Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan mondhatnám meg neki...

Hogyan mondhatnám meg neki szépen finoman, hogy nem vele tervezem a jövőmet, mert én a szerzetességre érzek elhivatást?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akivel igazából csak 1 hónapja vagyunk együtt. Úgy jött ő nekem, mint derült égből a villámcsapás, ő az első barátnőm, és mivel lett, nagyon örültem neki. Ő nagyon hamar belém habarodott, én csak igyekeztem őt minél inkább megszeretni, ami hamarosan részben sikerült is.

Egy éve már éreztem hívást, hogy szerzetes, azon belül ferences kéne legyek, tettem is lépéseket ezügyben, találkoztam egy testvérrel, megbeszéltük a felvételhez vezető lépéseket, minden jól alakult. De én a találkozó után elijedtem az egésztől, és egészen mostanáig eszembe se jutott a dolog. Az elmúlt év alatt sokat fejlődtem a hitemben, úgy érzem, és megint érzem a hívást, de egyelőre úgy gondolom, hogy befejezem az egyetemet és csak utána kezdenék neki a agy útnak.

A barátnőm eléggé lelki sérült, ő se kap elég szeretetet a szüleitől, és azt hitte, én majd ezt megadom neki ezután. Nagyon sajnálom őt, mert ott kell hagyjam, ha mégis ferences leszek. Nem tudom, hogyan mondjam meg neki. Ő is vallásos, ezért értenie kéne.



2014. aug. 23. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Hozd szóba, hogy ő meg lehetne apáca.
2014. aug. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Keresztények vagytok, hazudni meg (még szerintem is) bűn.

Sajnos ezt meg kell mondanod neki, hogy ezt az életmódot választod és hogy ez így nem is működne kettőtök között.

Ha szerencséd van, akkor megértő a lány és támogatni fog.

2014. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Ne tedd tönkre szegény lány életet azzal, hogy az arácba hazudod, hogy szereted és családod lesz. Most kell neki megmondani, hogy te abban hiszel, hogy egy igaz embernek nem lehet szerelme.
2014. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 megfelelő ***** válasza:
Ha a szerzetességre érzel elhívást, akkor hogy és miért vagy együtt vele egyáltalán?
2014. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 megfelelő ***** válasza:
9%
Amúgy már akkor tönkretetted, mikor belementél ebbe a kapcsolatba, pedig tudtad, hogy mit akarsz, az meg különösen baj lesz, hogy szerinted lelkisérült. A következmények a te felelőséged és rajtad lesz számon kérve.
2014. aug. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
9%

Nyugodj meg, a szerzetességre való hívás garantáltan nem Istentől van. Ezek a hívások máshonnan jonnek.

A katolikus egyház tele van Szentlélekkel, egy hamis szentlélekkel ( Milyen igaza van az okos telefonomnak, szentképekkel is. Látod, még ő is tudja). Van hamis megszentelődés is.

Ez a határozott véleményem, meg a tapasztalatom.

2014. aug. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű helyzet, de biztasson, hogy sokan voltak már ezzel így.

Mindenesetre szerintem szakítsatok. Mostazonnal. Minél előbb, annál kevésbé fog fájni neki is - és egyedül, tiszta fejjel sokkal jobb döntést fogsz tudni hozni az életedről.

Ha mégsem leszel szerzetes, akkor sem vesztettél semmit - egy olyan lány, aki mellett szerzetességen gondolkodsz, valószínűleg nem életed párja.

2014. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tegnap szakítottunk, megértő volt, elfogadta és szeretne mellettem állni, segíteni és barát maradni. És ez így jó is.
2014. aug. 24. 10:23
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
"A Lélek pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén. Hazug beszédűeknek képmutatása által, kik meg vannak bélyegezve a saját lelkiismeretökben. Akik tiltják a házasságot..."
2014. aug. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%

NE MENJ SZERZETESNEK! Ez az emberi természet ellen van. Attól még lehetsz hívő... A vallás az életed RÉSZE legyen, de ne 100%osan az életed. Töltse ki más is az életed. Ne kövess el hibát.

Vagy legyél pap, ismertem nőt, akinek pap volt a férje. Szóval, a vallás és az emberi test természete összeegyeztethetőek. Attól még szeret téged az istened...

2014. aug. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!