Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tanúk használják a halat...

A tanúk használják a halat mint jelképet?

Figyelt kérdés
És ha nem akkor miért nem?

2014. febr. 18. 17:52
1 2 3
 1/27 sandor76 ***** válasza:
47%

Igen az asztalon,es megeszik.

Az ehseg lekuzdesere hasznaljak.

2014. febr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Na de Sándor.... :)


Jehova Tanúi semmilyen jelet nem használnak.

Jézus egy jelet mondott amiről fel lehet ismerni a tanítványait, és az nem hal, de nem is kenyér.


A szeretet ami egység tökéletes köteléke, bárhol éljenek is a földön. Isten népe békében és szeretetben él egymással, és amennyire lehet az ember társaikkal is.

2014. febr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést mert tudtommal ez is ősi keresztény jelkép, és azok használják mostanság is akik elvileg igaz Krisztus hívők. Szóval nekik a kereszt túl mainstream. :D
2014. febr. 18. 19:43
 4/27 A kérdező kommentje:
egész pontosan erre gondoltam: [link]
2014. febr. 18. 19:45
 5/27 anonim ***** válasza:

Az első századi keresztények sem használtak semmilyen jelet. Mert nem fizikai jelek megnyilvánulásán keresztül kell látni a különbséget egy keresztény életében, hanem a tetteiben, szavaiban.


Min ahogy a nyakba akasztott kereszt hordása sem tesz valakit kereszténnyé, hiszen sok rossz életűnek is ott van a nyakába.

De nem él keresztény életet.

2014. febr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

A jeleknek annyi értelmük van, mint a neveknek.


Egyébként csak azért érdemes tudni, hogy mit jelent a hal, mert a Biblia is könnyebben értelmezhető, amikor pl. a halakat belekeverik.

2014. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Arra még nem volt lehetőségem, hogy kódolt ujjlenyomatot keressek benne.
2014. febr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
De a tanúk ha unatkoznak és valami hasznos világi dolgot akarnak tanulni, ami jól jöhet akár a Biblia értelmezésével kapcsolatban, akkor rákereshetnek arra, hogy szteganográfia.
2014. febr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
2014. febr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

A hal Baptista szimbólum...de őskeresztény is.

Szerintem köze van ennek a szimbólumnak Péterhez mivel Jézus őt "ember halásszá" tette.

Ez csak egy elmélet,de azt tudom,hogy már az első keresztények is használták ezt a szimbólumot.

2014. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!