Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények a tetteink...

Kedves keresztények a tetteink szerint leszünk megítélve vagy mi szerint?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 17. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:

A hit által véghez vitt tetteink alapján.

Ami nem keverendő a törvény alatt élők tetteivel...

2014. ápr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Na ez szép egyértelmű megfogalmazás volt.

De azért még van kérdésem:)


Miben kell hinnem pontosan, hogy ne úgy cselekedjek, mint a törvény alatt lévők? Hogyan kell cselekednem és a törvény alatt lévők miért nem úgy cselekszenek?

Ha hiszek, miért fogok jól cselekedni?

2014. ápr. 17. 11:49
 3/9 Szeressük egymást ***** válasza:

"Miben kell hinnem pontosan, hogy ne úgy cselekedjek,

mint a törvény alatt lévők?"


Gal 2:16 Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által, mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hitből és nem a törvény cselekedeteiből; Mivel a törvény cselekedeteiből nem igazul meg egy test sem.


A hit az a személybe vetett bizalom. Ha hiszek valakinek, akkor a szavának is hiszek. Hiszem hogy megbízható az az ember. Ha csak rizsázik, akkor nem hiszek Neki. Ugyanígy van Istennel. Hit nélkül nem tudok engedelmeskedni Isten törvényeinek, ami Isten beszéde. Odáig kell eljutni, hogy a hit meggyőződéssé alakuljon. A meggyőződés az olyan mély megtapasztalás (nem fanatizmus) amiért oda tudja adni az ember az életét. Az értelem meggyőződésének teljes gazdagságára való eljutás után tudtak eljutni az apostolok odáig, hogy le tudták tenni az életüket. Onnantól kezdve semmi, sem mélység, sem magasság, sem halál, semmi nem tudta őket elválasztani Isten szerelmétől.


"Hogyan kell cselekednem..."


Istenhez méltón.


"és a törvény alatt lévők miért nem úgy cselekszenek?"


Mert nem hisznek.


"Ha hiszek, miért fogok jól cselekedni?"


Mert Krisztusnak a vére megtisztítja a lelkiismeretedet a holt cselekedetekből, hogy szolgálj az élő Istennek.

2014. ápr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehetne tippelgetni, de Jézus kategorikusan elmondta, hogy mi szerint ítéli meg az embert.


Máté 25

31. Mikor pedig eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok, akkor beül majd az ő dicsőségének királyiszékébe.

32. És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől.

33. És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.

34. Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.

35. Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;

36. Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

37. Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?

38. És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?

39. Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?

40. És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

41. Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett.

42. Mert éheztem, és nem adtatok ennem; szomjúhoztam, és nem adtatok innom;

43. Jövevény voltam, és nem fogadtatok be engem; mezítelen voltam, és nem ruháztatok meg engem; beteg és fogoly voltam, és nem látogattatok meg engem.

44. Akkor ezek is felelnek majd néki, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, vagy szomjúhoztál, vagy hogy jövevény, vagy mezítelen, vagy beteg, vagy fogoly voltál, és nem szolgáltunk volna néked?

45. Akkor felel majd nékik, mondván: Bizony mondom néktek, a mennyiben nem cselekedtétek meg egygyel eme legkisebbek közül, én velem sem cselekedtétek meg.

46. És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre; az igazak pedig az örök életre.


Tehát amit teszel bárkivel, azt Jézussal leszed. Amit nem teszel, azt Jézussal nem teszed. Egyszerű? Szerintem egyszerű és nagyszerű!

2014. ápr. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2:

Ezt a választ is köszönöm, már akartam volna írni egészen az utolsó mondatig, hogy minden világos.

De most akkor a Jézusba vetett "hit", vagy a vére fog megváltoztatni??


#4:

Szerintem is nagyszerű kedves harmadik válaszoló:)

A Jelenések könyvében is ez áll.

2014. ápr. 17. 12:30
 6/9 Szeressük egymást ***** válasza:

"De most akkor a Jézusba vetett "hit", vagy a vére fog

megváltoztatni??"


Mindkettőben hinni kell ahhoz, hogy szövetségbe kerülj Istennel.

A szövetség azt jelenti hogy mindkét fél meghal a másikért. Jézus már megtette értünk, azért hogy élhessünk. Amikor hiszel a vérében, akkor Isten vérében hiszel:


Apcs 20:28 Viseljetek gondot azért magatokra és az egész nyájra, melyben a Szent Lélek titeket vigyázókká tett, az Isten anyaszentegyházának legeltetésére, melyet tulajdon vérével szerzett.

2014. ápr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Isten készíti el nekünk a jócselekedeteket, ami által mi is fejlődünk. Előbb be kell fogadnod a szívedbe az Úr Jézust, majd át kell adnod az életedet. A hitnek gyümölcse kell hogy legyen, mert egy kereszténynek sincs helye a kocsmában, se a lottózóban, se sztriptíz bárban. Viszont segítenünk kell az elesetteket, a rászorultakat. Ez a parancs. Remélem jól fogalmaztam, mert közben úton vagyok.
2014. ápr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hit és tettek szerint.
2014. ápr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

A hit es a cselekedetek egyutt jarnak. Hiaba van hite valakinek, ha a cselekedetei nem tukrozik vissza azt. Vagy hiaba cselekszik jot, ha nincs hite Istenben.

Es valoban, Jezus vere altal lesz megmentesunk. Jezus mindenkiert felaldozta az eletet. Viszont ezt nem mindenki veszi igenybe. Ez olyan, mintha te adnal egy nagy erteku ajandekot valakinek, aki viszont nem ertekeli, es elutasitja. Tehat fel kell ismernunk, hogy hinnunk kell abban, hogy Jezus vere megvaltott minket a buntol es a halaltol. Ha hiszunk ebben, es cselekedjuk Isten akaratat, akkor valoban eltoroltetnek a buneink. Ez persze nem azt jelenti, hogy mostmar barmikor barmit megtehetek, hiszen megvaltottak. Igyekeznunk kell elkerulni a bunt. De mivel tokeletlenek vagyunk es maradektalaul nem tudunk ennek megfelelni, ezert volt Jezus aldozata. Hogy az ilyen akaratunkon kivuli buneink megbocsattassanak. De mindenkeppen kuzdenunk kell a bun ellen. Es ma megis elbukunk olykor-olykor akkor imadkozni kell, es megbanni a tettunket.

Ha kerdesed van, szivesen valaszolok. De akkor irj privatba. Udv: Judit!

2014. ápr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!