Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus iskolában szólhatnak...

Katolikus iskolában szólhatnak ilyenek miatt? Szerintetek ez miatt sz*r ember lennék?

Figyelt kérdés

Kisgyerek koromtól fogva vallásos neveltetést kaptam, katolikus általános iskolába jártam, és onnan katolikus középsuliba is mentem. Nem anyámék döntése volt, ők rám bízták, hogy én mit akarok, én választottam, mert az idősebb haverjaim több mint fele idejárt. Sok embert ismerek, sok haverom van, szóval alapvetően szeretek odajárni, mert nagyon jó a hangulat a szünetekben, és az órákon is. Ennek ellenére nekem nem igazán számít a vallás, nem mondom azt, hogy kizárt, hogy létezne egy teremtő, nevezzük Istennek, de abban a katolikus Istenben nem hiszek. Ha pedig mégis van, akkor én abból az Istenből nem kérek, aki elítél azért, mert nem imádkozom, nem járok misére, annak ellenére, hogy próbálok rendes ember lenni, és segíteni másoknak. Amikor középiskolát kellett választani, akkor ezek a gondolatok még nem igazán fogalmazódtak meg bennem.


Az iskolai kötelező misékre többé-kevésbé be szoktam járni, a hittan órákra is, az imádságokat is általában mondom, és az evangéliumot is meghallgatom mindig csendben. Soha egy rossz szót nem szóltam a vallással kapcsolatban, egyébként is én mindenki hitét elfogadom, addig, amíg ők is elfogadják az enyémet.

Ennek ellenére 1-2 tanár egyfolytában cs*szeget. Olyanokért, hogy nem mondom elég átélve az imádságot (WTF?? most álljak ott ilyen álszent fejjel?), hogy nem dicsőítem a köszönésben elég hangosan Jézust, és nem elég lelkesen. Hogy soha nem megyek ki áldozni, és hogy misére se járok. Amúgy az iskola házirendjében ezek a dolgok nincsenek benne, és a tanári kar fele és csak annyira vallásos, mint én. 1-2 szer fordult elő, hogy el mondtam a véleményem 1.2 dologról, de nagyon udvariasan, általában akkor, amikor elvakultan szidták a más vallásúakat, vagy amikor Isten végtelen tökéletességéről elmélkedtek. Most már tudom, hogy nem kellett volna inkább megszólalnom.

Mi a fenét csináljak? Iszonyatosan zavar, hogy életcéljuknak tekintik az én megtérítésemet, azt mondják, hogy segítségre szorulok (mert el utasítom a vallást), és az egyik azt mondogatja, hogy imádkozik értem. Nem értem, hogy miért kell egyfolytában ilyenekkel b*szogatni, mert ezzel csak még inkább elveszik a kedvem a vallástól.


16/L

(Amúgy nincs semmi bajom a katolikus emberekkel, mert ismerek olyanokat, akik iszonyatosan rendes emberek, és a hitük az életükben is megjelenik, de nem úgy, hogy non-stop arról beszélnek.)



2014. márc. 29. 19:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%

Egyszerű a válasz szívem :D

A nő tanárjaid irigyek rád, a pasi tanárjaid meg ha nem elmebetegek, akkor le akarnak fektetni (mert szép vagy, de nem merik bevallani. Így mint az oviban piszkálnak).

2014. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
A házirendet olvasgasd!
2014. márc. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Vagy elborult az agyuk, hogy a Jézuskát nem szereted eléggé :D
2014. márc. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy a házirend minden pontjának (mármint ilyen szempontból) eleget teszek, nincsenek benne ilyenek, hogy áhítatos fejjel kell imádkozni.
2014. márc. 29. 19:56
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ők szorulnak segítségre, nem te. :)
2014. márc. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Én iskolát váltanék, de nem ismerem a részletes körülményeket, írtad, hogy sok barátod van ott, stb. Esetleg a szüleid beszélhetnek az oktatókkal, hogy hagyják abba a piszkálódást.


Egyébként elismerésem, hogy fel tudtál/ mertél szólalni a vallási túlkapások ellen. Szerintem sokkal értelmesebb vagy, mint néhány tanárod.

2014. márc. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Látod,hogy szólhatnak! Nem vagy sz*r ember.

Bár csak a főkérdésre válaszoltam, elolvastam az egészet.

2014. márc. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd magad sz.r embernek.Akik így viselkednek veled,azoknak saját magukkal van problémájuk,szerencsétlen emberek.
2014. márc. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nemkellet volna aba az iskolába jelentkezned de ha tényleg semmi rosszat se szólsz a vallás ellen én nemértem mega a tanáraidat. ara meg ne gondolj hogy smist rosz ember vagy hogy nemnagyon jársz templomba mert sokszor kutyábak azok akik templomba járnak mint akik nem. Énse nagyon járok templomba csak rászórúlo vagyok és adnak mise után ezt azt de a templom köve olyan hideg hogy bundás csizmát kivána még ilyenkor tavaszal is a lábam meg viezeletartási próblémám let a hideg kö miat és ez nekem nemigazán éri meg.
2014. márc. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem foglalkoznék vele ennyire. Megköszönném szépen,hogy aggódnak/imádkoznak értem,és továbbállnék. Esetleg megemlíteném, hogy Isten azért adott nekem elmét, hogy gondolkodjak. Bár ez lehet vitát szülne :)
2014. márc. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!