Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem bizonyíték Isten létezésér...

Nem bizonyíték Isten létezésére, hogy a Földön az emberek nem szaporodtak túl olyan mértékben, hogy élhetetlen legyen a bolygónk?

Figyelt kérdés
És ez szerintem több 1000, vagy akár 10 ezer évig is így fog maradni. Abban hiszek, hogy kellett egy tervező, Isten, aki ezt előre megszervezte, hogy ne legyen túlszaporulat!

2014. júl. 7. 21:41
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A Földet nem engedte nagy betűvel írni a rendszer.
2014. júl. 7. 21:42
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Nehogy azt hidd, hogy nem tudatosan van szabályozva a populáció... a Tulnépesedés, pontosabban a parabolikus ívben történő népességnövekedés megállása leginkább politikai irányból származik, nem isteni.. Minnél cudarabbak a körülmények, egy fejlett országban, annál kevésbé populálódik a szerencsétlen lakóközössége... Nyomorra nem szeret senki se gyereket szülni, ha kennyérre se nagyon van...


(azért mondtam, hogy fejlett ország, mert a fejletlenben nem nagyon van elterjedve a hatékony fogamzásgátlás)


Bár ez jó, hogy nem populálódunk tul, de ugyanakkor egy rossz dolog miatt: a gazdasági környezet az oka...

2014. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Szóval szerinted épp nem tesszük tönkre a Földet mindent lehet módon?

Hülyeség amit gondolsz, már most is annyian vagyunk, hogy ez nem lesz fenntartható semeddig sem...

Globális felmelegedés, környezet szennyezés stb.


Szerinted van isten és kitaláltál hozzá egy érvet, gratulálok.

2014. júl. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. júl. 7. 21:59
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

Mit nem szaporodnak?

7.000.000.000 fölött járunk,te tudatlan

És ez csak egyre több lesz.

Itt nincs semmilyen isteni terv,baxnak mint a nyulak,szülnek,nekem eszembe sem jut gyereket nemzeni,minek?

De az emberiség 98%-a ösztönlény,nem gondolkodik,pedig intelligensnek vallja magát.

2014. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy nem szaporodnak egyáltalán, hanem hogy nem szaporodnak túl. Ne tudatlanozd le a másikat, ha kérhetlek!
2014. júl. 7. 22:11
 7/16 openyoureye ***** válasza:
83%

Kérdező, ne vedd sértésnek de csak nevén neveztek azzal, hogy tudatlannak tituláltak. Engedd meg, hogy mutassak valamit a wiki-ről:


"A népesség alakulásánál az utolsó 6000 év folyamán a megkétszereződés időtartama 200 évről 30 évre csökkent. Az időszámítás kezdetén 200 millió, 2000-re 6,5 milliárd, 2035-re 25 milliárd fő is lehet, bár az ENSZ előjelzések szerint 8-14 milliárd között állandósulni fog a Föld népessége."


Azaz egyre rövidebb idő kell ahhoz, hogy a népeség meg kétszereződjön és a jelenlegi 7 milliárd 14 legyen, majd az 28 milliárd.


"Becslések szerint egy embernek a kulturált életfeltételeihez 800 négyzetméter térre (út, iskola, lakás, kórház, börtön stb.) van szüksége. Ha az emberi népesség növekedésének ütemét változatlannak tételezzük fel, 500 év múlva 1 négyzetméter állna rendelkezésre csupán, minden ember számára. E matematikai játék rámutat a jelenlegi tendencia tarthatatlanságára."


Szóval a tudatlan jelző erre utalt... Ennek az információnak a birokában is ragaszkodsz az eredeti kijelentésedhez?

2014. júl. 8. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem, nem ragaszkodom, de még mindig azt gondolom, hogy biztos, hogy nem lesz olyan, hogy egymást kell majd gyilkolni, mert nem férünk el, és majd az erősebb maradhat fenn. És szerintem ez Isten műve. Na mindegy, már megint azért kaptam, mert hívő vagyok...
2014. júl. 8. 08:34
 9/16 Pendulum92 ***** válasza:

A lakosság exponenciálisan növekszik. Az élhetetlenné válás pedig folyamatban van sajnos. Tudom, mert környezetkutató vagyok már majdnem. Ha minden így folytatódik, maximum 100-150 év, és nem beszélhetünk a mai civilizáciról. Kérdés, hogy az emberek időben "felébrednek-e", megtörténik -e szimbolikusan a Bibliában olvasható Isten-Sátán harc.


A Sátán, az egó addig fogja feszíteni a húrt, amíg átbillen az emberiség, ráébred a Létre, a Most-ra, Istenre.

2014. júl. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Na mindegy, már megint azért kaptam, mert hívő vagyok...

nem az a baj hogy hivo vagy, hanem a tema amibe belemagyarazod istent

elobb meg kellett volna nezd par kutatonak a munkajat a temaban

2014. júl. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!