Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szokás imádkozni? Mi...

Miért szokás imádkozni? Mi értelme van?

Figyelt kérdés

Úgy értem MIÉRT szoktak imádkozni az emberek?

Általában azért, hogy kérjenek valamit,nem igaz?

Na, de úgyse segít!

Akkor minek imádkozni....

Persze, hálát adni! Mondjuk sikerül tényleg,őszintén hálált adni valamiért. Akkor következő nap minek még egyszer hálát adni? Hányszor kell kifejezni,hogy örülsz annak, hogy Mo-ra születtél és nem Észak-Koreába?

Ráadásul vissza jelzést úgysem kapsz arról , hogy meghallgatott. Csak hiheted,de az nem biztos!

Én pl azt kértem,hogy az egyik rokonomra vigyázzon,legyen egészséges. Innentől kezdve csak rosszabb lett az állapota.

Szóval minek bármit is kérni ha úgy is minden az előre meghatározott irányba halad?



2014. febr. 27. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi baja a rokonodnak?
2014. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1.Az ima két irányú kommunikáció Istennel. Azaz nem csak mi beszélünk, hanem Ő is. Be kell menni a kapun, utána lesz válasz. A kapu Jézus Krisztus. Az is meg van határozva, hogy hogyan. Ez azt jelenti, hogy máshogy nem működik.


2.Egy másik ember számára nem biztos, hogy működik a világmindenség legnagyobb hitéből elmondott ima, mivel az ő hite és akarata is bejön a képbe, és segíti, vagy gátolja az ima eredményét.

2014. febr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Megszokásból, oda se figyelve. Nyilván ekkor nincs ok.

2. Mert a vallás szokásai, erkölcse így követeli. Ekkor tehát egy rituálé, amely része a vallásnak.

3. Megnyugvás okán. Ettől helyreáll a lelki békénk, jól esik.

3. Abból a megfontolásból, hogy a fohászunk meghallgatásra talál és teljesül. Ez általában nem következik be, ha mégis, és a szereplő képes lenne rá, kideríthetné, hogy a dolog az imája nélkül is ugyanúgy működik. Viszont az jó érzés, hogy azt hisszük, tettünk valamit.


Biztos van még néhány ok, de ezek a leggyakoribbak.

2014. febr. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Nagyon jó és jogos kérdések. Jómagam is sokat gondolkodtam ezeken annak idején, és igazából akkor jöttem rá a lényegre, amikor megszülettek a gyermekeim. Nem véletlen az, hogy Jézus a gyermeki hithez hasonlítja a mi hitünket.


Vajon van oka egy gyermeknek hálásnak lennie a szülő felé? Vajon szükséges ezt a hálát kifejezni? Vajon én mindig adok visszajelzést a gyermekemnek, hogy meghallgattam. Vannak olyan dolgok, amiket még nem ért meg, mert másképp látja mint én? Mennyivel inkább így van ez Istennél.


Isten nem erre a földi életre tervez, sőt! Ő sokkal jobban tudja mi a jó nekünk, vagy beteg szeretteinknek! Az előre meghatározott irány egy dologban igaz: Isten minden embert szeretne üdvözíteni, és aki igennel felel a hívására, annak az életében minden együttmunkálkodik a jóra (Rm. 8:28).


Üdv. Péter

2014. febr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2, Hogyan van meghatározva?

Nem tudja, hogy imádkoztam érte.


4,Én nem hallom a hívást! Ez biztos az én hibám.

Valamiért nem tudok hinni abban,hogy közös munkálkodás lesz a jóra ! Leginkább csak kudarcot érzek.


Nem is kellett volna feltennem a kérdést. Az egész hit kérdéssel valami nincs rendben nálam.

Én próbálkoztam,de eredmény nélkül. Jó nem 49 éven keresztül egy sivatagi barlangban. De kis eredménye sem lett. wáhhh

Szerintem nem foglalkozik velünk meg az életünkkel, mert nem számít neki! Csak az ami a halál után jön.

2014. febr. 27. 22:00
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


A Szentírásban van egy mondat, ami szerintem nagyon igaz: "közeledjetek Istenhez és közeledni fog hozzátok". Tudod én most felvételiztetek a céghez embereket, de azokat nem fogom felvenni, akik nem AKARJÁK ezt a munkát. És megdöbbentő, hogy mennyien jelentkeznek, akik nem akarják! "Sokan vannak a hivatalosok (meghívottak), de kevesen a választottak". Mindig van kifogás. Ma reggel pl. az egyik "meghívott" vidékre utazik, és ezért nem tud jönni. Körülmény? Annak tűnik. A valóságban kifogás. Ha akarna jönni, akkor jönne. Így van ez az Istennél is. Tudod miért nem hallod a hívását? Mert nem akarod meghallani. Tessék: holnap gyere el a gödöllői Bibliaházba.


Üdv. Péter

2014. febr. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Imában először is köszönetet mondunk és aztán kérhetünk is. Ha nem kapsz választ az imáidra, akkor az azt jelenti, hogy nem jó helyen vagy.
2014. márc. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!