Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki a református egyház feje?

Ki a református egyház feje?

Figyelt kérdés
2008. júl. 30. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

a református egyházak nem szerveződnek annyira, mint katolikus egyház. Nincs egységes, átfogó vezetésük, hanem minden országnak és népnek saját egyháza van. (pl. van Magyar Református Egyház, van Német református egyház, de van Horvátországi Magyar Református Keresztyén Egyház is.)


Magának az egyháznak nincs úgy feje, mint a kereszténységnek a pápa. Maguknak az egyházkerületeknek és egyházmegyéknek (mindegyiknek) két vezetője van, egy világi, a főgondnok és egy egyházi a püspök.

A teljes egyházat illető kérdésekben ezeknek a vezetőknek a tanácsa dönt.

2008. júl. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Az előzőt egy kicsit korrigálnám: a pápa nem az (egyetemes) kereszténységnek a feje, hanem a Római Katolikus Egyháznak. Azon kívül még vagyunk itt egy páran keresztények, katolikusok, orthodoxok, protestánsok is.


A református egyházat presbiteriánusnak is nevezik, mert presbitériumok, elöljárók irányítják. Általában.


A magyarországi református egyház annyiban különleges, hogy egyedül itt vannak ref. püspökök, máshol nincsenek. Azért van ez így, mert az egyik uralkodó régebben (bocs, most pontos nevet nem tudok mondani) azt mondta, hogy csak püspökökkel hajlandó tárgyalni, ezért kénytelenek voltak kinevezni.


(Hasonló okok miatt vannak például baptista püspökök egyedül Oroszországban, és sehol máshol, de ez itt off)


Gondolom a kérdés arra irányult, hogy kik a ref. egyház adminisztratív irányítói itt a földi emberek közül.


Mert egyébként a egyetlen helyes válasz az, hogy az, hogy az egész láthatatlan, egyetemes Egyháznak (a világból kihívottak közösségének, akiket Krisztus megváltott, és amelynek vannak tagjai minden felekezetből), tehát ennek a feje az Úr Jézus Krisztus, senki más.

2008. júl. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én erre a kérdésre a magam egyszerű hitéből válaszolnék mindenféle fent elmondott dolgot félre téve. egyszerű kérdésre egyszerű választ:

A református egyház fej maga az az Úr Jézus Krisztus ill Isten.


Utolsó válaszolótól kérdem én akkor ha presbiteriánusoknak mondják a reformátust miért valljuk magunkat néhányan reformátusok vastagnyakú kálvinistának? Szerintem a kettő nem ugyanaz és a Református egyház alapítója ha jó tévedek Kálvin, az Evangélikusé pedig Luter.

2008. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kicsit OFF:


"Utolsó válaszolótól kérdem én akkor ha presbiteriánusoknak mondják a reformátust miért valljuk magunkat néhányan reformátusok vastagnyakú kálvinistának?"


Szia! A kettő nem ugyanarra vonatkozik. A presbiteriánus az egyház vezetésének a módját jelöli, míg a kálvinizmus egy teológiai irányzat, amely valóban uralkodó a mai magyar református egyházban, de nem az egyetlen, mert vannak pl. zwingliánus refik is. Szóval attól, hogy kálvinista vagy, lehetsz presbiteriánus is, ezek nem egymással ütköző kategóriák.

2008. júl. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha OFF volt ha nem azért kösz.
2008. júl. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Sziasztok én ateista vagyok

De hallottam bölcskei gusztäv rol az ki a bubänat ha nem a fönök

2008. júl. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bölcskei Gusztáv jelenleg a Magyarországi Református Egyház Zsinata lelkészi elnöke.

A zsinat világi elnöke Huszár Pál, a Dunántúli Református Egyházkerület főgondnoka.

Úgy is mondhatnám, hogy most ők a magyar református püspökök felettesei. De gondolom a világi elnök kisebb jogkörrel rendelkezik, mint a nem világi.

2009. febr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az egyház feje az Krisztus
2009. máj. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jézus csakis, olvasd el a heidelbergi kátét.
2010. nov. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jezus tehat Isten
2011. okt. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!