Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint mit...

Jehova tanúi szerint mit jelent a bemerítkezés, miért van rá szükség és mi az értelme, mi a jelentése/jelentősége?

Figyelt kérdés
2014. máj. 21. 08:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi vagyok kedves anyata. :)

De biztos nem az mint amire gondolsz...nekik nem.

2014. máj. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Náluk így megy a keresztelés, mivel az ókorban is így ment a keresztelés.
2014. máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Szia


A „keresztel” szóval fordított ba·pti′zein görög szó jelentése ’bemerít, bemárt’ (Liddell és Scott: A Greek-English Lexicon). A vízben való megkeresztelkedés külsőleges jelképe annak, hogy a keresztelkedő személy teljesen, fenntartás és feltétel nélkül átadta magát Jézus Krisztuson keresztül Jehova Isten akaratának cselekvésére.


Az alámerítkezés értelme:


JÉZUS i. sz. 29-ben merítkezett alá a Jordán folyóban. Jehova maga is megfigyelte ezt, és kifejezte helyeslését (Máté 3:16, 17). Három és fél évvel később, feltámadása után, Jézus a következő utasítást adta tanítványainak: „Minden hatalmat megkaptam mennyen és a földön. Menjetek azért, és tegyetek tanítványokká minden nemzetből embereket, alámerítve őket” (Máté 28:18, 19).


Jézus alámerítkezése előtt hat hónappal Alámerítő János a júdeai pusztaságba ment a következőket prédikálva: „Tartsatok bűnbánatot, mert elközeledett a mennyek királysága” (Máté 3:1, 2). Az egész környéken hallották az emberek, amit János mondott, nyíltan megvallották bűneiket és alámerítkeztek általa a Jordánban. Az az alámerítés a zsidók részére szolgált (Csel 13:23, 24; Luk 1:13–16).

Aki az első századi zsidók közül nem akarta a saját bőrén tapasztalni a ’tűzbe való bemerítést’, alá kellett hogy merítkezzék vízben a bűnbánata jelképeként, s Jézus Krisztus tanítványává kellett válnia, mihelyt erre alkalma nyílt.

Jézus maga is azok között volt, akik Jánoshoz mentek alámerítkezni. Ugyan miért? János tudta, hogy Jézusnak nincs megvallani való bűne, s ezért így szólt hozzá: „Engem kellene hogy alámeríts és te jössz hozzám?” Csakhogy Jézus alámerítkezése valami mást szemléltetett. Ezért így válaszolt: „Hagyjad ezúttal, hogy így legyen, mert így illik mindent teljesítenünk, ami igazságos” (Máté 3:13–15). Jézus alámerítkezése nem szemléltethetett bűnbánatot. Istennek sem kellett magát átadnia, mivel egy Jehovának önátadott nemzet tagja volt. Alámerítése, amelyet a zsidó nagykorúság elérésekor, 30 éves korában hajtott végre, inkább azt szemléltette, hogy felajánlotta, bemutatta magát mennyei Atyjának további akarata teljesítésére. Isten akarata az „ember Jézus Krisztus” számára a Királysággal kapcsolatos tevékenységet, valamint saját tökéletes emberi életének váltságul és az Újszövetség alapjául való feláldozását foglalta magába (Luk 8:1; 17:20, 21; Zsid 10:5–10; Máté 20:28; 26:28; 1Tim 2:5, 6). Jézus nagyon komolyan vette, amit alámerítkezésével szemléltetett. Nem engedte, hogy más érdekek kössék le figyelmét. Földi életének végéig hűségesen végezte Isten akaratát (Ján 4:34).


Jézus meghagyta hogy mindenkit aki tanítvány lesz és az életét összhangba hozta az erkölcsi értékekkel, és az egyén is szeretné akkor meg kell keresztelni.


később szamaritánusok és pogányok is keresztény tanítványokká válhattak, az egyénnek visszavonhatatlanul át kellett adnia magát Jehovának, hogy mint Fiának tanítványa szolgálni fogja őt. Ennek a vízalámerítkezés előtt kellett megtörténnie. Mind a mai napig ezt szemlélteti a keresztényi vízalámerítkezés még a zsidók esetében is. Ez az „egy alámerítés” mindenkire érvényes, aki igaz kereszténnyé válik. Így válik az ember Jehova keresztény tanújává, Isten kirendelt szolgájává (Ef 4:5; 2Kor 6:3, 4).


Katy Weaver

2014. máj. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Jehova maga is megfigyelte ezt, és kifejezte helyeslését"


Ezek teljesen menthetetlenek. Ekkora marhaságot még ateista sem ír! Normális vagy te????? Megfigyelte??? Helyeselte???? Ő, aki alá tartozik minden, aki tud mindent, MEGFIGYELTE???????

Szektás agyatlanok.

2014. máj. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

enngé látom rendesen bepöccentél... :D

Nem vagy egyedül mert én is csak már nem tudom,hogy sírjak vagy nevessek..

Amikor olvasom,hogy "rabszolga,megfigyelte,helyeselte,kinem érdemelt kedvesség" nem is kell meg említsék a jehova szót mert akkor már tudom kivel állok szóban. :)

Mind1...

Szép napot és próbáld látni bennük az embert,ők ezt választják hát akkor legyen az övék amit választanak.

2014. máj. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4-es és 5-ös nekünk az a feladatunk hogy a tévtanítók mellett legyünk és hirdessük az Igazságot, és nem egy szektaság szelleme által összeturmixolt marhaságot. Mert ha nem vagyunk ott, ahol ezek a tévtanítók, akkor azok az emberek akik vágynak Isten után, belekeverednek egy csapdába. Bosszantó, roppant bosszantó.
2014. máj. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Gyerekek! Nyugi! Oké? Nem hinném hogy bárki is itt tévtanító lenne! A Jehova taúi, és a többi vallás is máshogy értelmezi a Bibliát. Ennyi! Ezzel semmi baj nincsen! Aki akarja így, aki akarja úgy értelmezi! Semmi értelme nincs ezeknek a gyermeteg kirohanásoknak, vitáknak! Végül is felnőtt emberek vagytok! Viselkedjetek is felnőtt módjára!

Köszönöm, és további szép napot mindenkinek:


Elizabeth

2014. máj. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 sandor76 ***** válasza:

Istennek nincs is szeme,es ha valaki hozza imadkozik meg sem hallja,vagy direkt elfordul ilyenkor.

Na de akkor hogy valaszol az imakra,vagy honnan tudja ki el helyes eletet,es ki nem?

kedves 4-es tudsz erre valaszolni?

Olvastal mar Bibliat?

2014. máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Onnét kedves Sándor,hogy Ő a MINDENHATÓ.

Az Ő neve a VAGYOK AKI VAGYOK.

Ez aszt jelenti,hogy Ő a múlt,a jelen és a jövő,előtte nincs titok,Ő nem kell lásson,vagy megfigyeljen...Ő TUDJA!! Már akkor tudta amikor megteremtett...

Mikor fogjátok már fel végre,hogy ŐT nem szabad emberi tulajdonságokkal felruházni?

Miért mondja azt,hogy Ő a szívekbe és vesékbe lát?

Soha nem gondolkodtál el ezen? :) Hát itt az ideje kedves Sándor!

Ha egyszer azt mondja,hogy Ő mindenhol ott van akkor szerínted szüksége van "megfigyelni" bármit is?

Na látod?

Itt az ideje,hogy kutass egy kicsit kedves Sándor más irányban is. :)

És kedves Elizabeth :) tégy rendet magadba.

És ne vedd rossz néven amit írtam,szerinted ez a béke ideje? A békét Jézus Krisztus fogja elhozni! De addig harc van és nem is akármilyen harc.Ne engedd,hogy a béke nevében emberi lelkek szenvedjenek.

Röviden csak ennyit mondok...gondold át! :)

2014. máj. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hajjaj!!!
2014. máj. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!