Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az igazi vallás, az...

W_Gyuri kérdése:

Melyik az igazi vallás, az európai vagy a távol keleti? Van egyáltalán igazi vallás? Melyiket ajánljátok, melyiket érdemes követni? Melyik juttat el az üdvösségre és tiszta, boldog útra? Egyáltalán létezik olyan, hogy üdvösség?

Figyelt kérdés

(Én a keresztény vallással próbálkoztam eddig, de nagyon

kétes érzéseket okoz bennem, hol megnyugtat hol nyugtalan leszek tőle)



2014. júl. 3. 20:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
38%
Mindenki a maga vallását tartja igaznak. Üdvösség nem létezik.
2014. júl. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de az üdvösséget se bizonyítani se cáfolni nem tudjuk.

Azt elfelejtettem kérdezni, hogy pokol létezik?

2014. júl. 3. 21:07
 3/82 anonim ***** válasza:
56%

A világban számos vallás van, amely mind eltér egymástól. Mindegyik egy felettünk álló erőt képzel el, de ennek milyensége mindnél eltér. Ugyanabból a forrásból (emberi képzelet) egyik sem lehet igazi.

Üdvösség, tiszta, boldog út, stb.. jól hangzó kifejezések, de ennél nem ad sokkal többet. Az élet legjobb, az "üdvösséghez vezető" módja mindenkinél más, a saját magunk által meghatározott, emberi értékeink számára a legoptimálisabb a legjobb.

2014. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 A kérdező kommentje:

Ez a pokol vagy kárhozat szerintem félelemkeltés,

vagyis ha nem követem a Biblia utasításait, nem térek meg, nem teljesítek szolgálatokat, nem hirdetem az igét, stb..., akkor az ember pokolra jut.

És még valami a Bibliát emberek írták, tehát nincs rá bizonyíték, hogy 100%-ban Isten szava.

2014. júl. 3. 21:18
 5/82 anonim ***** válasza:
71%

Egy interjúban a Dalai Láma ezt mondta:

Az a vallás a legjobb, amelyik a legközelebb elvezet az Istenhez. Amelyik téged jobb emberré tesz.

És mi tesz jobb emberré? Minden, ami téged nagyobb együttérzésre, mások iránti érzékenységre, nagyobb objektivitásra, nagyobb szeretetre, emberságesebé, flelőség teljesebbé, etikusabbá lenni megtanít. Az a vallás, amely ezt meg tudja tenni, az neked a legjobb.

Nem érdekel, melyik vallást gyakorolod, áhitatos vagy, vagy sem.

Nekem az a fontos, hogy viselkedsz a családoddal, a barátaiddal, a munkádban, a közösségben , a világ előt…

2014. júl. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
58%
Egy közös vonás van a vallásokban: türelemre intenek, a rossz sorsod elviselésére, hisz a földi szenvedésed váltja meg az égit. Szerintük. Szerintem meg fontosabb, hogy miképpen élsz a halálodig, mint azután.
2014. júl. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
63%

A legtöbb vallás igazi, mivel a hívei komolyan hiszek.

De egyik sem az igazságról szól - mind csakis hit.

A lényeg az, hogy itt, a Földön hogyan élsz és mit csinálsz. A többiről nem lehet tudni semmit.

2014. júl. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 Szeressük egymást ***** válasza:
44%
Egyedül Jézus Krisztus segítségül hívása memtheti meg az embereket e rezsótól.
2014. júl. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 Szeressük egymást ***** válasza:
47%
Elengedhetetlen az őszinte bűnbánat és megtérés is. Isten a szíveket vizsgálja. Nem lehet szinészkedni.
2014. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
60%
Egyik sem, mindegyik tele van aberráló és leértékelő elemekkel (az ember számára).
2014. júl. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!