Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon ciki a gyónás?

Nagyon ciki a gyónás?

Figyelt kérdés
Nem is a gyonasra gondolok hanem a bunokre. Bermalkozo leszek es tiszteletesen bevallottam minden bunt , meg az is hogý parazdalkodtam :((((( - de hat muszaly volt bevallanom. Annyira ciki volt , hogy mar elsultem a szegyenemben. a pap meg csak nezett a szemembe es azt kerdezte erre fel hogy "onkielegitettem e "???? most komoan van neki joga ient kerdezni? ozt montam neki h erotikus videot neztem . a papnak ugye van titoktartasi fogadalma???? annyira roszul erzem magam most is , tobbe nem fogok tunni a szemebe nezni:(((((( nagyon - naon ciki ez??? segitsetek..........
2008. aug. 2. 18:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom hány éves vagy. De mint látod már ez az egész elég ahhoz,hogy odafigyelj hogyan élsz.
2008. aug. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%

Nyugodj meg. :D


Ha eltitkolod a bűneidet, akkor szentségtörést követsz el, ami súlyos bűn, és érvényteleníti a gyónást, mindent meg kell gyónnod újra, és be kell vallanod, hogy valamit eltitkoltál.


A papnak természetesen titoktartási kötelezettsége van, és ezt nagyon komolyan veszik.


A jó gyónás egy beszélgetés a pappal, melynek lényege, hogy felismerd a bűneidet, őszintén megvalld, majd megbánd őket, így a végén élve papi hatalmával közvetítheti feléd a Krisztus bocsánatát.


Attól pedig ne félj, hogy rossz szemmel néz majd rád, hiszen ha őszintén megvallottad a bűneidet, akkor a lelked már teljesen tiszta, ezért úgy néz rád, mint egy szentre.

2008. aug. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
15 eves multam. es most ne ugy kepzeljetek hogy oan perverz vagyok meg ienek. a kivancsisag vezerel , es nem gondolom hogy olyan nagy bun volna ........ vagy megis??? :((/
2008. aug. 2. 18:38
 4/33 A kérdező kommentje:
2. VALASZADO - NAGYON KOSZONOM A VALASZODAT :)
2008. aug. 2. 18:43
 5/33 anonim ***** válasza:
94%

Érthető, hogy kellemetlenül érzed magad, de igaza van az előttem szólónak, ha nem mondod el, szentségtörést követsz el.

A pap két okból kérdez vissza: egyrészt azért, hogy segítsen: van, amikor ezzel segít tisztába tenni a dolgokat. Másrészt meg azért, hogy tisztán lásson, mi is az, amit elkövettél, mert esetleg lehet hozzáfűznivalója, amivel szintén segíteni szeretne. (Ebben a konkrét esetben azért kérdezhetett vissza, mert akár az is lehet -most durva példát mondok, ne vedd magadra- hogy megerőszakoltál valakit -nem ugyanolyan mértékű a bűn, amit elkövettél, pedig mindkettőt elmondhatod a "paráználkodás" szóval)

Nem ciki, gondolj arra, hogy a pap csak közvetítő, valójában nem is neki gyónsz, hanem Istennek. Arról már ne is beszéljünk hogy mennyi ennél kacifántosabb dolgot hallhatott már, tehát ettől nem fog máshogy Rád nézni.

A titoktartás pedig: igen, nagyon szigorúan veszik a titoktartási fogadalmukat, egészen biztos lehetsz benne, hogy soha, senkinek nem fog beszélni arról, amit Tőled hallott. Éppen ezért fordulj nyugodtan bizalommal hozzá, főleg a gyónásban.

De ha nagyon rosszul érzed magad attól, hogy ismerős papnak gyónsz meg ilyesmit, akkor menj máshova gyónni, olyan helyre, ahol nem ismered a papot, úgy talán könnyebb lesz.

2008. aug. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
44%

Írás szerinti-e a kiengesztelődés szertartása, beleértve a fülbegyónást (a pap fülébe mondott személyes gyónást), ahogy azt a katolikus egyház tanítja?


A pap megszólításának módja


A még ma is gyakran használt hagyományos gyónási formula így hangzik: „ Áldj meg, Atyám, mert vétkeztem. Utoljára [időpont megjelölése] gyóntam” (U.S. Catholic című folyóirat.


Máté 23:1, 9, Kat.: Jézus ezt mondta: „ Atyának se szólítsatok senkit a földön, mert egy a ti Atyátok, a mennyei.”


Ján 20:21–23, Kat.: „»Amint engem küldött az Atya, úgy küldelek én is titeket.« Ezekkel a szavakkal rájuk lehelt, s így folytatta: »Vegyétek a Szentlelket! Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad.«”


Hogyan értették és alkalmazták az apostolok ezt a kijelentést? A Bibliában sehol sem találkozunk azzal, hogy egy apostol négyszemközt gyóntatott, majd feloldozott valakit. Ezzel szemben a Biblia meghatározza azokat a feltételeket, amelyek alapján Isten megbocsát. Az apostolok a szent szellem irányításával meg tudták állapítani, hogy valaki megfelelt-e ezeknek a feltételeknek, és ennek alapján meg tudták mondani, hogy Isten megbocsátott-e az illetőnek vagy sem. Például lásd: Cselekedetek 5:1–11, valamint 1Korintusz 5:1–5 és 2Korintusz 2:6–8.


R. C. Broderick ezt írja a The Catholic Encyclopediában: „A gyónás a IV. század óta vált általános gyakorlattá” (58. o.).


A New Catholic Encyclopedia ezt írja: „Sok kortárs történész, katolikus és protestáns egyaránt, a személyes penitencia eredetét ír, walesi és brit egyházak megszokott fegyelmezési formájára vezeti vissza, ahol a szentségeket, beleértve a penitenciát is, általában valamely kolostor apátja és szerzetesei szabták ki. Úgy tűnik, hogy a szerzetesek gyónási szokását, valamint a nyilvános és titkos lelki útbaigazítást alapul véve, az ismételt gyónást és az önátadás megvallását a laikusok számára vezették be . . . Azt azonban csak a XI. században vezették be, hogy a titkolt bűnök alól a gyónás során, a penitencia teljesítése előtt feloldozták az illetőt” ([1967] XI. köt., 75. o.).

2008. aug. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, a kérdező nem arra volt kíváncsi, hogy más keresztény egyházaknak mi a véleménye a gyónásról/bűnbánatról.

Ő azt akarta tudni, hogy a katolikus egyház szerint jó-e úgy, ahogy történt és hogy titokban tartja-e a pap, amit mondott. Erre pedig a válasz: minden rendben úgy, ahogy volt és a pap titoktartási fogadalmat tett. A kérdező a saját egyházának a szabályait kérdezte, én erre válaszolok akkor is, ha lepontoztok.

2008. aug. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
39%

Látjátok, most le van pontozva egy szélsőséges gondolkozású, nem túl kifinomult emberke, és le van pontozva az igazság a bibliából.

Milyen érdekes az élet, igaz?


Ez nem pusztán más egyház véleménye, ez a Biblia véleménye.


Ez a katolikus eljárás, minden ellentmondást elsöpörni az útból?

Természetesen ezt is pontozzátok le, mert off, és nektek ellentmond.


Szerencsétlen kissrácot sajnálom csak, aki nem tehet arról, hogy katolikusnak született!


Nem tudom, melyik pap lehet felhatalmazva, és honnan kapta a felhatalmazását arra, hogy a legmélyebb szexuális életéről is kifaggassa az embereket, azzal az erősen átlátszó mesével, hogy a papot kihagyni nem szabad, mert az "szentségtörés". (Vajon miért találta ki az egyház?!)

Amikor ez mindenkinek a személyes imája kellene, hogy legyen Istennel, a Biblia szerint!


Ennek ellenére, nem vagyok katolikus ellenes, sőt semmilyen egyház ellenes sem vagyok, legfeljebb hazugság ellenes.

2008. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
14%

Hát ez gáááááz, nagyon gáááz :D

Én már azért 15 éves koromra rég kinőttem abból hogy mesékben higyjek és templomba járjak, meg gyónni. Te gondolom azon szerencsétlenek egyike vagy akiknek anyuci vagy apuci telebeszélte a fejét a szent szövegekkel. Sajnállak.

2008. aug. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó válaszoló: mindenkinek meg van a maga kis élete. Nem kérte senki, hogy ebbe beleszólj. Ha te nem hiszel Istenben, te bajod. Spec. én sem hiszek, de nem jövök "menőzni", hogy te ilyen vagy olyan vagy. Mindenki olyan, amilyen. Ha nem tetszik el lehet menni.


A kérdésre válaszolva: csak azt tudom mondani, amit az előttem levők. :) Amúgy úgymond "joga" nincs olyat kérdezni, hogy önkielégítést végeztél-e, de pontosan meg kell tudnia, hogy mit értessz paráználkodás alatt. És amúgy (nem katolikus szemmel) teljesen normális, hogy ilyen korban "becsusszan" egy-két erotikus videó. A kiváncsiság, egyszer mindent ki kell próbálni. :) Mostmár enyhült a kiváncsiságod, gyóntál is, ne tarts semmitől. És ha csak egyszer hallanád, hogy a pap mennyi bűnt hallgat :) Vannak ennél sokkal rosszabb tettek is, elhiheted.

Wanda

2008. aug. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!