Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért lett új vezetője a...

Miért lett új vezetője a Biblia Szövetség által működtetett Bibliaiskolának, és miért mentek el a legjobb lelkész-oktatók?

Figyelt kérdés

Mi az, hogy: "neoevagélikál és újkálvinista nézet és lelkiség megjelenése", "aknamunka"?


Miért kell leegyszerűsíteni a tanagyagot?


Közlemény:

[link]

[link]

[link]

[link]


Sípos Alpár Szabolcs

Fűtő Róbert

Suhai György



#református #Budapest #keresztény #Biblia #Pécel #protestáns #bibliaiskola #Biblia Szövetség #neoevangélikál #újkálvinista
2014. aug. 21. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Az az igazság, hogy egy ideje feszültség volt már az oktatók és a vezetőség között. Én csak pletyka szinten hallottam, de állítólag a vezetőség nem vette komolyan a dolog szentségét... Tehát mintha ők csak egy nyerészkedési lehetőséget láttak volna ebben, és ezt az oktatók megelégelték, mert ők igazán hittek mindenben.


Az igazság az, hogy engem is elbizonytalanított a távozásuk... Komolyan átvernek minket az egyházi vezető pozícióban lévő emberek? Az egész egy átverés és ők tudnak róla és szánt szándékkal csinálják??? Mert akkor ez emberiség ellenes bűncselekmény... Tömeges megvezetés...

2014. aug. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező


1. A szakítás mögött az van, hogy teológiai kérdésekben nem ért egyet Gyuriékkal a vezetőség. Ezeket a kérdéseket azonban sem Gyuriék sem pedig a vezetőség nem hozta nyilvánosságra, ami elég szomorú (szerintem).

2. Azt azért látnod kell, hogy a BI a BSz intézménye, ha valaki nem ért egyet a BSz irányvonalával, akkor nem kötelező ott tanítani. Én úgy gondolom, hogy ha ezek a kérdések tényleg olyan csekélyek, mint ahogy Gyuriék állítják, akkor engedniük kellett volna.

3. Hidd el, hogy a BSz vezetőségét Istenre figyelő, hívő, a gyülekezetükért aggódó lelkészek (Sípos Álmos, Sípos Zoli, VR, stb.) alkotják, ha semmi gond nem lett volna, ők sem léptek volna.

4. Imádkozz, hogy a BSz találjon megfelelő tanárokat az új tanévre.

2014. aug. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csobán meg butaságot ír, nyilván azon a párezer forintos tandíjon nagyot lehet nyerni....
2014. aug. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze :D Jól esett a 100%, de fingom nincs, miről beszéltek itt :D
2014. aug. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Azért ez nekem elég hihetetlen még mindig. Főleg azért, mert ismerem a bibliaiskola anyagát.


Közben egy újabb említést találtam a témában, elég "hivatalosnak" tűnik, mintha a cikk eleve ezért született volna:


[link]


"

Nem érthetünk tehát egyet azokkal (a BSz bibliaiskolája néhány volt oktatójával), akik így vélekednek az új mozgalmak képviselőiről: „...Tim Keller, vagy Wayne Grudem, de említhetném még John Piper, vagy D. A. Carson és még más – neo-kálvinistának titulált – lelkész, tanító nevét: Isten világossággal megáldott szolgái, akiktől nagyon sokat tanulhatunk, akik Isten ajándékai az Ő egyetemes Egyházának (noha én sem osztom a megnevezettek minden egyes teológiai nézetét). Ezen személyek tanítását nemcsak hasznosnak, de bizonyos területeken (pl. a misszió, a gyülekezeti élet, igehirdetés, apologetika, kontextualizáció stb.) kifejezetten szükségesnek is ítélem a jelen egyházi helyzetben.”

"

2014. aug. 25. 04:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez ilyen Jehova Tanúi dolog?
2014. aug. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, valamit nagyon félrenézhettél. (De akkor hogy kell érteni az első hozzászólást??!)
2014. aug. 27. 21:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Úgy kedves kérdező, hogy az első hozzászóló viccelt. beírt valamit, te meg elhitted.


Még nem is hallott az ügyről.

2014. aug. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azóta kiderült valami még?

Mivel foglalkoznak azóta?

2014. dec. 11. 21:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönik, azóta is nagyon jól vannak.
2014. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!