Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehovák a szüleim, már nem...

Jehovák a szüleim, már nem bírom idegekkel, mit tegyek?

Figyelt kérdés

7en vagyunk testvérek, és most várja anyum a következőt, nincs pénzünk már semmire, de nem védekeznek mert tilos, ezen kívül nem is jövök ki velük, ugyanis én a szemükben bűnös vagyok.

A múltkor meg bezártak a szobámba mikor el akartam menni szórakozni... Mit tehetnék? Nem lehet erről valahogy lebeszélni őket, hogy ez a vallás vagy miez hülyeség úgy ahogy van és csak tönkretesz mindent?? Nem bírom tovább így :(


2008. júl. 28. 17:17
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
89%

hát lebeszélni nem nagyon.


ha meg akarsz szabadulni tőlük, akkor elvileg kérhetsz gyámhivatali vizsgálatot magadról, és ha úgy itélik meg, akkor elvihetnek pl. állami gondozásba is. Elvileg egy közeli rokon is kérvényezheti (nyilván veled együtt), hogy nála akarsz élni.


de ez mind igen drasztikus módszer.

hány éves vagy?

2008. júl. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
70%

Nem Jehovák, mert a Jehova, Isten neve. Biztos, hogy Jehova tanúihoz tartoznak? mert úgy tudom, hogy nem a védekezés tilos, hanem az abortusz. Sok Jehova tanúját ismerek, és tudom is tanitásukat, de olyanról nem tudok, hogy bárkit, főleg a gyereküket gonosznak tartanák. Lehet, hogy még nem tudják teljesen a tanitást, és azért viselkednek igy?

Megkérdezhetem hány éves vagy?

Lehet, hogy alapból, szülői felelősségből nem akarnak téged engedni, mivel azt gondolják, hogy számodra igy jobb? 21 éves

2008. júl. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
84%

ha már annyira eldurvul a helyzet, kérhetsz segítséget családsegítő központnál. hogy ez területenként hol van, változó, de a család orvosa például biztosan tudja.

ezt arra írtam, hogy sokan vagytok tesók, így nem biztos hogy mindenre annyi pénz jut, amennyi kéne.


vagy, jelentkezz koleszos suliba, messze a családodtól (akár iratkozz át, ha tényleg gáz a helyzet)


vagy tűrj amig lehet, amig önálló nem leszel...

sajnálom h ilyen beszűkült a látóterük, biztos rossz lehet :S

2008. júl. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok, az a baj hogy már az összes rokont is megtérítették ezzel a marhasággal. Nem gonosznak tartanak csak bűnös vagyok szerintük, mert olyanokat csinálok ami nekik nem elfogadott vagy tilos, pedig senkinek nem ártok semmivel, de mégis bűnös vagyok... pl jövőhéten szülinapom lesz és szeretném megünnepelni barátokkal, de náluk ez is tilos, így megint be leszek zárva, és hallgatom egész nap a hülyeségeiket :(
2008. júl. 28. 18:07
 5/45 anonim ***** válasza:
20%

kamu kerdes


fogamzasgatlas megengedet nalluk csak az abortusz nem


nem tartnak bunosnek mert szerintuk jezus bevallalta a buneinket


es nem ettol vagytok szegenyek se mer az egyhazi hozzajarulas is onkentes!!


szoval ha te ennyire csak rajuk probalod kenni a dolgokat akkor nem csodalom a huye heyzetedet!!!

2008. júl. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Azt mondták nekem hogy isten dönti el, ha nem akarná hogy gyerekük legyen akkor nem esne teherbe, vagy valami ilyesmit mondott. De mutassatok valami írást erről, én szívesen megmutatom a szüleimnek ha félreértettek valamit, nem akarok már több tesót, így sincs már miből élnünk.

Ez a vallás számomra akkor is egy nagy hülyeség marad, szinte minden tiltott vagy bűn...

2008. júl. 28. 18:20
 7/45 anonim ***** válasza:
75%
szerintem is legjobb ilyen esetben a családsegítő felkeresése vagy ha van rá lehetőséged akkor a kollégium. Elvileg a sulikban is lennie kell családsegítőnek vagy pszichológusnak, aki tud neked segíteni.
2008. júl. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
95%

A második válaszadó vagyok. Szeretném megkérdezni, hogy mióta vannak benne a vallásban? Régóta?

Kell ezen valahogy változtatni. Már régen forgattam Bibliát, de próbálok majd rákeresni valahogy erre.

Addig is beszélj velük nyugodtan, hogy örülsz, hogy ők jól érzik magukat igy, és tiszteletben tartod döntésüket, viszont ne akarják rád erőltetni. 15 éves vagy, és el tudod dönteni, és csak mégjobban hátrálsz a vallástól, ha erőszakosak.

Csakhát értsd meg őket is: Szerintük ez jó, és neked is jót szeretnének, azért viselkednek igy. Meg bizonyára olvastad már itt, hogy van akit még 17-18 évesen sem engednek a szülei hazulról, vallástól függetlenül.

2008. júl. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim válasza:
90%
Nekem a nagyszüleim és az egyik barátom szülei is Jehova tanúi. De náluk nem ennyire elfajult a helyzet. Ésszel élnek és szívvel hisznek és nem ennyire elvakultak. Szerintem félreértik a tanítást. A fogamzásgátlás nem tilos csak az abortusz. Szerintem ezzel ök nincsenek tisztában. Nem a szentlélektöl lesz terhes hanem a közösüléstöl. Szerintem keress fel a gyülekezetben egy felkent, idös testvért és mond el neki a problémád. Biztos megfognak érteni. Másrészröl a szüleid megpróbálnak a Biblia szerint nevelni, ami a mai fiataloknál nem könnyü! Engem sem sikerült megtéríteni és mégsem lettem rossz ember. Nincs káros szenvedélyem, sem tetkóm ..stb. Elvégeztem az iskolát és van rendes jólfizető munkám. Csak kiéltem magam fiatalon. Persze a józanész keretein belül.Szerintem ezt mondd el nekik te is!
2008. júl. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
24%

Gyanús a kérdező nekem is!


Nyugodtan le lehet pontozni ez miatt engem is, attól még sokan el fogják olvasni!


Annyit azért 15 évesen már tudni kellene, hogy nincsenek "Jehovák", főleg ha a szülők is azok, ahogy állítod.


A másik a fogamzásgátlás tíltása, ami megint egy súlyos elszólás attól, aki Tanú környezetben él.

Még nem válaszoltál mióta?!


Utána helyesbítesz: nem "gonosz vagy csak bűnös"

Valójában egyik sem! Ezeket még érdeklődők sem szokták már hinni, gondólni senkiről, de te "Jehováknak" állítottad őket, tehát már Jehova Tanúi?


És, ha már "megtérítettek minden rokont", akkor nem lehetnek érdeklődők sem, tehát már egy idelye ismerni kell nekük a Biblia ide vonatkozó tanításait!

Ennél is inkább "furcsa".


Mindenkit nem tudsz megvezetni!

2008. júl. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!