Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen jövendölések következte...

Milyen jövendölések következtek be eddig azok közül amelyek a Bibliában meg vannak írva és vannak-e olyanok amelyek a jelen történésekkel egybevágnak?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom főleg a jelenések könyvében vannak ilyen jelek említve amelyek az utolsó időkről szólnak. Azok akik már mélyebben tanulmányozták ezeket az írásokat, mit gondoltok, már az utolsó időkben járunk?

2014. aug. 20. 13:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ezt minden hónapban megkérdezik, kb. 2000 éve.

NEM járunk az utolsó időkben. Ezt már részletesen kifejtettük, hogy miért - olvass vissza.

Amúgy a Bibliában egyetlen olyan prófécia nincs, amit még i.sz. előtt találtak volna ki és már beteljesedett. Erről is sokat írtunk már... (keress vissza, ha érdekel).

2014. aug. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Visszakerestem és olyan hihetetlen sokat nem találtam, egyrészről, másrészről pedig mindenhol azt olvastam, hogy az utolsó időkben járunk.
2014. aug. 20. 15:43
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
Már pár száz (ha nem ezer) éve mondják, hogy az utolsó időkben járunk, eddig nem jött össze, de ha esetleg valamikor bekövetkezik, akkor ujjongva mondhatja valaki, hogy: megmondtam!
2014. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Jézusról rengeteg prófécia szólt az időszámítás előtti időből, és beteljesedett. Ő maga is szólt olyan eseményekről, amelyek beteljesedtek. Beszélt a haláláról, feltámadásáról, beszélt Jeruzsálem pusztulásáról, ami i.sz. 70-ben be is következett.

Elmondta, hogy miket kell látni ahhoz, hogy tudjuk, hogy az utolsó napokban élünk. Ezt akkor mondta el, amikor a tanítványai erről kérdezték, mert azt hitték, hogy az ő idejükben fog ez bekövetkezni. Ez nem így történt, de nem is láthatták azt a jelet, amit mi. Elolvashatod a neten is, online Bibliában: Máté 24:3-14 Ezeket láthatod. Innen a 41. versig leírt dolgokkal kapcsolatban pedig nagyon figyelmesnek kell lenni, mert előttünk állnak.

Itt egy oldal, ahol olvashatsz erről:

[link]

Remélem, jól írtam le, és megtalálod.

2014. aug. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Olyan jövendölés érdekelne, amely i.sz. 200 után teljesedett be - és konkrét jövendölés, nem valami ködös, mindenre jó dolog.
2014. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Vicces az állítás, hogy már kétezer éve írogatunk ebben a témában a gyakori kérdésekre. :)

Igen, az utolsó időkben. Olvasd el például az iraki híreket, majd Máté evangéliumát és a Jelenések könyvét. Felh len lehet tagadni, az én hitemet ez nem rengeti meg, más abban hisz, amiben akar, az Evangélium mindenkinek szól, Jézus mindenkiért meghalt, de a véráldozata nem lesz azé, aki nem kéri.

2014. aug. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"már kétezer éve írogatunk ebben a témában a gyakori kérdésekre"

Ezt ki mondta?

Olvasd el még egyszer.


Olyan prófécia pedig, amelyik a Biblia végleges leírása előtt már beteljesedett - nem érdekel. Nem számít.

2014. aug. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 sandor76 ***** válasza:

Vannak akiknek hiaba mondanak barmit is,ugysem latja a lathatot.

Akit viszont erdekel,az ugyis megtudja elobb-utobb.

Olyan sok teljesedett mar be,hogy nem sorolnam,sokaig tartana.

Napjainkban pedig sok profecia egyszerre teljesedik,mert sok mindennek elerkezett a csucspontja.

Kerdezz egy Jehova Tanujat feltarja neked.

Az is egy profecia,hogy itt irok neked.Mate,24;14.

2014. aug. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 KZitus ***** válasza:

Bocsi kedves kérdező:


"Olyan prófécia pedig, amelyik a Biblia végleges leírása előtt már beteljesedett - nem érdekel. Nem számít." - sajnálatos, hogy így gondolod, de szabadon teheted.

Miért?

Mert ha azt mondanám neked, hogy további éltetdre ne legyen anyagi gondod, mert én azt megoldom a számodra, lehetséges megörülnél neki, de egy sor kételyed támadna: vajon tényleg teljesítem az ígéretemet? Bár igen csábító, de mi okod lenne elhinni?

Viszont ha értesülnál arról. hogy már vagy 200-300-szor MINDIG betartottam a szavamat, talán elkezdenéd hinni, hogy a neked adott ígéretemet is teljesítem.

Sok sok történet van leírva a Bibliában arról, hogy Isten MIDEN ígéretét mindig teljesítette, betartotta. Egyik istenfélő ember ezt jelentette ki Istenről:Józsué 23:14 " ... Ti pedig jól tudjátok teljes szívetekből és teljes lelketekből, hogy egyetlen szó sem maradt beteljesületlenül mindabból a jó szóból, melyet Jehova, a ti Istenetek mondott nektek. Mind beteljesült rajtatok. Egyetlen szó sem vallott kudarcot."


Isten azt is megmondta, hogy EZT a földet, amelyen élünk, Édenné, azaz paaraadicsommá alakítja át. Senkinek nem kötelező ott élni, ha nem akar. De ha valaki akar, akkor azt kell tennie, amit Krisztus tanított, amikor a földön volt, és a Bibliába Isten leíratott.


Kedves kérdező

Néhány prófécia, amelyek ma teljesednek, a Biblia szerint:

Máté 24 fejezet. Ebből egy kevés beteljesedett az első században.

2Timóteusz 3:1-10

Lukács 21:11

Jelenések 12:12 és ez csak néhány. Szívesen beszélnék neked róla, de nem ez volt a kérdés.

2014. aug. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Olyan prófécia pedig, amelyik a Biblia végleges leírása előtt már beteljesedett"

Ha nem lenne érthető: én is tudok írni könyvet, amelyben megjósolom a múlt havi lottószámokat.

Innen kezdve ezeket a próféciákat felejtsük el.

Egyéb prófécia pedig NINCSEN.

Csak olyan, amelyik már 200-ra beteljesedett - és olyan, amelyik még ma sem teljesedett be.

Ill. még olyan is van, amelyik teljesen ködös, értelmezhetetlen.

2014. aug. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!