Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kellene ma "kinézni" a...

Hogyan kellene ma "kinézni" a Biblia szerinti "keresztény egyháznak"?

Figyelt kérdés

Ki mit gondol, vagy tud erről, hitelvek, szervezeti felépítés, társadalmi szerepkör, vagyis mindenféle tekintetben.

Mert azt olvastam több helyen is, hogy az első keresztények teológiája, és tettei, ma sok esetben destruktívnak számítanának a mai keresztények között.


2008. júl. 31. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A biblia semmit sem ír a keresztény egyház szerveződéséről.
2008. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
No azért az apostolok cselekedetei említ egy-két dolgot és a levelekből is lehet következtetni valamilyen szervezettségre. De persze nincs mellékelve szervezeti fastruktúra. De a kérdező nem csak a szervezetre kiváncsi, ahogy kivettem.
2008. aug. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A Biblia leírása alapján (Apostolok cselekedetei és a Páli levelek irányadóak) destruktivitás kizárva.


Az első keresztényekre alapvetően jellemző volt az Isten törvényeihez való igazodás, valamint a társadalmi szereovállalás is. Közöttük nagyon sok politikus, gazdasági tényező volt. Pál apostol is munkássága során sátorkészítőként dolgozott, amiből a saját és munkatársai megélhetését és a missziót finanszírozta.


Fontos még: Pál a Római levélben (13. rész) egyértelműen beszél arról, hogy a hatalommal nem szembehelyezkedve (destruktívan) kell viselkedni, hanem úgy tekinteni a hatalaomra, mint amit Isten rendelt (vagy engedett meg) éppen aszerint, hogy jót cselekszünk vagy rosszat. Nem szól a fegyveres hatalomban való részvételről sem. Nem tiltja a katonásdit.


Talán egyelőre ennyi.

2008. aug. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor Jézust, ennyire félreértették volna a közvetlen követői?

Mert úgy tudom, hogy az első századokban a keresztények nem lettek katonák, akik meg Jézus követők lettek, nem maradtak a kötelékben.


Vajon Róma, miért üldözte őket? Mert pont úgy éltek, mint az összes többi állampolgár?

2008. aug. 10. 22:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Rómában a császár istennek számított. Ők ezt tagadták meg, ezért üldözték a keresztényeket.
2008. aug. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Te nagyon leegyszerűsíted szerintem ezt a kérdést.


Ma az állam, a haza, nacionalizmus, a hazafiság, ha Isten törvénye elé helyezik, és tagadhatatlan, hogy ez sokszor negtörtént, és megtörténik ma is, nem a "császár imádata?"

Ez is egy vallásos odaadás, nem? (Katonai, állami hűségeskü, zászló, himnusz)

2008. aug. 11. 16:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem (nem értek hozzá,csak a józan paraszti ész) eléggé másnak kellene lennie, amit én most látok, hogy a legtöbb pap legombolja a templomba járóktól a kis pénzüket, kihasználják őket,de ez az öregeknek fel sem tűnik. Persze tisztelet a kivételnek. De azért elég durva, hogy a 70éves nagymamám jár meg még egy idős hölgy templomot takarítani, meg mindent csinálni, de tőle is ugyanúgy elkérik az összes szertartás és egyéb pénzeket.... :S
2008. szept. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!