Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A baptista gyülekezeteknél...

A baptista gyülekezeteknél meg van-e az szabva, hogy a nők milyen foglalkozásúak lehetnek? Tilos-e orvosnak tanulniuk?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy ,,a nőnek kötelessége a férjét támogatni mindenben és a gyermekeit nevelni". Vagy nem sérti a két dolog egymást? Attól még lehet valaki orvos és jó feleség?


A kérdés nagyon fontos! Előre is köszönöm!



2014. aug. 2. 07:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen lehet egy nő orvos, nem is értem a kérdést. Arra gondolsz, hogy sok az ügyelet, és ezért nem mindig tud a családja rendelkezésére állni? Kizártnak tartom, hogy a baptisták ezért tiltanák a nőknek ezt a hivatást, nem a középkorban élünk, a házaspár majd ügyesen megoldja.
2014. aug. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor is, ha mindketten orvosok? Most vagyok elsőéves, és...nagyon szeretek egy baptista fiút. Érte én lemondanék az orvosiról is! Csak azért, hogy hamarabb legyen fizetésem és neki tudjak segíteni. Ezt Istennek is megmondtam! Már ott tartok, hogy eladom a könyveimet...


Van olyan, hogy Isten "jeleket", "sugallatokat" küld pl. álmokkal, megérzésekkel, helyzetekkel, ami mégis arra ösztönöz, hogy ne hagyjam ott? Mert most azt érzem, mintha Ő "felmentene" ez alól. Van ilyen?

2014. aug. 2. 07:59
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
NE hagyd ott az egyetemet! Orvosként is lehetsz jó feleség.
2014. aug. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Neked súlyos téveszméid vannak, fordulj pszichiáterhez.
2014. aug. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ugyan már, miért volna téveszme, hogy tettekkel is bizonyítani akarom a szeretetem? Isten saját egyszülött fiáról mondott le mindannyiunkért. Az én "áldozatom" még így is csekély ehhez képest.


De mégis úgy érzem, nem kell lemondanom róla :)

2014. aug. 2. 08:41
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, én ugyan nem vagyok baptista, hanem református (de elég fundamentalista), de ezt butaságnak tartom, amit írsz.


Javaslom, hogy beszéld meg ezt egy idősebb, keresztyén (lehetőleg baptista) hölggyel (40+), aki kiegyensúlyozottan él az ELSŐ HÁZASSÁGÁBAN. (A pásztor felesége?)


Szerintem lehet valaki jó orvos és jó feleség, én bármikor feleségül vennék egy orvost. :)

2014. aug. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"miért volna téveszme, hogy tettekkel is bizonyítani akarom a szeretetem?"

Az nem téveszme sőt! de ezt úgy old meg, hogy szorgalmasan tanulsz ezen a nehéz területen, teljesíted a feladataidat - és orvosként tudsz segíteni az embereknek.

2014. aug. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk vannak sikeres, erősen Istenre alapozva megkötött házasságok, ahol a férj is és a feleség is egyetemet végzett, tanult ember. Az orvosi egyetem is elhívás alapján történik, ami Isten akarata. Ezt vedd figyelembe kérlek. Én nem hagynám ott.


egy első házasságban élő idősebb baptista asszony

2014. aug. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. aug. 2. 12:48
 10/13 Jack Wilshere ***** válasza:
90%
Ami esetleg az orvosi pályád és a baptista vallás közé kerülhet, mint konfliktus az a kreacionizmus vs evolúció vita. Például, ha virológusnak készülsz, akkor annak egész területe az evolúció elméletére épül (nem mintha maga az orvostudomány kivétel lenne) viszont a baptisták nem fogadjál el az evolúció elméletét. Nem tudom, hogy te hogyan állsz a kérdéshez, de nehéz elképzelni egy kreacionista elméletet vallót ilyen pozícióban.
2014. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!