Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak-e ma csodák? Úgy értem...

Vannak-e ma csodák? Úgy értem mit tekinthetünk ma "csodának"?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják: ma nincsenek csodák,a tudomány mindent megmagyaráz. Hiszem, ha látom, meg sok hasonló vélemény van.

Mi erről a véleményetek!


2008. júl. 24. 14:01
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Csodának az számít amire nincs tudományos magyarázat. Pl. egy vak ember találkozott a pápával és rátette a kezét, majd pár hónapon belül teljesen visszanyerte a látását. nem volt rá tudományos magyarázat, ezért csodának minősítették.
2008. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Itt egy mindennapos életemből példa: jelenleg munkát keresek....számomra az a csoda, ha egy munkaintejún őszinte a munkaadó....

Tudom, nagyon OFF voltam.

2008. júl. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Pár példa:

Fatimában egy előre bejelentett (Egyházilag is elismert) jelenésre 50-70 ezer ember volt kiváncsi. Ez történt:

1917. október 13. szombat

Az eső hirtelen elállt, a felhők felszakadtak és a nap korongja láthatóvá vált. A színe olyan volt mint a Holdé. A korong mint egy tűzkerék, elkezdett sebesen forogni a tengelye körül és sárga, zöld, vörös, kék és lila sugarakat lövellt ki magából. A táj fantasztikus színözönbe merült. Egy pillanatra a Nap megállt, majd folytatta tüzes táncát. Még egyszer megállt, hogy aztán harmadszorra is csodálatos látványt nyújtson, még színpompásabbat és ragyogóbbat, mint eddig. Aztán a Nap mintha eltávolodna majd hirtelen közeledni kezdett. Sok ezer ember félelemkiáltása hangzott fel.

„ Csoda, csoda! - Hiszek Istenben! – Ave Maria! – Istenem Irgalmazz! - lehetett hallani mindenfelé.

Az emberek térdre borultak a sárban és hangos szóval bánták bűneiket. Mindez jó 10 percig tartott. A jelenséget 5, sőt még ennél is több kilométer távolságban észlelték. Sok tanú állítása szerint a napcsoda után általános meglepetést keltett, hogy a teljesen átázott ruhák tökéletesen megszáradtak.

Voltak ott hitetlenek, nem keresztények is.

És ennek ellenére ma is (még római katolikusok is) azt mondják, hogy hiszem, ha látom. Ma is vannak hasonló tapasztalatok pl. Medjugorjeben, ami Egyházilag vizsgálat alatt van, bár ott nem ilyen tömeges a tapasztalat, egy-egy ember, kisebb csoportok részesülnek ilyen élményekben. Megbízható forrásokból több ilyen hihető történetet is tudok a környezetemből, az egyikük például konkrétan emiatt tért meg, csak körülnézni ment nem hívőként oda. De még így is azt mondják környezetembe is sokan, hogy hiszem, ha látom, sőt talán még akkor se.

Ilyet is hallottam. Az egészet pedig az teszi még kétségesebbé, hogy vannak, akik pénz vagy hírnév vagy nem tudom mi miatt azt mondják, hogy csodás dolgokat láttak, csodákra képesek, aztán lebuknak és kész a következtetés, nincsenek csodák, mindenki csal, hazudik, téved, illetve eddig meg nem magyarázott természeti dolgot látott. Személy szerint a csodáknak akkor örülök, ha az elindít az emberben valami pozitív változást, például jobban kezd figyelni másokra.

2008. júl. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
6 hét alatt leadtam 25 kilót. szerintem ez csoda. meg kőkemény meló is :D
2008. júl. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
utolsó válaszoló: elmondhatnád hogyan csináltad:-) nagyon érdekelne!!!:-)
2008. júl. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Fontos kérdés ez a kilókról is, de még mielőtt nagyon eltérnénk a tárgytól, mondok egy példát:


Kb. 200 éve David Hume, a skót filozófus 3.fő érvet hozott fel a csodák ellen:

1. Csoda a természet törvényeinek áthágása. Semmi sem történik, ami ne lenne összhangban a természeti törvényekkel.

2. Az emberek könnyen becsaphatók. Néhányan szeretnek hinni csodálatos dolgokban és csodákban, különösen, ha azoknak közük van a valláshoz, de már sok úgynevezett csoda csalásnak bizonyult.

3. A csodákról szóló feljegyzések általában a tudatlanság korából származnak. Minél több ismeretre tettek szert az emberek, annál kevesebb csodát jegyeztek fel. Hume kimondta, hogy „ilyen csodálatos események napjainkban soha nem történnek”.


Na ezekre szeretnék válaszokat.


Köszi!

2008. júl. 24. 19:06
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

A csoda az, ha kitart a fizetésem a következőig!


Na de komolyan! A múltkor azt hallottam Teréz anyát boldoggá avatják, mert egyszer valaki hozzá imádkozott, hogy gyógyuljon meg valamelyik rokona. A rokon meggyógyult! Íme a csoda! A klérus leül megvitatják, dokumentálják, és onnantól hivatalos lesz. Évekkel később, elmondások alapján!

A biblia is nagyjából így keletkezett. szájról-szájra jártak a történetek, amíg valaki(k) le nem írta(ák)! Aztán egy zsinat alkalmával a püspökök eldöntötték mi, és milyen formában maradjon benne! Innentől szentírás!


Azt hiszem, talán az ATV-n láttam ilyen műsort: (Valami amerikából importált dolog) Sorra olvasgatják fel a leveleket, kivel milyen csoda történt. Vannak meredek dolgok benne!

2008. júl. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Velem olyan történt, hogy be volt csípődve a hátamban az ideg és nem tudtam felegyenesedni. Valaki rátette a kezét, imádkozott értem, erre erő áradt belém és elmúlt.


Semmi flanc, hiszti, ráolvasás, hókuszpókusz nem volt, csak egy egyszerű imádság. Ja és az illető sem játszotta meg magát, nem kért pénzt, nem tette az agyát, hogy ő mekkora szent, nem várt el semmit, hanem Istennek adta a dicsőséget, aztán elhúzott.


Nekem ez egy picike csoda volt. De azt is csodának tartom, amikor a környezetemben emberek megtérnek Jézushoz, és megváltozik az életük, pl. alkesz hajléktalanból szolid normális színjózan családapa lesz, kábszeres leszokik, prostituált megváltozik, depressziós kigyógyul, stb. Ezeket meg még nagyobb csodának tartom.

2008. júl. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nos, én egyáltalán nem vetem el a csodák lehetőségét, mert pl. az általunk ismert természeti törvényeknek ellntmond.

Amikor a tudósok azon töprengenek, vajon a megszokott három dimenzió: a hosszúság, a szélesség és a magasság mellett nincs-e még sok további dimenzió is a világegyetemben.Vagy elméleteket alkotnak fekete-lyukak létezéséről, óriáscsillagokról, amelyek addig omlanak össze saját magukban, amíg sűrűségük gyakorlatilag végtelen nagy lesz. Szomszédságukban a világűr szerkezete úgy megváltozik, hogy maga az idő is megáll.Sőt, a tudósok még annak a lehetőségét sem zárják ki, hogy bizonyos feltételek mellett az idő előrehaladás helyett visszafelé is haladhat!

És még csak a felszínt érintettem szerintem.


De majdnem mindenkinek a katolikus "történetek" jutnak előszőr eszébe a "csoda" szó hallatán.

Úgy látszik, az egyház nagyon erős marketingből!


Én azért ezeket, a bibliában feljegyzett Jézusi, vagy apostoli csodákkal nem hasonlítanám össze.


Aki csak egy picit is ismeri az Írásokat, Jézus tanait, az nagyon elcsodálkozik azon, hogy az az egyház, amelyik annyira elrugaszkodott ezektől a későbbi történelem folyamán, hogyan képes még most is a világosság szinte egyetlen forrásaként tetszelegni.

2008. júl. 25. 00:03
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

A legtöbb csoda, amiről hallottam egyáltalán nem hágja át a természet törvényeit, csak roppantul valószínűtlen.


A csodák kilenctizede gyógyulás. No most tulajdonképpen bármilyen betegségből meggyógyulhatunk, csak van amire kisebb az esély. Például az orvostudomány ismer egy esetet, amikor egy beteg meggyógyult a tetanuszból akkor, amikor már elkezdtek jelentkezni nála a tetániás görcsök is. Itt semmilyen ima sem volt a háttérben, csak egyszerűen meggyógyult valaki, akinek meg kellett volna halnia. Viszont az utóbbi kétszáz évben egyetlen ilyen esetet írtak le. Most akkor ez csoda?

2008. júl. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!