Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi! Értetlenü...

Kedves Jehova Tanúi! Értetlenül állok egy Bibliai idézet előtt, hogyan vélekedtek róla?

Figyelt kérdés

János 20:25-ből idézek: Hacsak nem látom a kezén a szegek nyomát, és ujjamat nem dugom a szegek nyomába, és kezemet nem dugom az oldalába, én nem hiszem.”

Ahogy lapozgattam az Őrtornyot, láttam több képet is ahol az oszlopra feszített Jézust ábrázolják, viszont a kezét egyetlen szeg fúrja át.

Tamás a lábairól nem beszél, csak a kezeiről, amibe szegek voltak. Szegek, többes számban. Ez nem fér össze az oszlopra feszítéssel, inkább a kereszttel. Vélemény?



2014. febr. 19. 21:25
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
Az ábrázolások sokfélék, olyanok is vannak, ahol az oszlop(!) két oldalán egy-egy szeggel függesztették fel Krisztust. A maihoz hasonló kereszten függő Krisztus test jóval későbbi ábrázolásforma.
2014. febr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
45%

Hová volt a tábla felszegezve?

A fejefölé vagy a kezei fölé? Én úgy tudom,hogy az elítélteknek a fejefölé akasztották a "szégyentáblát" ami nem igazán volt egy kisméretű tábla. Ha ez így van akkor csak a feje fölött férhetett el és akkor magától érveitően kereszt volt a kivégző eszköz és nem egy gerenda vagy oszlop. De aki nem akarja ezt megérteni az nem is fogja.

2014. febr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:

(Egy tanú - Egy régi 1985-ös még írógéppel írt Őrtorony olvasók kérdései ezt írta idézem angolban w1984 4/1:31.oldal):


Helyes-e a János 20:25-ből arra következtetni, hogy Jézus kezét külön-külön szegezték fel a fára?


M’Clintock és Strong: Biblical, Theological, and Ecclesiastical Literature-ben ilyen magyarázat olvasható: "Sok időt és nem kevesebb fáradságot pazaroltak már arra a vitára, hogy az Úr fára szegezésénél három vagy négy szöget használtak-e. Nonnus állítása szerint csak hárommal szegezték oda. Gregory Nazianzen is ebben,nugyanezt vallja. Az általánosabb nézet szerint négy szeget használtak. Ezt a véleményt részletesen és különös érvekkel támogatja Curtius. Mások szerint a szögek száma még több volt: négytől váltakozóan egészen tizennégyig". /II.kötet, 580. oldal./


Máté 27:35* verse egyszerűen megállapítja: "Amikor felfeszítették Jézust a fára, sorsvetéssel megosztoztak felső ruháin". Márk, Lukács és János evangéliuma is csak szűk beszámolót közöl. Jézus feltámadása után Tamás ezt mondta: "Ha nem látom kezén a szegek helyét, és nem teszem a kezemet az oldalába, bizony én nem hiszem" /Ján 20:25/. Jézust odaszegezték a fára, jóllehet olykor a bűnözőket csak kötelekkel szokták odakötözni a cölöpre.


Egyesek a Ján 20:25. verséből olyan következtetést vontak le, hogy bizonyára két szöget használtak, egyet-egyet mindkét kezénél. Nos, vajon amikor Tamás többes számban szegekről beszél, nem úgy kell-e értelmeznünk a szavait, hogy ezzel pontosan azt akarta leírni, hogy Jézus mindkét kezét külön-külön szeggel szegezték át?


A Luk 24:39. versében a feltámadott Jézus ezt mondta: "Nézzétek meg kezeimet és lábaimat, hogy valóban én vagyok". Ez azt sugallja, hogy Krisztus mindkét lába át lett szegezve. Mivel Tamás nem említi a szegek nyomait Jézus lábán, a "szegek" használata többes számban általános utalás lehetett a Jézus megfeszítésénél használt több szögre. Így teljes bizonyossággal nem állíthatjuk, hogy hány szeggel feszítették fel Jézust. Amikor Jézus oszlopon való festményeit látjuk, ezeket a művész alkotásaként kell értelmeznünk. Ők pedig korlátozott ismeretük alapján próbálnak valakiről képet festeni. Helytelen lenne, ha ilyen apró részletben támadt vita miatt elhomályosodna az a mindennél fontosabb igazság, hogy "Isten Fia halála által békéltetett meg minket önmagával" /Róma 5:10/.

2014. febr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:

Nem is olyan régen utaztam és egy kisfalun haladtam át amikor megakadt a szemem a templom előtt lévő feszűleten. Jézus a kereszten megkínzótt testel,fájdalomtól eltorzult arcal,tövis koszorú a fején stb.stb vagyis majdnem minden a megszokott volt rajta,egyvalami kivételével. A lándzsa nyoma nem a jobb oldalon volt hanem a balon. Látszott rajta,a friss festés,maga a feszűlet 1901 ben készült. A festő úr aki felújította a feszűletet vagy nem tudta,vagy elnézte a dolgokat. Ezzel csak azt szeretném kifélteni,hogy nekünk nem a képeket meg szobrokat kell figyelembe vennünk hanem a Biblia szavait és útmutatásait,nincs szükségünk emberi elképzelésekre mert azok tévések és tökéletlenek lehetnek mint ahogy mi magunk is. Viszont Isten szava nem az.

Jézus keresztre feszítették,és ez tény!

Én magam nem vagyok katolikus,nem vetek keresztet nem hordok keresztet de nem ítélem el azokat akik hisznek benne. Viszont a hazugságot és a félrevezetést annál inkább.

2014. febr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdezö, megtalálod a választ a kérdéísedre ha elolvasod ezeket a szövegeket:


Galata 3:13, ennél a versnél megtalálod az utalást az 5.Mózes 21:23 versre


Próbálj meg egy kicsit keresni hogy mit jelent a görög "stau-ros" szó, erre a kivégzési eszközre a Biblia a " xy´lon" szót is alkalmazza.

2014. febr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
20%
Kedves kérdező, (13-as vagyok még) nyilván elismerte az „egy Tanú”, hogy keresztet is jelent, hiszen a modern görög már nem emliti, (én is utána jártam ennek) hogy valamikor is oszlopot jelentett volna; ám Homérosz Odüszeuszában igenis ezt a sztaurosz szót használja annak leirásakor, amikor az óriás szemét kiszúrják vele. Úgyhogy bárki bármit is mond Jézust igenis sztaurosz = oszlopra szegezték, és még annyit, hogy Jézust rómaiak ölték meg zsidó törvény alatt és a zsidók nem feszitettek keresztre.
2014. febr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
A Ján 1:1-ben Károli szerint(azt olvassuk, hogy „Kezdetben vala az Ige” vagyis az Igének - tehát Jézusnak volt kezdete. Ám nem azt olvassuk, hogy 'Kezdetben vala az Isten', hiszen az Istennek nem volt kezdete, mert mindig létezett.)
2014. febr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
bocs ezt a 2-nek szántam
2014. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:

#17-es! :D ha írsz valamit akkor legalább ne baromságokat írj és nézz utánna annak amit írsz.

Ha már itt tartunk folytatnád az az igét?

2014. febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
19-es úgylátom nem vagy járatos az összefüggések terülén(ezt nem sértésnek szánom, csak abból indulok ki, hogy nem tudod miről van szó.
2014. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!