Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit ír a Biblia a szerelemről?...

Mit ír a Biblia a szerelemről? Mi értelme van a szerelemnek?

Figyelt kérdés
Hány emberbe lehet egyszerre szerelmes valaki? Meddig tart a szerelem és mi a célja?

2014. máj. 12. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Az első kérdésre nem ismerem a választ.

Az értelme az, hogy közelebb viszi a két embert egymáshoz olyan értelemben, hogy minél hamarabb gyerekük legyen, ugye szolgálja a fennmaradást(a fiatalkori ugyanennek az előkészítése).

Az ember egyszerre egy emberebe lehet igazán szerelmes, ugyanakkor egyszerre több iránt is érezhet vonzalmat.

Az, hogy meddig tart, az változó.Kétségtelen, hogy hosszú ideje együtt élő embereknél egy idő után ez az érzés valami mássá alakul át, mint ami eredetileg volt, de hogy mikor, az nem igazán megállapítható, mert nincs éles átmenet.A lényeg, hogy a szeretet nem múlik el, de maga a szerelem valamikor átalakul.

A céljáról már beszéltem.

2014. máj. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valószínű lány vagy ,mert ők a szerelmesebb nem .

Ha végig vennénk a Biblia szerelmi történeteit,nagyon meglepődnél ,és azt is mondhatnád ,ez egy szerelmes könyv.

pld.ovasd csak végig az Énekek Énekét,persze régi stílusban van írva de nagyon tanulságos.

Nembeszélve a Biblia központi szerelmi történetéröl ,ami arrolszol ,hogy Isten egy féltön szerető Isten aki mindent megtesz azért ,hogy megismerd a szeretetét.Képes volt eljönni emberi formában és kereszthalált halni érted ,és értem és még sokakért ,anyira szeret téged,és engem ,és mindenkit.

A szerelemmel nagyon vigyázni kell.mert olyan emberbe is lehetünk szerelmesek akik egyáltalán nem hozzánk illenek.

Isten azt szeretné ,hogy akibe szerelmesek leszünk és ez az érzés kölcsönös ahoz hűségesek legyünk.

A szerelem célja a te boldogságod.

Először szerelmes leszel a párodba ,és ha össze házasodtok egyre jobban átértékelődik a szerelem szeretetté.

De nagyon jó szerelmesnek lenni,de mindennek rendelt ideje van ,és nem szabad vissza élni vele ,mármint kihasználni a szerelmes félt,mert a szerelmes fiúnak vagy lánynak nem sok ön kontrolja van abban a pillanatban .

Csak úgy találomra lapozgasd a Bibliát és ráfogsz találni a megfelelő részekre.

Vagy írj privátba ,és beszélgethetünk róla

2014. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö,


Olvasd el az Énekek Énekét. Gyönyörü szerelmi történet. Csak a magyar gramatika nem tesz különbséget a hímnem és a nönem között, ezért kissé nehéz megérteni, mikor beszél Sulamit a lány és mikor szerelme a pásztor.


Arról szól, hogy Salamon király beleszeretett ebbe a lányba, de hiába csábítgatta igéreteivel, Sulamit nagyon szerette völegényét, és hüséges maradt hozzá.


A szerelem átélése egy csodálatos szép ajándék Jehova Istentöl a Teremtötöl. A házasságban átalakul mély szeretetté, ha betartják a házastársak az Isten többi utasításait is, a házasélettel kapcsolatban



Katy

2014. máj. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

A Biblia ki emeli a szerelmet,szeretetet,a másik fél felé.

Nagyon el ítéli a paráznaságot,a házasságon kívüli szexet.

De nagyon házasság centrikus,pld.amikor hadba vonultak a férfiak ,a fiatal házasokat haza küldték ,hogy örüljön a feleségének ,és nehogy meghaljon a csatatéren .

A szerelem soha el nem múlik.

Olvasd el a szeretet himnuszát.:

A szeretet himnusza.

Szóljak bár emberek vagy angyalok nyelvén,

Ha szeretet nincs bennem,

Csak zengő érc vagyok vagy pengő cimbalom.

Legyen bár prófétáló tehetségem,

Ismerjem bár az összes titkokat és minden tudományt,

Legyen akkora hitem, hogy hegyeket mozgassak,

Ha szeretet nincs bennem,

Mit sem érek.

Osszam el bár egész vagyonom a szegényeknek

S vessem oda testem, hogy elégessenek,

Ha szeretet nincs bennem,

Mit sem használ nekem.

A szeretet türelmes, a szeretet jóságos,

A szeretet nem féltékeny,

Nem kérkedik, nem gőgösködik,

Nem tapintatlan, nem keresi a magáét,

Haragra nem gerjed, a rosszat föl nem rója,

Nem örül a gonoszságnak,

De együtt örül az igazsággal.

Mindent eltűr, mindent elhisz,

Mindent remél, mindent elvisel.

A szeretet soha el nem múlik.

A prófétálás megszűnik,

A nyelvek elhallgatnak,

A tudomány elenyészik.

Tudásunk csak töredékes,

Töredékes a prófétálásunk is.

Mikor azonban eljön a beteljesedés,

Ami töredékes, véget ér.

Amikor még gyermek voltam, úgy beszéltem, mint a gyermek,

Úgy gondolkodtam, mint a gyermek, úgy itéltem, mint a gyermek.

De mikor férfivá nőttem, elhagytam a gyermek szokásait.

Ma még csak tükörben, homályosan látunk,

Akkor majd színről-színre.

Most csak töredékes a tudásom,

Akkor majd úgy ismerek,

Ahogy én is ismert vagyok.

Most megmarad a hit, remény, szeretet,

Ez a három,

De köztük a legnagyobb a szeretet.

2014. máj. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2014. máj. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

"Isten egy féltön szerető Isten aki mindent megtesz azért ,hogy megismerd a szeretetét.Képes volt eljönni emberi formában és kereszthalált halni érted..."


Állandóan visszaköszön ez az 'Isten emberi formában eljött" -féle állítás, de kérem, ha Jézus a földön imádkozott a mennyben lévő Istenhez, akkor Isten nem jöhetett el emberi formában, különben két Isten lenne, egy a mennyben és egy a földön. Kinek nem világos az isteni világosság?

2014. máj. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Utolsó!

Mivel Isten ,vagy ha úgy tetszik ,Jháve,mindeható,és minden tudó,Egy Igaz Isten,mi ért ne lehetne Ő ,Atya is ,Fiú is ,és Szent Szellem is,egy személyben?

Kétségbe vonod Isten hatalmát,és mindentudását?

Nagyon nem szeretnék a helyedben lenni.

Mivel nem ismered sem az írásokat ,sem Isten hatalmát.

2014. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt csak arról volt szó, hogyha Isten lejön a földre, akkor nem imádkozhat valakihez, aki saját maga és máshol van.Ez ugye teljesen logikátlan.
2014. máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ezt nem érteni. Hanem érezni kell.
2018. aug. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!