Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény (főleg karizmatik...

A keresztény (főleg karizmatikus) emberek mit gondoltok a mentális betegekről, és hogy álltok hozzájuk?

Figyelt kérdés

2014. aug. 5. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Nálunk a gödöllői Bibliaházba négy sérült ember is jár, kettő mentálisan (is) sérült, kettő pedig csak fizikálisan.


Nagy türelemmel, szeretettel vesszük őket körül, és segítünk nekik mindenben amiben csak tudunk.


Üdv. Péter

2014. aug. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Péter: a kérdező nem értelmi fogyatékosra gondolt. Pszichés betegekre, ilyen pl a skizofrénia, a borderline személyiségzavar és a többi.
2014. aug. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jaja, vagy mint a bipoláris zavar. Sok esetben nem is tudják, hogy ilyen betegséggel küzd egy ember, van úgy hogy maga az ember sincs tisztában vele, hogy ilyen baja van, mert nincs még betegségbelátása. Főleg egy olyan embernél fordulhat ez elő, aki gyülekezetbe jár, és mindent a démonra fognak, meg azért, hogy bűn van az életében, vagy nem tért meg igazán. Ezeket szokták ugyanis mondani. És nem értik a kontrollálatlan viselkedését, vagy azt hogy néha nem megfelelően reagál mint egy normál keresztény, aki nem beteg, és nem is érti hogy valaki miért tud szélsőségesen viselkedni. És akkor csak traktálják a szent szövegekkel szegényt, hogy térjen meg, meg hogy meg kéne térnie, meg szabaduljon meg a démontól. Tisztelet a kivételnek, de én inkább azt láttam, hogy az ilyen embertől még el is fordulnak a keresztények, mert azt feltételezik róla, hogy nem akar megtérni és démonizált. Igy csak még jobban kisodródik a peremre, elutasitásban részesül, ujabb kudarca lesz a sikertelen beilleszkedés miatt, újabb megfelelési kényszerek, bűntudat és még sorolhatnám éri őt, ami még jobban elmélyiti a betegségét, az önbizalomhiányát stb. Sajnos nagyon ritka esetben fordul szakértőhöz (orvoshoz) aki normmál kezelésbe tudná venni, mert több gyülekezetben a pszichiátriát is az ördög helyének tartják, ahol az embert letéritik szent útjáról. Ha mégis elkeveredik valahogy egy pszichiátriára, akkor meg végleg elfordulnak tőle, hogy bolond, démonizált. Sajnos én ezt tapasztaltam. Nagyon sokat kéne még fejlődnie az egyháznak ilyen téren. Jó, mondhatjuk, hogy ott nincsenek pszichiáterek, terapeuták, akik felismernék egy-egy furcsább ember viselkedése mögött a mentális zavart, akihez még nagyobb (!!!) kegyelemmel kellene fordulni, tehát nem várhatjuk el senkitől, hogy ismeret hiányában felismerje, és kezelni tudja, de akkor meg ne mondják magukról a nagy vezetők (tisztelet a kivételnek) hogy őket hú de nagyon a Szent szellem vezeti, amikor egy ilyen esetet képtelenek a nagy szellemi vezetésükkel felismerni, és még nagyobb bajt okoznak egy ilyen ember életében. Én elszomorodva láttam ezt a hiányosságot a gyülekezetekben, és teszem fel a kérdést, hogy akkor hol is van isten vezetése? hol van az a nagy kegyelem amit annyira hirdetnek? Akkor inkább lennének szerényebbek, isten ereje alatt jobban alázatosabbak az előljárók, és nagyobb megértéssel lennének egy egy ilyen ember nem helytálló viselkedésén. persze véleményt nyilvánitani ott nem lehet, mert akkor meg lázadó vagy, és beleszólt a nagy szellemi vezetők munkájába. Oltári helyzet nem mondom.
2014. aug. 5. 18:36
 4/6 A kérdező kommentje:
ja, és vannak olyan helyek, ahol el sem ismerik a mentális betegséget, átoknak nyilvánitják, meg megkötözésnek, amiből megtérés által lehet megszabadulni végleg! márpedig vannak olyan mentális zavarok, amik NEM GYÓGYITHATÓAK a jelenlegi orvostudomány szerint, csak kezelhetőek! Persze tudom, ilyenkor jön az, hogy akkor meg nem hiszel eléggé, meg hogy Jézus a teljes szabaditó, csak azt nem értik, hogy attól hogy valaki ezt hiszi, nem fog a viselkedése egyből megváltozni! És ezzel még nagyobb bajba sodorják az embert, mert eltávolitják a betegségtudat kialakulásának lehetőségétől, amitől elvileg tényleg meg tudna gyógyulni, ugyanis az az első lépés az ilyen beteg életében! És attól hogy valaki ezt kapta ki a sorstól, hogy ezzel küzd, ugyanolyan teljes értékű testvérként kéne kezelni, nem ledémonizálni stb. Sőt olyat is hallottam, hogy a vezető mondta a többi embernek, hogy x-el ne barátkozzanak, mert súlyos démon van benne. Az a szerencsétlen meg teljesen magára maradt a kis hitével, kezeletlenül, mert persze pszichiátriára meg nem tanácsolták hogy menjen. Én megrökönyödtem, amikor szembesültem vele, hogy a nagy kegyelmet hirdető közösségekben jobban elfordulnak a nagy szent keresztények a mentálisan zavart emberektől, mint maguk a világi emberek, mert még ők is sokkal inkább elfogadóak. vagy talán nekik nincs olyan mélyreható szellemi látásuk, hogy egyből a démont kutassák a másik emberben. MI ez??? hol éltek keresztények??? Én elmondtam a véleményemet, de az itélet az Istené, ő tudja mit kezdjen ezzel az áldatlan állapottal itt a földön. Ja meg ilyet is hallottam, hogy túl sok mentálisan zavart ember tér meg, ki kell őket szűrni a gyülekezetből, mert nem lehet, hogy ide csak lelki kattantak járjanak. Meg az is egy tévelképzelés lehet, hogy akiben démon van, az nem is tért meg. Akiben démon van, ergo nem is tért meg, ergo nincs kegyelem az életén, vagyis: elkárhozik. Hogy mer bárki ilyeneket kijelenteni??? Hogy meri magát ennyire Isten itélőszékébe helyezni? Létezik olyan ember, aki képes felfogni Isten kegyelmét? van? mert akkor kérem jelentkezzen! De ezt mutassa is be az életével! Minimum annyiban, hogy a szeretet parancsainak maximális betöltésével tud előrukkolni.
2014. aug. 5. 18:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk van egy ilyen ember. A drogról leszállt, de megmaradt a viselkedés zavar (Istentisztelet alatt dobol a kezével, vagy épp hangosan felnevet). Ez lelkipásztor függő is, mert ha nem ilyen lenne a lelkipásztorunk, hanem egy hamisabb, akkor biztos, hogy lennének páran akik beszólnának neki. Mert van egy kettő nálunk, akik elég agresszívak, engem is lökdösött már ez a "nagy" keresztény, de őt is türelemmel kell fogadni és mivel nekik nincs személyiség zavaruk, hanem mentálisan egészségesek, csupán a kelleténél több a bűn bennük, ezért az ember inkább imádkozik érte. Azt hiszem a legnagyobb türelmet a gyülekezetünkben szerezzük.
2014. aug. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

TELJES MÉRTÉKBEN IGAZAD VAN 4-ES VÁLASZOLÓ!!!


Én is azt vettem észre, hogy őrülten pszichiátriapártiak tudnak lenni állítólag "keresztény" gyülekezetekben. Onnan el is mentem.


Inkább hadd ne meséljem el szegény hozzátartozómmal esett kálváriámat... csak nagyon kevesen hitték el, hogy inkább démonizált állapotban van, mint mentális betegségben.


Azért akadt néhány ember szerencsére. Sokkal jobb lett az állapota, mióta rendszeresen imádkoztatok (és én is imádkozok) érte. Majdnem olyan, mintha a régi lenne...

2016. ápr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!