Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos keresztény vagyok,...

Vallásos keresztény vagyok, de érdekel az okkultizmus, és a természetkultuszok is. Ez normális? 25/F

Figyelt kérdés
2014. febr. 23. 17:36
1 2
 11/18 Szeressük egymást ***** válasza:

"Ne találtassék te

közötted, aki az ő fiát vagy leányát átvigye

a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se

jegymagyarázó, se varázsló; Se bűbájos, se

ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se

halottidéző; Mert mind útálja az Úr, aki

ezeket míveli..."


Sérti az Istennel való személyes kapcsolatot ha olyat teszel, amit Ő utál. Ezért erkölcsi parancs.

2014. febr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Gyógyítani és megkönnyíteni az életet nem bűn. Másokat sérteni igen.
2014. febr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem érdemes, még akkor sem ha azt gondolod, hogy jóra használod a dolgokat. Olvasd el ezt: [link]
2014. febr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Akkor a 'Ne legyenek neked idegen isteneid én előttem!' parancs, szerinted nem erkölcsi?"

Az efféle gondolkodás még sosem vezetett jóra. Gondolj csak bele: legyőzték a konkurens vallásokat, és azonnal szétszakadtak: donatisták, koptok, katolikus, ortodox és ki tudja hány protestáns irányzat van mára. A közelmúltig mind azt állította, hogy neki van kizárólagosan igaza, és az összes többi felekezet a Sátán teremtménye.

A Jelenések könyvét pedig János apostol írta, aki nem volt mentes a többi vallás iránti gyűlölet iránt

2014. febr. 25. 19:35
 15/18 A kérdező kommentje:

11-es: "Sérti az Istennel való személyes kapcsolatot ha olyat teszel, amit Ő utál."

Isten képes olyan emberi érzelemre mint az útálat? Azt hittem, hogy ezek csak emberi dolgok.

És Istennek mi baja van egyáltalán a bűbájosokkal, titokfejtőkkel, halottidézőkkel? A ördöngősöket még megértem, mert azok a lények gyakran megtámadják a saját idézőjüket, így inkább önveszélyes.

És a titok feltárása nem Isten dolga lenne. Ezt most úgy értem, hogy a titkot megértjük, amikor Isten úgy tartja jónak. Akkor meg?



13-as: Én nem kifejezetten az agykontrolra gondoltam. Ott sok a kókler. Még a reiki mesterek is nem egyszer belátták, hogy tévedtek.

2014. febr. 25. 19:47
 16/18 anonim ***** válasza:

13-as: Ez csak az én személyes véleményem, de amit megosztottál az ponyva.


Kérdező:

Szerintem...

Ez egy rohadt nagyon erős érzés, és késztetés, ami az okkultizmushoz. Főleg a mágiához boszorkánysághoz, wiccahoz stb. EZT A KÉSZETETÉST NEVEZIK KÍSÉRTÉSNEK!!!

Szerintem ezekben az okkult dolgokban van valami, és szerintem ezek (egy részüket leszámítva)nem az ördögtől valók.

Nem értem, hogy Isten miért teszi ki kísértésnek a híveit, hiszen ezesetben nem a hívő hibája, ha mégis elpártol tőle.


De mi van akkor, ha nem Isten vagy a Sátán kísért téged, hanem valami egészen más?

2014. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

" Isten képes olyan emberi érzelemre mint az útálat? "

Igen...képes, minek után minket embereket is Ő hozzájuk hasonlatossá teremtett.


Hogy vallásos keresztény vagy és megtért vagy-e aközött is nagy különbség van, ha nem tértél meg, csak arra neveltek és csak babaként megkereszteltek, addig igazából még természetes az is, h érdekel az okkultizmus, ha megtértél...ha megismerted valóban Jézust, onnét kezdve kicsit se fog érdekelni téged.

2014. márc. 14. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egyébként kérdező...nekem is lenne egy kérdésem. Téged most az érdekel valóban, h normális-e ez a dolog, vagy csak megerősítést vársz arra, h merj olyan dolgokat csinálni, amiket tilt Isten? :D

Fogsz kapni, de nem keresztényektől! :D

2014. márc. 14. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!