Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a magyarországi...

Mit gondoltok a magyarországi Iszlám vallásgyakorlókról? Miben különbözik ez a vallás például a keresztény egyházakétól? (többi lent! )

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek az iszlám vallásról? A Magyar Iszlám Közösséget ismeri valaki? Nekem csak a terrorcselekmények jutnak eszembe róla..., de tudom, hogy több ága is van. Erről a magyarországi közösségről csak jót olvastam eddig.

2014. aug. 29. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Szia!


Az általad említett közösséget nem tudom ajánlani mivel szúfik.

Az iszlámban nincsenek ágak.

A szektákat tévelygő egyének alapították.

2014. aug. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Hogy miben különböznek? Máshogy képzelik el a világot. Bár teljesen mindegy milyen vallású az ember, a világ ugyanolyan. Ha például valaki vallást vált, akkor nem a világ változik meg, hanem csak az emberi szemlélet.
2014. aug. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés enyhén rágalom. Nem vagyok Szúfi, pedig a MIKhez tartozom. És muszlim vagyok és eszem ágában sincs terrorcselekményekről még csak beszélni sem. Mindenki elítéli a terrorizmust mert ennek semmi köze az iszlámhoz, hiszen még mecseteketet is robbantgatnak ezek az ISIS tagok. Jó lenne, ha végre az unatkozó kérdező és más leszóló társaik a szabadidőt valami mással töltenék pl azzal, hogy kicsit tájékozódnak a vallással kapcsolatban a marhaságok beírkálása és provokáció helyett, amiről véleményt formálnak, mert így kb annyit ér a kérdés, mint amikor a birka elkezd bégetni - mondja mondja mondja de értelem nélkül.

És vannak irányzatok, pl szunni, shia és még hetvennél több al-"ág" de csak egy a helyes, az egyik válaszoló erre gondolhatott.(?)

Még egyszer. Az egyik legbefolyásosabb muszlim közösséget és azok tagjait terroristának tartani nagy blődség. Ne erről jusson eszedbe a terrorcselekmény, hanem a sok tv és filmnézésed hatására, ahol kimosták az agyad.

Bocsánat, ha ez sértőnek tűnt, abszolút nem annak szántam, eszem ágában sincs veszekedni.

ui. Nekem sem jut eszembe a katolikus szó hallatán az hogy "pedofil papok" - ez hogy esne? Hogy reagálnál? ... Majdnem ugyanezt érzi egy vallásos muszlim is...

A MIK rengeteget segélyez, adományoz, mindig ott van a katasztrófáknál és segít, rengetegen dolgoznak benne, óriási megmozgató ereje van, együtt tud dolgozni a többi mecsettel. Tehát?

2014. aug. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

Muszlimah vagyok, in shaa' Allaah.


A mik-es beiro sajnos nincs tisztaban a korrekt hitvallassal.

A mik-ben nyiltan bevallottak hogy az ash'aree hitvallast tanitjak, ez pedig szekta es nem a korrekt szunni iranyvonal (hiszen meg a nevuk is mas: ash'areek-k).


Ajanlom a mik-es beiro figyelmebe eduardo flores botranyat, aki embereket toborzott majd a terverol nyiltan beszelve (tv interju) elment boliviaba hogy fegyveres felkelesben vegyen reszt.


A mik-ben szufizmust tanitanak, ez teny.

Szufik konyveit es azt az ideologiat propagaljak.

Harun yahya cikk is volt a weboldalukon aki eppen 33. fokozatu szabadkomuves es ezt buszken hirdeti is (youtube, importantnaseehah1 nevu csatorna); illetve ali al jiffry konyvet is kiadtak a mik-esek aki az egyik legnagyobb devians szufi most ebben a korban.


Mas kozossegek is adakoznak, igaz nem a kamerak elott.


Az iszlamban nincsenek agak, de aki nem a megfelelo kozossegbe megy azt felreviszik devians onjelolt oktatok es beszelok.

A shi'aizmust egy kepmutato zsido alapitotta, ez is teny.

Nem lenne szabad tudas nelkul ide beirni.


Az iszlam teljesen mas mint a keresztenyseg.

Rengeteg linket tudok kuldeni a kerdezonek, ha valoban erdekli az iszlam.

2014. aug. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is a MIK-hez tartozónak vallom magam,sajnos ritkán tudok a mecsetbe eljutni a földrajzi távolság miatt.

Még nem ismerem az iszlámon belüli irányzatokat,csak azt tudom,hogy semmi olyat nem tanítanak ott,ami nem lenne jó,Van már magyar nyelvű Koránom,olvasom is,a mecsetben még olyat nem hallottam,ami ellentétes lenne vele.Csodálatos embereket ismerhettem meg.

2014. aug. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindannyiótoknak a választ! Meglepő viszont, hogy van köztetek olyan, aki MIK-tag, de még sincs teljesen tisztában a vallása részleteivel (viszont annak ellenére, h én református vagyok, én sem ismerem a keresztény tanok 100%-át, sőt...: úh végülis nem muszáj "furcsállnom", hogy valaki hiányos tudással bír a vallásával kapcsolatban...)

A linkeket megköszönöm, érdekel nagyon sok dolog, erről is szívesen olvasnék. Amennyire utánaolvastam, aszerint egyistenhit, és bizonyára sokban hasonlít a mi vallásunkhoz, csak mivel máshogy nevezitek Istent, emiatt sokan egyből elítélik. Hozzáteszem, én a mi Istenünkben hiszek, de feltételezem, más is hihet ugyanabban az Istenben, annak ellenére, hogy máshogy nevezi meg Őt. A lényeg, hogy a Szeretet hassa át a lelkét, és megtalálja a Szent Lelket. ;)

A Magyar Iszlám Közösségről én is csak jókat hallottam ismerősöktől, a kérdésem csupán egy velem történt személyes eset kapcsán tettem fel.


Mégegyszer köszönöm a válaszokat, és továbbra is várom a kiegészítéseket!


UI: a "szúfi" szót még nem hallottam, de utána fogok nézni. ;)

2014. aug. 31. 01:31
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha pesti vagy,nézz be egyszer a MIK mecsetjébe.Szeretettel és tisztelettel fognak fogadni és beszélgetnek veled,kérdéseket is nyugodtan feltehetsz.
2014. aug. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Na azért ez durva hogy egyetlen ember beszólogatása után tudatlan MIK tagnak vagyok felcímkézve. :) Köszi
2014. aug. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
bocsánat, tudatlan muszlimnak.
2014. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jaj, én egy kedves Hozzászólómat sem akartam megbántani! Nagyon hálás vagyok mindenkinek, aki megtisztelt a válaszával! Tudatlannak semmiképp sem titulálnék senkit, akárhogy is fogalmaztam meg az ezelőtti kommentemben!


Kedves utolsó hozzászólóm! Próbáltam párhuzamot vonni a kettőnk esete (vagyis az "esetedről vélt benyomásom" és a saját esetem között: nekem, akinek a református vallást "dobta a gép", szintén vannak hiányosságaim a vallásom tanainak részleteit illetően. Azért írtam, hogy "én is", mert például Te azt írtad, "Még nem ismerem az iszlámon belüli irányzatokat...", és előtte állítottad, hogy a MIK-hez tartozol. Ennyi. (Talán jól értettem, hogy az 5. valamint a 8-9-es hozzászólás írója ugyanaz a személy... Ha nem, akkor meg hagyjátok figyelmen kívül, amit írtam :) )

2014. szept. 1. 01:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!