Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi! Értetlenü...

Kedves Jehova Tanúi! Értetlenül állok egy Bibliai idézet előtt, hogyan vélekedtek róla?

Figyelt kérdés

János 20:25-ből idézek: Hacsak nem látom a kezén a szegek nyomát, és ujjamat nem dugom a szegek nyomába, és kezemet nem dugom az oldalába, én nem hiszem.”

Ahogy lapozgattam az Őrtornyot, láttam több képet is ahol az oszlopra feszített Jézust ábrázolják, viszont a kezét egyetlen szeg fúrja át.

Tamás a lábairól nem beszél, csak a kezeiről, amibe szegek voltak. Szegek, többes számban. Ez nem fér össze az oszlopra feszítéssel, inkább a kereszttel. Vélemény?



2014. febr. 19. 21:25
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Csak röviden még egy fontos dolgot arra, amit utoljára írtál.

A kiírt kérdésed is azt bizonyítja, hogy igényled a racionális válaszokat a bibliai kérdésekre. Minden bizonnyal őszintén úgy érzed, hogy jó és élő kapcsolatod van Istennel, ebben nem kételkedem. A Biblia azonban azt mondja Isten imádatával kapcsolatban, hogy nekünk nem csak (a magunk részéről) "őszintén" kell hozzáfordulni, hanem "szellemben és IGAZSÁGBAN" is. Tehát ha nincs pontos ismeretünk az Ő igazságairól, de nem is vagyunk hajlandóak ezekről meggyőződni, hanem ragaszkodunk az emberi hagyományok szerinti imádati formákhoz, akkor imádkozhatunk hozzá, de nem fog meghallgatni, hiszen nem akarjuk Őt "IGAZSÁGBAN" imádni.


Származhat-e valamilyen természetfeletti élmény (pl. egy őszinte, de az isteni igazságokkal nem összeegyeztetett imára válasz) az igaz Istenen kívül más forrásból is?


1Ján 4:1: "Szeretteim, ne higgyetek minden ihletett kijelentésnek ("minden léleknek", Kat., ÚRB, vagy szó szerint: "minden szellemnek"), hanem tegyetek próbát az ihletett kijelentésekkel, hogy lássátok, vajon az Istentől származnak-e.” (Lásd még: Máté 7:21–23; 2Korintusz 11:14, 15.)


(Máté 7:21-23) "Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!"


Ez egy nagyon fontos gondolat, pedig nagyon kevesen gondolkoznak el rajta őszintén! Tehát sokan fordulnak "Istenhez" imában A MAGUK hitelvei szerint, aszerint, amire tanították őket, de Jézus Isten akaratának a CSELEKVÉSÉHEZ közötte az Isten Királyságába való bejutást. Isten akaratának a cselekvői pedig értelemszerűen csak úgy lehetünk, ha megismerjük azt a Szavából, méghozzá az IGAZSÁGBAN, pontosan.


Mégis miért van annyi hívő, akik alaposabb, de FÜGGETLEN és elfogulatlan felülvizsgálat nélkül tökéletesen meg vannak elégedve azzal, amit kapnak a saját egyházukban?


(2Korintusz 11:14-15) "Nem is csoda, mert maga Sátán is folyton átváltoztatja magát a világosság angyalává. 15 Egyáltalán nem nagy dolog hát, ha a szolgái is folyton átváltoztatják magukat az igazságosság szolgáivá. De a végük a cselekedeteik szerint lesz."


Tehát "a végük a cselekedeteik szerint lesz."

Ugye emlékszel Jézus szemléltetésére a "jó fa, jó gyümölcséről, rossz fa, rossz gyümölcséről"?

Mond meg nekem őszintén, neked mit jelent a "jó fa, rossz fa" szemléltetés? Lehet-e a háromságimádatáról, a lélek halhatatlanságáról, a pokol tüzéről, megosztottságáról és a mérhetetlen vérbűnéről ismert kereszténység a "jó fa", és lehet-e a mindezeket bibliai okokból elutasító, de mégis/vagy ÉPPEN EZÉRT egymással és mindenkivel nemzetek feletti békében és szeretetben élő Jehova Tanúi a "rossz fa"???

Milyen igaza van a bibliának ebben is: „Jaj azoknak, akik a jót rossznak és a rosszat jónak mondják, akik a sötétséget világosságnak tartják és a világosságot sötétségnek, akik a keserűt édesnek tartják és az édeset keserűnek!” (Ésaiás 5:20).

2014. febr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

"A megszólítást Jézus mondta el nekünk. Logikus, hogy úgy szólítjuk: Atyánk. Én se hívtam édesapámat Istvánnak, hanem apának."


Kedves kérdező! A Biblia Istent számtalan rangon és címen szólítja, Jézus is sokféleképpen. De ezek csak rangjelző szavak, vagy címek, melyek konkrétan NEM azonosítják Őt "Sok Úr van és sok Isten" - mondta Pál teljes joggal. Mi is szólítjuk ilyen címem vagy rangon Istent, mint pl. 'Mindenható', az 'Atya', vagy éppen az 'Isten' rang.


De ha ezeket összeadjuk, összességükben is messze elmaradnak az isteni Név gyakoriságától, mely a JHVH, vagyis mai legismertebb kiejtésben Jehova. Több mint 7000-szer szólítja ezen a Biblia. Nem azt mondja Isten a Bibliában, hogy az Atyát, vagy egyéb más rangjelző szavakat felejtsd el és cseréld le a JHVH-ra, hanem azt, hogy LEGYEN ISMERT előtted és HASZNÁLD azt az imádatodban, mint Isten EGYEDÜLINEK KINYILATKOZTATOTT, megkülönböztető nevét.


Abszolút kultúrafüggő, hogy szólítják a gyerekek az apjukat, van ahol magázzák őket még ma is. De mindenesetre ISMERIK és használják az igai nevét is.

Bizony nem igaz, amit a "távolságtartásról" beszélsz, mert ugyanis a maga a Biblia bizonyítja, hogy nem így van. Jehova nem rideg, zárkózott vagy távolságtartó, vagyis nem olyan, ahogy némelyik szigorú hitbuzgó személy és filozófus beállítja. Aligha tudnánk közel érezni magunkat egy rideg Istenhez, és a Biblia sem ilyen képet fest égi Atyánkról. Éppen ellenkezőleg, "a boldog Istennek" hívja (1Timóteus 1:11). Neki erőteljes és gyengéd érzései is vannak. "Bánkódék az ő szívében", amikor intelligens teremtményei megszegték törvényeit, amelyeket pedig a jólétük érdekében hozott (1Mózes 6:6; Zsoltárok 78:41). De amikor bölcsen cselekszünk a Szava szerint, akkor ’megvidámítjuk a szívét’ (Példabeszédek 27:11).


Atyánk azt akarja, hogy közel legyünk hozzá. Szava arra buzdít, hogy ’keressük őt, és meg is találjuk, bár a valóságban nincs messze egyikünktől sem’ (Cselekedetek 17:27).


És mindezt úgy, hogy az eredeti héber szövegek szerint majd 7000-szer használja Isten JHVH nevét!

Tehát attól, hogy Isten Nevét is használod, még lehetsz vele mély és szoros kapcsolatban!!!


Hogy Jézus hogyan szólította Istent, a másolatokból már nem derül ki teljességgel, de annyi bizonyos, hogy semmiképpen sem követett egy zsidó babonát a Névvel kapcsolatban. Tehát mindenképpen használnia kellett Isten kinyilatkoztatott nevét, mert Jehova erre szólít fel mindnyájunkat a Szent Szavában. "Őrökre" szánta annak használatát.

2014. febr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:

Jól mondod az Atya megszólítást, ám a Jehova név használata akár imában, akár máshogy, nem távolságtartó.


ÚV: Csel 2:21 És mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni.

ÚV: Róma 10:13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni


Károli:

Apcs 2:21 És lészen, hogy mindaz, aki az Úrnak nevét segítségül hívja, megtartatik.

Róm 10:13 Mert minden, aki segítségül hívja az Úr nevét, megtartatik.

2014. febr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:

A távolságtartást nem úgy értettem, hogy Isten tartja a távolságot. Én is tudom, hogy ő nem ilyen.

Még egy dolog: egy egyházi elöljárótól hallottam ezt, és egyetértek vele: "Senki se mondta a Bibliában, hogy a pokolban ég a tűz. Sőt az is lehet, hogy a pokol kong az ürességtől. Nem tudhatjuk."

Elég nehéz ennyi mindenre válaszolgatni. Egy dolgot emelnék ki összesen: azt, ami annyiszor szerepelt nagy betűkkel, az igazság. Ahogy észreveszem, a tanúk azt hiszik magukról, hogy ők az egyetlenek, akik az igazságot hirdetik. Ezen már korábban is jót mosolyogtam, mert elég vakmerő dolog egy ilyet kijelenteni, és utal az egyik általam feltett kérdésre. Keressetek rá! Így hangzik: "Kedves Jehova Tanúi! Csak a ti válaszotok érdekel. Igaz vagy sem?" Találtok majd itt egy-két érdekes gondolatot másoktól és tőlem is.

Az itt feltett kérdésemre, a szegekre viszont kielégítő választ nem kaptam, jó messzire elkanyarodtunk.

2014. febr. 28. 17:36
 45/49 anonim ***** válasza:

A pokol téma nagyon érdekes és tényleg nincs ott tűz, mert ez szó a közhasználatban Isten szeretetlenségét tükrözi, mert 'kín', 'szenvedés' a jelentése a halál után és ilyen nincs a bibliában, ugyanis ha az eredeti szavak előfordulásainál a szövegkörnyezetet megfigyeled akkor látod, hogy nincs tűz.

Én meggyőződtem, hogy Jehova Tanúinál van az igazság és folyamatosan is ez győz meg; még eddig nem tudott senki meggyőzni az ellenkezőjéről, pedig én is addig megyek egy kérdés boncolásában míg meg nem értem. és állandóan kutatok. És csak egy hit létezik (Ef 4:5 e g y Úr, e g y hit, e g y keresztség.) És ez nem vakmerőség hanem meggyőződés 1Tessz 5:21 - Bizonyosodjatok meg mindenről; erősen ragaszkodjatok ahhoz, ami jó. - A szegeket illetően, csak annyit, hogy csak arra hagyatkozhatunk és csak annyit, hogy amennyit a Biblia enged, hogy nehogy túl menjünk rajta 1Kor 4:6 'Ne menjünk túl azokon, amik írva vannak'.

"igaz vagy sem" - én is láttam ezt, de sajnos vigyáznunk kell mit írunk a közösségi oldalra, mert így nagy ellenünk az ellenszenv, de határozottan tudjuk erre a választ és itt van: (1János 2:17) Azonkívül a világ elmúlóban van, s ugyanígy a kívánsága is, de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké. - És Isten akaratát Jehova Tanúi cselekszik azaz hirdetik azt, hogy "jöjjön el a te országod" vagyis Királyságod az emberiség áldására, akik megmaradnak (Máté 6:10;Jel 21:4)

2014. febr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

"A távolságtartást nem úgy értettem, hogy Isten tartja a távolságot. Én is tudom, hogy ő nem ilyen."


De nem ám! Viszont nem volt helyes a megállapításod, erre hívtam fel a figyelmed. Ha a Jehova által ihletett bibliában több ezerszer szerepel a kinyilatkoztatott Neve, amit az Írások szerint "örökre" szánt, és arra kéri a szolgáit, hogy ezen ismerjék, tiszteletteljesen bár, de HASZNÁLJÁK, akkor vajon annak a használata távolságtartóvá tesz minket?? :) Ugye te sem gondolod komolyan?!


"Senki se mondta a Bibliában, hogy a pokolban ég a tűz. Sőt az is lehet, hogy a pokol kong az ürességtől. Nem tudhatjuk."


Most a "pokol" hogy jön ide? Először is azt kellene pontosan azonosítani (előítélet nélkül, minden más idegen filozófiát nélkülözve), hogy mit jelent a bibliában a helyenként és teljesen következetlenül "pokolnak" fordított szó?

A válasz:


[link]


"Ahogy észreveszem, a tanúk azt hiszik magukról, hogy ők az egyetlenek, akik az igazságot hirdetik."


Nem vagyunk tévedhetetlenek, ezt kezdettől fogva valljuk. De ettől függetlenül gondolj bele: miért foglalkoznál egy hitrendszerrel, ha nem értesz egyet vele, vagy csak vakon követed? Nem lenne veszélyes és képmutatás? Isten vajon ezt várja el? Vagy azt, hogy legyen egy erős, meggyőződésen alapuló hited? Ha ezt várja, mert EZT VÁRJA el tőled is, akkor mit gondolsz, nem adja meg a lehetőséget és a tárgyi feltételeket, hogy elérd ezt az isteni célt????


A szegekről pedig értelmetlen a vita, mert nincs jelentősége. Többféle felfüggesztési módszer is szóba jöhet a kereszt nélkül is, de nem tudhatjuk, mert a Biblia - nem véletlenül - NEM FOGLALKOZIK VELE.

2014. márc. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:

Elismerem, hogy hibát követtem el. Jézust megkérdezték, hogy a más vallásúakkal mit kell tenni. A válasz az volt, hogy békén kell őket hagyni.

Idáig azért feszegettem hitbéli eltérésekről szóló kérdéseket, mert két jó ismerősöm Jehova tanúja, és őket akartam meggyőzni arról, hogy van egy-két dolog a hitükben ami egy kicsit "érdekes". Ezek után viszont látom, hogy felesleges erőlködés volt az egész. Ha Jézus azt mondta, hogy békén kell hagyni, akkor azt teszem a jövőben. Ezért se válaszolok a korábbi kérdéseidre. Mellesleg, ha bármi olyan dologgal érvelsz, aminek köze van az Őrtoronyhoz, annak a hitelességét nem fogadom el.

2014. márc. 2. 08:14
 48/49 anonim ***** válasza:

Kedve Kérdező! Írtad, hogy véleményed szerint jobb Istent, kinek neve Jehova, nem a nevén szólítani. Igen, mi gyakran használjuk Isten nevét, de nem minden esetben, hiszen szólítjuk: Úrnak, Mindenhatónak, Teremtőnek, Seregek Urának, Bölcs Istennek, stb.

De az embereknek meg kell, hogy tudják mi Isten neve.

Miért? Mert a RÓMA 10:13 " Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”.+ 14 Hogyan fogják azonban segítségül hívni azt, akiben nem hisznek?+ Hogyan fognak pedig hinni abban, akiről nem hallottak? Hogyan fognak pedig hallani, ha nincs, aki prédikáljon"

Ez csak egy ok, a sok közül.

2014. dec. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

"Jézust megkérdezték, hogy a más vallásúakkal mit kell tenni. A válasz az volt, hogy békén kell őket hagyni."


Igen, oszt hol mondta ezt Jézus? Ő vajon ezt tette?! A tanítványait is erre biztatta, hol is? :-)

2014. dec. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!