Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges e, hogy Sátán...

Lehetséges e, hogy Sátán akkor amikor még "jó fiú" volt nagyobb hatalommal rendelkezett mint bármelyik másik angyal?

Figyelt kérdés

Egyetlen angyalról sem ír a Biblia olyan szépet mint róla,még Mihályról sem.

Egyik angyalról sem írja azt,hogy Isten hegyén járt volna. Szerintem ezért is tudta ő megtenni azt amit megtett,mert egy szimpla "angyalocska" nem lett volna képes megszervezni és annyi más angyalt a saját oldalára állítani.

Pl.egy tábornok akinek hadsereg áll a rendelkezésére tud államcsinyt elkövetni,egy közkatonának viszont ez szinte lehetetlen.

Lehet,hogy tévedek de Lucifernek alias Sátánnak megvolt a hatalma a csinytéveshez,még talán nagyobb mint bármely másik angyalnak



2014. jún. 22. 17:09
1 2
 1/13 yuda ***** válasza:

Az okfejtésed logikájában az a probléma, hogy amit itt kiokoskodtál, azt már leírta a biblia, tehát okafogyott olyan értelembe, mintha azt mondanád, hogy feltaláltad a benzinnel működő gépkocsikat, pedig ha kinézel az ablakodon, már régen ilyenekkel furikáznak.


Biblia írja, hogy Lucifernek, (mert ez volt az első neve), komoly pozíciója volt, és angyali fejedelem. Voltak alá tartozó angyalok és lázadása során vele együtt mentek, majd buktak el. Neve ekkor változott Luciferről(fényhozó) sátánra (ellenség, rágalmazó...)


Javaslom, ha érdekel a téma, olvass bibliát. Nagyon hasznos.

Sokak szerint, engem is beleértve: Élet beszéde.

2014. jún. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Pietrosol ***** válasza:
30%

Szia!


"Nincs a világon se jó, se rossz, a gondolat teszi azzá."


(Shakespeare)

2014. jún. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Pendulum92 ***** válasza:
30%

Sátán=egó=gondolatok



Gondolat --> rossz és jó


Ádám és Éva, Kígyó(gondolat) kísértése, ezáltal tudják mi a jó és rossz.


Valaki tudott követni? :D

2014. jún. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1:) én nem okoskodtam ki semmit és főleg nem találtam fel semmit.

Csupán egy gondolatot fogalmaztam bele egy kérdésbe mert meg van az okom rá. :)

Viszont amit a Bibliáról írtal teljes mértékben igazat adok neked....van még mit tanulnom :) és ezt nem is vitatom!

Visszatérve a kérdéshez még egy annyit, hogy nyomós okom van,hogy ebben a formában tettem fel a kérdést. Nem vagyok az a típus aki megválaszolom a saját kérdésemet,érdekel a téma,van amivel tisztában vagyok,viszont van valami amivel nem értek egyet,talán majd a későbbiekben kifejtem azt is de előbb válaszokra van szükségem. :)

Remélem meg értessz.

Pietro lehet,hogy Shakespearnek volt igaza... :)

2014. jún. 22. 18:56
 5/13 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


Sátánról ezt írja a Biblia:(amit biztosan te is olvastál, amint a kérdésedhez fűzött gondolataidból is kiderül)

Ezékiel 28:13–17

" Édenben, Isten kertjében voltál. Mindenféle drágakő borított: rubin, topáz és jáspis; krizolit, ónix és jade; zafír, türkiz és smaragd; aranyból voltak kidolgozva foglalataid és mélyedéseid tebenned. Megteremtésed napján készültek el. Te vagy a felkent, oltalmazó kerub, én jelöltelek ki. Isten szent hegyén voltál, tüzes kövek között jártál. Feddhetetlen voltál útjaidban megteremtésed napjától fogva, mígnem igazságtalanság találtatott benned.

Kereskedelmi áruid bősége miatt erőszakkal töltötték meg belső részeidet, és te vétkezni kezdtél. Eltávolítalak Isten hegyéről mint megszentségtelenítettet, és elpusztítalak a tüzes kövek közül, ó, oltalmazó kerub!"


"nagyobb hatalommal rendelkezett mint bármelyik másik angyal?" - a válasz, nem. Miért? Mert Sátán a bűnbeesése előtt "oltalmazó kerub" volt. A Bibli kerubokról is ír, ami azt jelenti, több ilyen rangú angyal létezett(ik)

Viszont Jézusról (egyes számban) azt írja a Szentírás, hogy arkangyal. Judás 9.verséből azt is megtudhatjuk, hogy az egyetlen arkangyalt(fő angyalt) Mihálynak hívják.


Amikor Sátánról ír az Ezékiel könyve, valószínűleg azt akarja érzékeltetni Isten az emberrel, mit veszített az az angyal, aki elhagyta Isten szolgálatát és természetesen ezzel együtt az Istennél betöltött pozíciójat. A versekből kiderűl, nem akár mit veszített. A démonok is, akiket a saját oldalára csábított szintén elveszítettek mindent, amivel Istennél rendelkeztek.

Jézus sokkal de sokkal nagyobb rangal és hatalommal rendelkezik, mint Sátán valaha is rendelkezett, hiszen azt mondja saját magáról a Máté 28:18 versében, hogy "nekem adatott minden hatalom"


Hatalmas háburú van a látóhatáron, amelyben Krisztus és angyalai, valamint Sátán és démonai fognak harcolni, de a Biblia azt írja Krisztus legyőzi Sátánt, és megsemmisíti egész világrendszerét..

Úgyhogy a hatalma csak rajtunk nagy jelenleg, de még az sem korlátlan, főleg ha nem menekülünk Isten oltalmához. Nézz széjjel a világban! Minden baj, gond, nehézség, tragédia Sátánnak köszönhető. :(

2014. jún. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
10%

Miért, most nem "jó fiú"?

Inkább örülni kellene, hogy szabadon dönthetünk, választhatunk akaratunk szerint jó és rossz között.

2014. jún. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6 miből gondolod,hogy most jobb? :)

Ugyan azok a lehetőségek állnak most is rendelkezésedre mint akkor az első emberpárnak.

Ők rosszul döntöttek, neked viszont meg van most a lehetőséged,hogy jól dönts.

2014. jún. 23. 06:26
 8/13 Középút ***** válasza:
0%

Sziasztok!


Előre bocsánatot kérek, a hozzászólásommal nem kiegészítem az eddigieket hanem kigyomlálom. Ezzel nem szeretnék senkit bántani vagy leszólni, alapvetően azzal értek egyet, hogy a bibliában van a válasz erre a kérdésre is ami életfogytiglan kutatható, mindig találsz újat.


Először a kérdésről. Feltehetőleg az Ezékielben leírt Tirus fejedelmére, az oltalmazó Kérubra gondolsz, de nem tudhatjuk biztosan, hogy Ő azonos-e Sátánnal. Sokkal több arra utaló jel van, hogy nem lehet teljesen azonos vele, de nem tudhatjuk biztosan, hogy mennyei személyek lényegisége közt milyen átfedések létezhetnek (lásd a Szentháromság dogmává növekedett tanítása mögött álló egylényegiség) A Kérubot amiről beszélsz, ha szigorúan vesszük, nem is nevezném angyalnak. Az angyal csak hírvivő még akkor is ha helyenként a seregeik említése harcoló alkulatot sejtet. Nem tudhatjuk, hogy az angyali seregek ereje miben áll, mert hadviselésük formájáról se emlékszem, hogy írna az Ige. Azt is tudni kell, hogy vannak gonosz angyalok (Zsolt 78:49) sőt pusztító angyalok is (1Kro 21:15).

Lucifernek is nevezed, de tudnod kell, hogy ezt a szót a Biblia eredetije nem tartalmazta és a ma használatos fordításokban se szerepel. Ennek a névnek a használata a Biblia Latin fordításából a Vulgatából ered, magyar fordításban csak az eredeti Vizsolyi Bibliában találtam meg. A névhasználat elterjedésében a világi irodalom a ludas, elsősorban talán Dante, aki sok más téves felfogást is mélyen bele tudott plántálni az emberiségbe, némelyikhez mai napig minden hívő görcsösen ragaszkodik (pl örök pokol)


Kedves yuda! Te is használod a Lucifer nevet és még névváltozásról is tudni vélsz. Mely igékre alapozod? A többi dologgal, különösképp az igeolvasással messzemenően egyetértek. De jelentéktelen apró dolgokban, ha megtűrjük a torz felfogást akkor az erre épített építmény labilis lesz ...


Pietrosol

Shakespeare könyve nem része a Bibliámnak, viszont Ézsaiás igen. A gonosz igen is van a világon, mégpedig azért mert JHWH megteremtette: Ézs 45:7 és Ézs 54:16


Pendulum

Filozofikusan érdekes lehet az eszmefuttatásod de köszönő viszonyba sincs az Igével, ezáltal még csak homályosan se tükrözi a valóságot:

- Sátán= ellenség, szembeálló, ellenkező

- Gondolat valóban lehet jó és gonosz (ugyanis a jó ellentéte a bibliában nem a rossz, hanem a gonosz legfeljebb a haszontalan vagy hitvány.

- Ama ősi kígyó nem csak gondolat, hanem a gonoszság régióinak egyik személye, aki valamilyen formában egy lényegiségű Sátánnal és Diabolosz-al akit ördögnek is fordítanak (csak sajnos a daimon szót is sokszor ugyanezzel a szóval adják vissza a fordítók.)

Nem szeretnélek követni, én Krisztuskövetésre törekszem.


Kedves KZitus

Mi alapján mondod, hogy Sátánról ír Ezékiel?

Bibliával ellentétes amikor azt mondod, hogy Mihály az egyetlen főangyal, mivel Dán 10:13-ban egyértelműen benne van, hogy Mihály csak egyike az első fejedelmeknek, tehát olyan mint Ő több is van.

Hogy mégse kizárólag kritikai legyen a hozzászólásom, jelzem, teljesen egyet értek azzal, hogy a Fiúnak mindenki másnál nagyobb hatalma volt van és lesz, ezt nem lehet kellőképpen maximalizálni. Viszont van egy terv (görögben "oikonomia" azaz laktörvénykezés vagy házirend) és bizonyára ezért nem avatkozik bele a dolgok folyásába, ahogy a Gecsemáné kertben is írja, hogy seregnyi angyalt rendelhetne maga mellé, de nem tette, mert az áldozatértékű megüresítésének mélypontjának küszöbén volt és elhatározása szerint letette szellemét az Atya kezébe, így a Thanatos (halál) hatalmat nyert a lelke felett (három napra)

2014. okt. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Pietrosol ***** válasza:
32%

# 8!


"Shakespeare könyve nem része a Bibliámnak, viszont Ézsaiás igen."


Meg Jakab és János, ha ennyire érdekel: "Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért. Hanem mindenki kísértetik, a mikor vonja és édesgeti a tulajdon kívánsága. Azután a kívánság megfoganván, bűnt szűl; a bűn pedig teljességre jutván halált nemz."


"Isten világosság és nincs Őbenne semmi sötétség."

2014. okt. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Középút ***** válasza:

T. Pietrosol


8-as vagyok.Örülök, hogy rátaláltál a helyes forrásra, így már van esélye, hogy összhangra találunk :-)

2014. okt. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!