis elég jól alátámasztja.
2014. febr. 16. 15:02
 3/243 anonim ***** válasza:
17%

Milliószor megfutottuk ezt a kört. Vannak akik tagadják, ők a véletlen hívők, és vagyunk mi, akiknek nem kell bizonygatni. Akik nem alkalmasak rá, vagy Istennek más a terve velük, azokat nem fogod tudni meggyőzni, csak azokat, akiknek ez az útjuk.

Nyugi... fogsz kapni a fejedre, azokat majd rázd le magadról. Leszel majd tudatlan, tanulatlan, analfabéta, hiszékeny, meg kreacionista őrült, ahogy mi. Akik itt osszák az észt, azoknak sokkal kevesebb van a fejükben, mint rengeteg kreacionista tudósnak, és csak ennyit tudnak: szidalmazni és sértegetni a másikat. Ha megmaradsz ezen az úton, akkor sokan fognak bántani, de ez jó szűrő, mert úgysem akarunk a világ barátja lenni.


A Bibliát meg nem kell bizonyítani te tudatlan majomivadék, mert még a régészet is bizonyítja, hát még a benne található próféciák összessége. Az, hogy fogalmad sincs a Bibliáról, az a te tudatlanságod mutatja.

2014. febr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/243 anonim ***** válasza:
84%

Ez az ember évek óta van börtönben adócsalás miatt.

Ezek a videók több évesek.

Bizonyítékai nincsenek, az alátámasztásait pedig már 10 évvel ezelőtt is megkérdőjelezték több szempontból is.

+ Szakmai hozzáértése is megkérdőjelezhető a múltjából is, az iskolázottságából adódóan.


És a legnagyobb buktatója, hogy az evolúció alapjaival sincs tisztában, nem beszélve a kormeghatározásról.

Kifejtsem jobban?

2014. febr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/243 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező: szerinted mi az evolúció?
2014. febr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/243 anonim ***** válasza:
74%

@Kérdező


Jómagam hívő ember vagyok nem pedig ateista, de magam sem értek egyet Hovind állításaival.


Az a helyzet, hogy a kreacionizmus rendszerint saját magát járatja le. A szkeptikus blognak annak idején volt egy vitája az ÉRTEM mozgalommal. Ez úgy végződött, hogy az ÉRTEM maradt alul ebben a vitában. Nézd csak meg a linket:


[link]


Hovind elméleteit így szedték kb darabokra az evolúcionisták, ezen a fórumon is, többször is. Ajánlom az alábbi linken Titus Pullo válaszát, aki hívő katolikus, és kísérletet tett arra, hogy Hovind előadásait percről percre cáfolja:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2014. febr. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/243 anonim ***** válasza:
64%

Ez már ezerszer lefutott kör, nem is részletezném. Radiokarbonos kormeghatározás, fosszíliák tömkelege, már az állattenyésztés és a növénynemesítés puszta léte bizonyítéka ez evolúciónak.


Az meg egyébként nagyon érdekes számomra, hogy az USA, mint a Föld elsőszámú gazdasági, politikai, katonai és technológiai hatalma, hogy rendelkezhet ilyen társadalommal. Az emberek egyik fele robotokat épít, szondákat küld a Marsra, csúcstechnológiás számítógépeket és fegyvereket épít, a másik fele meg még mindig úgy viselkedik, mintha a középkorban élne és azt is alig fogadják el, hogy a Föld nem lapos.

2014. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/243 anonim ***** válasza:
81%

A videókat nem néztem meg.-

Csak ennyit szeretnék hozzátenni ehhez a témához:


A Biblia sehol sem írja, hogy a Föld csupán 6000 éves lenne


Tudjuk, hogy több milliárd éves és a csillagok még több. Söt a napokban olvastam egy nagyon érdekes cikket . Aktív kvazarok supercsoportját fedezték fel a rádióastronómusok amelynek hatalmas mérete szinte felfoghatatlan. Az átméröje 4 milliárd fényév. A neve U1.27.. Bocsánat kérdezö egy kicsit eltértem a témától, de ha valaki erröl talált valamit a magyar web-en, lenne szíves nekem elküldeni, privát?

2014. febr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/243 anonim ***** válasza:
11%

Sziasztok!


Tudjátok, engem az érdekelne még, hogy Kent Hovind mióta "Dr."? Hol szerezte meg ezt a tudományos fokozatot - ha egyáltalán megszereztre - és miből?

2014. febr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/243 anonim ***** válasza:
16%

Én hiszek Kent Hovindnak. Nagyon jó Biblia és teremtés magyarázó, még érettségi előtt is csak az ő videóit néztem. Természetesen aztán sikerültek a vizsgáim :)


Vannak keresztények akik nem hisznek neki, de valamennyire nem az ő hibájuk ha azt besszük figyelembe, hogy az evolúciós tananyagokkal gyakorlatilag már kiskoruk óta mossák a agyukat. Régebben nem így volt. Alig 60-70 évvel ezelőtt azt se tudták, hogy mi az az evolúció, az iskolákban is csak a Bibliából kiragadott történetekkel tanították a gyerekeket megtanulni olvasni.


Ez van, ellent kell állni az agymosásnak gyerekek. Ha valamely keresztény nem hisz a Bibliában leírtakban pl a teremtésben és úgy hiszi és vallja, hogy a Föld több milliárd vagy millió vagy több százezer éves lehet kb, az véleményem szerint teljesen más istenben hisz mint én...


Régebben nehéz volt, a mai világban pedig még nehezebb belőni azt a keskeny utat amiről Jézus beszélt...

De Jézus hamarosan visszajön és helyre tesz mindent!

2014. febr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!