Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent szeretni? Tényleg...

Mit jelent szeretni? Tényleg csak egy érzelem volna? Ti miért szerettek valakit? Meddig szerettek valakit?

Figyelt kérdés

A bűnösöket szeretitek?

Mi a különbség a szeretet, elfogadás, megtűrés, tisztelet között?

Meghalnátok-e egy bűnös emberért?

Ha igen, miért?



2014. ápr. 6. 03:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugi! Nem kell meghalni.

Már van aki meghalt a bűnösökért.

A többi kérdésre meg az élettől kapsz választ.

2014. ápr. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miután a vallásrovatban vagyunk, így bátorkodom idézettel válaszolni. Részben az első válaszolóra is.


Jn 15,12 Ez az én parancsolatom, hogy szeressétek egymást, amiképpen én szerettelek titeket.

Jn 15,13 Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért.


A szeretet nem egy érzelmi kitörés, hanem sokkal inkább cselekedet. Ha megbocsátasz az ellenségednek, vagy annak, aki bántott téged, az szeretet.


"A bűnösöket szeretitek?"

Miért, mutatsz olyan embert, aki nem követett el bűnt?


"Mi a különbség a szeretet, elfogadás, megtűrés, tisztelet között?"

szeretet: olyan cselekedet, amit elkövetek a másik felé, amit szeretném, hogy fordított esetben velem is tegyenek. (Úgy szeresd felebarátodat, ahogy önmagadat.)

megtűrés: nem szeretet, de a szeretet egyik formája. Mindenképpen szükséges szerintem.

tisztelet: nem szeretet. Egy hierarchiai rendszer alá fölé rendeltségi viszonyának elfogadása és betartása. beosztott-főnök, gyerek-szülő.


"Meghalnátok-e egy bűnös emberért?"

Róma 5

7. Bizonyára igazért is alig hal meg valaki; ám a jóért talán csak meg merne halni valaki.

8. Az Isten pedig a mi hozzánk való szerelmét abban mutatta meg, hogy mikor még bűnösök voltunk, Krisztus érettünk meghalt.


Nem, nagyon nagy hit, erő vagy nem tudom, hogy mi kellene...

Szerintem akinek a válasza igen, az azért gondolja át jobban. Pál sem árult zsákbamacskát, ő maga is bevallotta, hogy még az igazért sem halnak meg sokan. A jó cél érdekében, még csak csak, de hát még a bűnösért...?

2014. ápr. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Lukács írása szerint való Szent Evangéliom » 10. fejezet:

29 Az pedig igazolni akarván magát, monda Jézusnak: De ki az én felebarátom?

30 Jézus pedig felelvén, monda: Egy ember megy vala alá Jeruzsálemből Jerikóba, és rablók kezébe esék, akik azt kifosztván és megsebesítvén, elmenének, és ott hagyák félholtan.

31 Történet szerint pedig megy vala alá azon az úton egy pap, aki azt látván, elkerülé.

32 Hasonlóképpen egy Lévita is, mikor arra a helyre ment, és azt látta, elkerülé.

33 Egy samaritánus pedig az úton menvén, odaért, ahol az vala: és mikor azt látta, könyörületességre indula.

34 És hozzájárulván, bekötözé annak sebeit, olajat és bort töltvén azokba; és azt felhelyezvén az ő tulajdon barmára, vivé a vendégfogadó házhoz, és gondját viselé néki.

35 Másnap pedig elmenőben két pénzt kivévén, adá a gazdának, és monda néki: Viselj gondot reá, és valamit ezen fölül reáköltesz, én mikor visszatérek, megadom néked.

36 E három közül azért kit gondolsz, hogy felebarátja volt annak, aki a rablók kezébe esett?

37 Az pedig monda: Az, aki könyörült rajta. Monda azért néki Jézus: Eredj el, és te is akképpen cselekedjél.

2014. ápr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia


az agape szeretet a bibliában az alapelveken nyugszik.

Vagy is agy keresztény azért szereti a felebarátját, és ide értendő a "bűnösöket is" mert Isten is szereti őket


Jézus egyszer azt kérdezte:

Ha csak azokat szeretitek akik titeket szeretnek, milyen jutalmat kaptok

A világi emberek tesznek így.

Az elfogadásról annyit, hogy a szeretet nem jelenti azt, hogy akkor egyet értek a helytelent cselekvő rossz tetteivel, szeretem de a Tetteivel nem értek egyet,


Katy Weaver

Katy Weaver

2014. ápr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!