Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő ember tud logikusan...

Hívő ember tud logikusan gondokodni?

Figyelt kérdés
2008. aug. 2. 08:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%

A hitét érintő kérdésekben biztosan nem... xD

De nagyon érdekel engem is, a többiek mit válaszolnak.

2008. aug. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%

Mélyen hívő vagyok. Emellett egyetemi végzettségem van...gondolom szükségem volt logikus gondolkodásra az egyetemi éveim alatt,meg most is van...Az iq tesztek is a logikán alapulnak, én 135-ös iqval rendelkezem...

Szerintem mélyen hívőként is tudok logikusan gondolkodni.

2008. aug. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%

Szia én hívő katolikus és matematikus vagyok egy szemlyebn. Szerintem a matekhoz kell logika :-), nővérem orvos, a másik meg nyelvtanár. Akkor mi nem tudunk gondolkodni ?

Szerintem aki nem hisz, az nem is tudja igazán hogy mit veszít. Ezért tesznek fel ilyen kérdéseket.

2008. aug. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

hát nem. :)


magam is hívő vagyok, mellesleg mérnök.

csak nem egy esetben van egy olyan érzésem, hogy aki hívő, azt egyből retardáltnak is kezelik.

ez amolyan közvéleménykutatós kérdés.

2008. aug. 2. 10:50
 5/29 anonim ***** válasza:
87%
Végzős egyetemista vagyok, részecskefizikus leszek idén. Sosem voltak gondjaim a logikus gondolkodással, és mélyen hívő vagyok.
2008. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

Miért ne tudna? Az igazán elborult fanatikusokat kivéve attól, hogy hívő, még mindig intelligens, értelmes, gondolkodó ember, amint azt a fenti válaszok is tökéletesen tanúsítják.


Azonban annyit ha szabad, megjegyeznék, hogy így általánosságban feltéve a kérdés éppen ezért teljességgel értelmetlen is. Lásd feljebb, természetesen tud logikusan gondolkodni, miért ne tudna... az érdekesebb kérdés - szerintem legalábbis - inkább az lenne, hogy ugyanezt a logikus gondolkodási képességét a hitével kapcsolatban milyen mértékben tudja érvényesíteni?


Ez már egy érdekes kérdés.


(A magam részéről egyébként végzős bölcsész vagyok, valamint "többkönyves" fordító. Abban az értelemben nem vagyok ugyan hívő, hogy egyik "nagy" vallást sem érzem 100%-ban magaménak, viszont a szép és jó tanításait mindnek elismerem - és azt az elképzelést sem utasítom el, hogy valóban létezhet egy vagy több felsőbb lény, bár ez esetben ugyanúgy elgondolkodtat az ő eredetük/eredetének kérdése, mint ahogy az is, ha abba gondolok bele, hogy akkor az Ősrobbanás hogy is, és miért is... Szóval a végső kérdőjelek ugyanúgy ott vannak (szerintem) tudomány és vallás terén is, ezért vélem úgy, hogy legalábbis egyelőre a teljes igazságot még nem ismerjük.)

2008. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
84%
Én ugyan nem vagyok hívő, de egyáltalán nemmtartom elképzelhetetlennek, hogy hívő ember logikusan gondolkodjon. (Különben nem nagyon élne meg a mai világban.)
2008. aug. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
24%
a 135ös Iq-val mehetsz a menzába!
2008. aug. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
18%
Támogatom az előttem szólót. 135-ös IQ-dal lehetne annyi eszed, - látszik, hogy nincs- hogy ne feszengj itt.
2008. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
50%
Csak nem irigykedtek?
2008. aug. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!