Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor történt a teremtés? Úgy...

Lynn-it kérdése:

Mikor történt a teremtés? Úgy tudom, a zsidók szerint i. e.3761. okt.7. -én 11. óra 10 perc 20 mp. -kor. A keresztények és a muzulmánok szerint mi az álláspont?

Figyelt kérdés

2014. jún. 30. 12:51
1 2 3 4
 1/35 grizliember válasza:
61%
A keresztények szerint ez tudományos kérdés.
2014. jún. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
41%
Azért tudnék nekik mutatni néhány 6000 éves maradványt.
2014. jún. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
57%
Csak azért írok hogy a továbbiakban figyelni tudjam a kérdést.
2014. jún. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
36%

a Világegyetem kora a Biblia szerint (amiben a legősibb égitest a Föld):

Gen.5.fejezete, az első gyerek szülsetéséig az időtávok:

- Ádám: 130 év

- Séth: 105

- Énós: 90

- Kénán: 70

- Mahaláél: 65

- Járed: 162

- Énókh: 65

- Methuséláh (aka Matuzsálem): 187

- Lámekh: 182

- Noé: 500

-----------

összesen eddig: 1556 év

Gen. 11. fejezete, az első gyerek születéséig az időtávok:

- Sém: 100

- Arapksád: 35

- Séláh: 30

- Héber: 34

- Péleg: 30

- Réu: 32

- Sérug: 30

- Nákhor: 29

- Tháré: 70

----------

összesen eddig: 1946 év

Gen.21.5, az első gyerek születéig időtáv:

- Abrahám: 100

Gen.25.26, az első gyerek születéig időtáv:

- Izsák: 60

Gen.47.28, az Egyiptomi Fogság kezdete (itt megjegyzendő, hogy az Egyiptomi Fogság a valóságban sosem történt meg):

- Jákób 147 éves korában meghal, 17 évet él Egyiptomban = 130

Exo.12.40-41, az Egyiptomi Fogság Vége:

- 430 év (a határ kétségtelen, a kivonulás a szöveg szerint egyetlen nap alatt történt)

1Kir.6.1, Salamon Templomépítése:

- az Egyiptomi Fogság végétől 480

----------

összesen eddig: 3146 év

- Dávid és Salamon az első, igazolhatóan élt zsidó vezérek (bár hatalmuk valójában elenyésző volt), koruk nagyjából meghatározható. Nagyjából 1000 évvel i.e.-re datálható ez a mitológikus esemény.

- Most kb. i.sz. 2000 van.


Megint más kérdés hogy SOHA nem történt "a teremtés" mivel az csak egy bronzkori barbárok által kitalált mese.

2014. jún. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:

"zsidók szerint i. e.3761. okt.7. -én"- pontosabban fogalmazva a judaizmus szerint....nyilván rossz a számítás...

Josephus Flavius (aki szintúgy zsidó volt és részt vett a második jeruzsálemi templom védelmében indított harcokban) azt írja "Apión ellen, avagy a zsidó nép ősi voltáról" című könyvének elején, hogy a zsidó nép (akkor!!!) már ÖTEZER éves és történetüket a Bibliában őrizték meg.

"Mikor történt a teremtés?"- nézegess egy kicsit a régi kérdések között, ez már ki volt tárgyalva...és a helyes választ is megírtam volt.

2014. jún. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Az álláspont szerintem az hogy "kezdetben". :P
2014. jún. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
53%

A zsinagógai napárban 5774. Támuz 3-át írunk ( ma, júl. 1-én ).

Ezt a világ teremtésétõl számítjuk, az embert ( Ádámot ) az elsõ Rós Hasonó ( "az Év Feje", a zsidó újév ) napján, vagyis Tisri hó 1-én teremtette I-ten, ami akkor péntek, vagyis a hét hatodik napja volt. Utána következett Szombat, ahetedik nap, melyen megpihent és megszentelte azt.


Az eget és a Földet a megelõzõ vasárnap teremtette, elul 25-én, és így tovább. Természetesen az idõt is az éggel és a Földdel együtt teremtette. Hogy pont hány órakor, azt nem tudom, de estefelé, mert az van írva: és lett este és lett reggel ... nap. ( Mind a hat nap leírása így végzõdik )


Az Iszlám szerint tudtommal ugyanakkor, csak az õ idõszámításuk 0 pontja Mohammed születése, vagy ilyesmi, szal mindenképp Mohammeddel függ össze, tehát az õ idõszámításuk szerint a Teremtés ie kb 31xx. Érthetõ, éppúgy, ahogy a keresztény 0 az, amikor ( az akkori téves számítás szerint ) Jézus született.


A keresztények, legalább is a rkat, de asszem az egész nyugati a 6 napot jelképesnek tekinti, 6 korszaknak és az Univerzum korát tekintve elfogadja a termeszettudomány állaspontját, tehát szerintük kb 13,8 mrd éve, abban a pillanatban, amit a tudomany õsrobbanásnak ( Big Bang ) nevez. Az õsrobbanás elméletének felfedezését a Vatican mint a Termtés aktusának tudományos bizonyítékát üdvözölte. ( Mellesleg a felfedezõ, aki levezette az általános reletivitáselméletbõl, Georges Lemaître, belgiumi katolikus egyetem elméleti fizika professzora felszentelt rkat pap volt. )


Akik szenvedélyesen hisznek abban, hogy a Teremtés nem történt meg és a Biblia mese, azoknak javaslom, bizonyítsák be! Ez ugyanis eddig nem sikerült, az, hogy az elméleti fizika ki tudja számolni, hogy az elméleti fizika szerint mikor történt, semmiképp sem bizonyítja, hogy nem történt. :)

2014. júl. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
0%

#7

Hm, lássuk csak, TE mivel bizonyítod hogy úgy történt ahogy TE állítod, te TÖRTÉNELEMTAGADÓ?


Hm, lássuk csak, mivel is bizonyíthatnánk hogy a Föld, hovatovább a Világegyetem több mint 5774 (és egy kicsi) éves?

Hm, mely tudományágakat hívjuk segítségül?

- fizika

- kémia

- asztrológia

- botanika

- régészet

- történészet

- bányászat

- geológia

- biológia

- genetika

- összehasonlító anatómai

vagy valamit az itt fel nem soroltakból?


Hm, a csillagászat és kapcsolódó tudományok bizonyították a 15 milliárd éves világegyetemet, hm, hm.

A régészet kizárta a 40 éves vándorlást a sivatagban, hm, hm.

A műholdas megfigyelésnek már meg kellett volna találni az Édent a kerubbal, hm, hm.

A dendokronológia (fák évgyűrűinek vizsgálata) tökéletes pontossággal vissza tud menni kb. 11,500 évvel ezelőttig (utána sajna már lukak vannak).


Szóval de, úgy vélem többszörösen is cáfolva vagy.


Ja, és elvégeztük ám a Carmel Hegyi Kihívást is. Az istened nem létezik. A papjaitok kivégzésétől MI azonban eltekintünk.

2014. júl. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
56%

Utsó:


Jól írod,csak mielőtt valaki beléd kötne kiállok melletted mert értelmesnek tűnsz:Valószínüleg asztronómiát és nem asztrológiát akartál írni mert az előbbi egy tudományág addig az utóbbi egy ezosaláta.

2014. júl. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj nneddudgi!


A fizika meg összességében a természettudomány nem magát a teremtést kérdőjelezi meg, főleg hogy az nem tartozik a hatáskörébe. Éppenséggel a pár ezer éves Föld és univerzum primitív képzetét rombolja le az eddig meglévő ismeretek által.

Ja és bizonyítékokkal neked kéne ám előállni.

2014. júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!