Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bérmanevet jegyzi hivatalosa...

A bérmanevet jegyzi hivatalosan az egyház valamilyen formában, valamilyen dokumentum részeként?

Figyelt kérdés

Felnőttként egy mise keretében szolgáltatták ki a három bevezető szentséget (keresztelés, bérmálás, első áldozás).


Előtte az oktatás során kellett egy bérmanevet is választanom, az alapján, hogy melyik szent élete a legnagyobb példakép számomra.


Tudom, hogy ez a bérmanév a "világi" hivatalos dokumentumok egyikén sem szerepel.

De az egyház jegyzi a bérmanevet?


Ha valamikor valamilyen okból igazolást kell kérnem róla, tudnak kiállítani róla igazolást a plébánián?


2014. máj. 9. 00:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez komolyan érdekel vagy csak valami miatt stresszelsz kedves kérdező?
2014. máj. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha te voltál az események alanya, bizonyosan jártál valamiféle oktatásra. Ott az első kézből megválaszolták volna. Ha csak most ébredtél volna, miért nem kérdezed meg direkt az illetékest és nem itt a sok avatatlan szakértőt.
2014. máj. 9. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Természetesen abban a templomban, ahol bérmálkoztál írásos nyoma van. De ki és miért kérne tőled erről igazolást?
2014. máj. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem értem az 1. és második válasz íróját.

Feltettem egy egyértelmű kérdést, megfelelő témakörön belül.

Mi a problémátok, hogy a kérdésre magatok sem tudjátok a választ, de azért igyekeztek "kioktatni"?!

Én nem írok olyan kérdéshez, ahova nem tudok/akarok az eredeti kérdésre válaszolni. Ti miért?



Egyébként én voltam az alanya, igen.

A keresztelési emléklapon (tudom, hogy a keresztség és bérmálás két külön szentség, mielőtt bárki kötözködne!) benne vannak a hivatalos adataim, a keresztelés, bérmálás és első áldozás ideje, helye, de a bérmanév egyáltalán nincs feltüntetve.


Ezért kérdeztem:

Ha keresztelési emléklap, miért vezetik bele a másik két szentség időpontját, de a bérmanevet viszont már nem?

2014. máj. 9. 08:40
 5/7 A kérdező kommentje:

Hova kellene róla igazolás?

Pl. talán azért, mert gondolkozom azon, hogy a bérmanevet felveszem hivatalosan is mint második keresztnevet, és a névváltoztatási kérvényen az indokláshoz azt írnám, hogy a bérmanevemet szeretném hivatalosan is viselni.

2014. máj. 9. 08:43
 6/7 anonim válasza:

ha bbármelyik válasz nem tetszik, vagy sértő számodra, ajáld nyugodtan moderátor figyelmébe a kis tiltó táblával a kérdés értékelő jelzések mellett. Egyébként természetesen dokumentálja az Egyház, mint mindent, ezt is.

Egyébként mivel Magyarországon ma demokrácia van, nyugodtan felvehet indoklás nélkül is, vagy ha mégis úgy érzed, hogy szeretnéd ezzel indokolni, akkor nem kell alátámasztanod dokumentummal, csak beleírod, hogy szeretnéd, ezért és ezért. és kész! :)

2014. máj. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem csak érdekelt, hogy baj van-e. Nem bántani akartalak, csak azt éreztem, hogy ùgy gondolod bajod lehet egy igazoltatásbòl, ami nincs. Vagy nem tudod igazolni, amire büszke vagy.
2014. máj. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!