Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezetéről vélemények,...

Hit gyülekezetéről vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nagyon sok pozitív és negatív dolgot hallottam erről az egyházról.A legtöbb beszámoló igen nagy szélsőségek közt mozgott.Voltak,akik pozitívan,és voltak,akik negatívan álltak a dologhoz.Olyanokat is hallottam, hogy kötelező tagsági díjat kell fizetni,illetve, ha valaki kilép,azt üldözik,zsarolják a tagok.Mások szerint ez csak mende-mondaák.Én párszor belenéztem a Vidám Vasárnapba,és bár pár dologban nem értettem egyet,összességében pozitívan csalódtam.Vélemények,tapasztalatok?

2014. aug. 6. 13:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Egy közösség milyen alapon várja el , hogy az ő csoportjukból házasodjanak ? Szabadság elve sérül . Olvass el kilépett tagoktól származó véleményeket , mert a tv-ben látottak alapján nem szűrtél le semmit . Krisztus a bibliában többször kijelenti a régi törvények és az a korszak (ó szövetség) lejárt . Jehova tanuk ,Scientológia és a többi gyülevészet semmit adó megjátszó gazdasági vállalkozások . Az igazságot keresni kell és felismerni a tiszta tudat által . Ezek megtévesztő kordonbatartó és politikailag elfogult csoportok .
2014. aug. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Őszinte leszek. Nem akarom elvenni a kedved, de ha vallást keresel akkor ne olyat válassz amiről rosszat hallani és FŐLEG ne olyat válassz ami szélsőségekben gondolkodik. Rengeteg olyan vallás van amiről nem hallasz ennyi rosszat.

Az "összességében pozitívan csalódtam" meg olyan, hogy az összesben pozitívan csalódsz az elején, mert így működik a rendszer. Ha meg pár dologgal nem értesz egyet akkor keress olyat amivel 100%-ban egye4t tudsz érteni. Elég nagy a "választék".


Ne érts félre, én is vallásos vagyok (bár nem hitgyüli) de azt gondolom, hogy vallást ne úgy válassz, hogy na legyen egy, nagyjából jó lesz. Ez azért egy kicsit komolyabb döntés...

2014. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Üzleti jellegű szekta.A hívek többsége megvezetett agymosott beteg ember.A bennfentesek pedig körmönfont gazemberek.
2014. aug. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Saját tapasztalatból írok:

A kötelező tagsági díj nem létezik. Nem zsarolnak és üldöznek senkit.

#1 "Egy közösség milyen alapon várja el , hogy az ő csoportjukból házasodjanak ? "

Nem várják el, de könyebb egy olyan házastárssal aki abban a hitben mozog amiben te magad is. Meg eleve a hit gyülis emberek hit gyüliből keresnek párt, mivel velük tudják megértetni magukat, egy szép házasságot szeretnének amelyben mind két fél isten tisztelő. Nyilván egy iszlám szülőnek is fáj ha a gyereke egy (pl) katolikushoz köti az életét.

#3"Üzleti jellegű szekta.A hívek többsége megvezetett agymosott beteg ember."

Üzleti, mért? Mert tizedet kell fizetni? Minden keresztény egyházban kötelező legyen szó reformátusról vagy katolikusról. Isten rendelete nem az egyházé.

Nem értem hogy mért tűnek az emberek agyonmosottnak, ha felhoznál erre egy példát az jó lenne. De gondolom azért, mert megváltoznak teljes fordulatot vesz az életük (jó irányban) és ez a kívülállóknak agymosásnak tűnik.


Kérdező, menj el egyszer abból bajod nem lesz, aztán eltudod dönteni hogy ez az egész kell-e neked vagy nem.

Ha van kérdésed akkor írj, én nem csak hallomásból tudok válaszolni.

2014. aug. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

Munkatársam évekig a tagjuk volt, majd kilépett. Na ezt náluk nem lehet csinálni. Hónapokon keresztül zaklatták az otthonában és a munkahelyén. Étteremben dolgozunk szinte minden nap megjelent pár tag a gyülekezetből, többször a vendégek előtt kezdtek balhézni vele. Csak a főnök megértése miatt tarthatta meg a munkahelyét. A családtagjait (szintén gyülekezeti tagok) folyamatosan érzelmileg zsarolták, hogy segítsenek nekik visszahozni a gyülekezetbe.

Ezek után én kihagynám ezt a gyülekezetet az életemből.

2014. aug. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%
Akkor én most agymosott vagyok. :-(
2014. aug. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

"Minden keresztény egyházban kötelező legyen szó reformátusról vagy katolikusról."

Ez egyáltalán nem igaz. Én Római Katolikus vagyok. Nálunk egyházközségi adó van ami EGY ÉVRE 6000Ft a kereső személyeknek. Nyugdíjasoknak, gyerekeknek töredéke. És akkor sem korbácsol meg senki ha nem fizeted be. Nincs doktorim matematikából de azért ez nagyon messze van a tizedtől.

"Isten rendelete nem az egyház." Mindenképpen. Bizony mondom néktek a villanyszámlát a Mennyországban is fizetni kell vala...

2014. aug. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%
5-ös. Munkatársadat hogy hívják?
2014. aug. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 eric_one ***** válasza:
50%

Miklós Miklósnak!


Én is a Hit Gyülekezetében tértem meg annó, és valóban kimosták az agyamat. A kenet alatt prédikált ige valóban alkalmas az agymosásra, amire pozitív értelemben szükség is van (lenne) minden embernek az életében. Az Istenhez való szívbéli megtérés, az gondolkodásmód változtatással jár. Az ember világnézete ekkor alapjaiban rendül meg, hiszen egy ember világnézete meghatározza egész gondolatvilágát, ez alapján látja az egész világot, ez határozza meg cselekvésüket, életvezetésüket.

Ahhoz, hogy valaki a hamis világnézetek börtönéből kiszabaduljon, az első lépés, hogy képes legyen feltételezni, hogy azok esetleg nem igazak. Vagyis el kell bizonytalanodnia világnézetének igazságában, meg kell kérdőjeleznie annak alapjait. Olyan gondolatokat, alapelveket is meg kell kérdőjeleznie, amelyekben soha nem kételkedett. Szóval igen agymosás, pozitív értelemben...

2014. aug. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%
Voltam már ott néhányszor én is.Annyi démon sehol sincs,mint a gyülekezeti házban.
2014. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!