Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik magyaroroszági szerzete...

Melyik magyaroroszági szerzetesrendek végeznek aktívan karitatív tevékenységeket?

Figyelt kérdés
Nem belépni akarok egybe, csak tájékozódom, mert rá kellett jönnöm, hogy semmit nem tudok a szerzetesrendekről, de gondolom nem csak annyiból állnak, hogy imádkoznak egész nap. Ha esetleg szerveznek olyan alkalmakat, amikor lehet menni önkénteskedni, az is érdekelne. Bármilyen személyes tapasztalatnak is örülnék! Köszönöm a válaszokat!

#szerzetesrend #karitatív tevékenységek
2014. máj. 21. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A virtuális plébánia honlapján megtalálod a magyarországi szerzetesrendeket minden információval, ami érdekelhet téged.
2014. máj. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, de ott annyi infó van, gondoltam ha valaki tud kapásból párat, akkor gyorsabb lenne csak azoknak utánanézni.. :)
2014. máj. 27. 19:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom választ kaptál-e a kérdésedre. Ha nem akkor leírom az én tapasztalataimat. Én Domonkos nővérekhez jártam, keresztségre való felkészítésre. A szerzetesek általában, egy közösségben rendszerint kötött napirendben élik az életüket aminek sarkalatos része az egyéni és közösségi imádság és az egyéni és közösségi munka. Hogy ki mit dolgozik az egyéntől és végzettségtől függ, de azok a nővérek akiket én is ismerek azok többsége hittan/egyéb szakos tanárnő is és iskolákban oktatnak. Egy szerzetes lemond a Házasságról és a párkapcsolatról és hármas fogadalmából adódóan (Szegénység, Tisztaság, Engedelmesség) igyekszik Krisztushoz és az Evangéliumhoz méltó, megszentelt életet élni. Remélem tudtam ezzel segíteni!
2015. ápr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!