Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves muszlimok, ti mit...

Kedves muszlimok, ti mit gondoltok a terroristákról?

Figyelt kérdés
Itt főként azokra gondolok akik Allah nevében ölnek és a most nemrégiben létrejött Iszlám Államban élőkről. Mit gondoltok ezekről az emberekről? Elítélitek, esetleg egyetértetek velük? Előre leszögezem hogy senkit nem szeretnék megsérteni csak érdekel ez a téma. Ugye orba szájba azt nyomja a tv/újság/internet hogy a muszlimok terroristák a gonoszak meg jaj de rosszak az iszlám államban... még ezernyi dolgot mondanak a muszlimokról. Én személy szerint tisztelem a terroristákat annyiban hogy képes meghalni azért amiben hisz. 16/F

2014. szept. 12. 21:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok muszlim, kereszténynek vallom magam. Ez pedig az a videó, amit a témával kapcsolatban szeretnék megmutatni neked:

https://www.youtube.com/watch?v=KNAmLZm4k2I

(nem kell mindent elhinni a médiának, a "terroristák" is emberek)

2014. szept. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nincs benne semmi tiszteletreméltó. Az öngyilkos merénylőkkel előtte mindig elhitetik, hogy a tettéért a túlvilágon örök boldogság várja, 100 szűz lesz az övé, stb. Ezt konkrétan elhiszi, és ezért képes megtenni.

Nem az a tiszteletreméltó, ha meghalsz valamiért, hanem ha az életedet minden nehézség ellenére annak szenteled, és tanulsz, dolgozol, küzdesz érte.


Egyébként az iszlám fundamentalisták azok, akik az ilyen problémát okozzák. Ők a muszlimoknak csak egy nagyon nagyon kis hányadát teszik ki. A saját népüket és a többi muszlimot is fenyegetik, terrorizálják, mert nem követik a szerintük "igaz" hitet. Nem egy egyetemista lányt öltek meg a nyílt utcán, elrettentésképpen, mert szerintük a nők nem tanulhatnak. Te hogy éreznéd magad, ha kapnál egy névtelen levelet, hogy ha nem hagyod ott a sulit, akkor meghalsz?


Az, hogy a média azt terjeszti, hogy az összes muszlim így gondolkozik, hatalmas tévedés. Valószínű, hogy direkt terjesztették ezt, hogy alapot adjon arra, hogy az USA háborút indíthasson a Közel-Keleten. Mellesleg a második világháborúban is ugyanígy vették rá az amerikai népet Japán megtámadására:

[link]

2014. szept. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%
En sem vagyok muszlim, de szerintem az osszes vallas (nehany bekes kivetellel) felesleges, aki meg vallas miatt olni kepes azt egyszeruen nem tartom embernek sem.
2014. szept. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Sok olyan terrorista van, akik nem a vallásuk miatt ragadnak fegyvert, hanem azért, mert a hazájukat teljesen kihasználták már.
2014. szept. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
10%

"Az, hogy a média azt terjeszti, hogy az összes muszlim így gondolkozik, hatalmas tévedés."


Epp elegen gondoloznak igy az europai muszlimok kozott is:

[link]

2014. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok muszlim, de épp az "Én vagyok Malala" című könyvet olvasom. Szeretettel ajánlom neked, elég erősen betekinthetsz a világukba.
2014. szept. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Jack Wilshere ***** válasza:

"Ugye orba szájba azt nyomja a tv/újság/internet hogy a muszlimok terroristák a gonoszak meg jaj de rosszak az iszlám államban... még ezernyi dolgot mondanak a muszlimokról."


Nem, ez a köznapi kialakult hiedelem csak. A legtöbb média nem állít ilyet, kivéve amelyik elfogult. Mivel a legérdekesebb híreknek mindig az erőszakos eseményeket tartják a szerkesztők, így nem csoda, hogy hamis percepciók alakulhatnak ki akaratlanul is. Ugyanilyen hamis percepció, hogy több az erőszak mindenhol csak mert már mobilfelvételekből is értesülünk róluk.


"Én személy szerint tisztelem a terroristákat annyiban hogy képes meghalni azért amiben hisz."


Ebben meg semmi tisztelvinaló nincs. Ugorj bele a kútba ne kérdezz csak higgy.

2014. szept. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

A kérdés így szól: Kedves muszlimok, ti mit gondoltok a terroristákról?


Ennek ellenére ide ír egy rakás nem muszlim.


Az "Iszlám Állam" emberei NEM muszlimok, csak annak vallják magukat. Az egésszel csak az iszlámot akarják lejáratni.Egy igazi muszlim nem öl ártatlan embereket.

Egy igazi muszlim hisz Allahban, imádkozik, adakozik.


Egy muszlim

2014. szept. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

"Az "Iszlám Állam" emberei NEM muszlimok, csak annak vallják magukat."


Fasza. ez alapján akkor nyugodtan kijelenthető, hogy te sem vagy muszlim, csak annak vallod magad.


"Az egésszel csak az iszlámot akarják lejáratni.Egy igazi muszlim nem öl ártatlan embereket.

Egy igazi muszlim hisz Allahban, imádkozik, adakozik. "


Az IS tagjai is hisznek Allahban, imádkoznak hozzá, adakoznak is. Akkor mégis, mitől nem muszlimok?


El lehet arról vitatkozni, hogy ki kit tekint és kit nem muszlimnak. De ettől még az IS létezik és muszlimnak vallja magát, és ártatlanok egész garmadáját gyilkolássza le nap nap után.

Jó, nevezzük őket akkor barbároknak vagy fundiknak. Ez esetben viszont akkor értelmezzük így a kérdést:

"Kedves muszlimok, ti mit gondoltok az IS-ben tevékenykedő fundi barbár terroristákról?"


Talán ha egyáltalán nem is létezne iszlám vallás, akkor ez a magát iszlám fundinak valló csürhe sem tudná azt saját céljaira használni, fordítani, takarózni vele. Igaz, akkor mást használna a céljai eléréséhez. Mondjuk kereszténységet, vagy valami hasonlót.


"Én személy szerint tisztelem a terroristákat annyiban hogy képes meghalni azért amiben hisz."


Az, hogy egy mesevilágot a 2000-es években még mindig létezőnek hisznek emberek, akiknek egyébként semmilyen hardveres mentális problémájuk nincs, az szerintem nem tiszteletet, hanem sokkal inkább sajnálatot, szánalmat ébreszt bennem. És hogy ezek a valakik még ölni és meghalni is képesek ezért a nem létező mesevilágért, az már egyenesen siralmas, elkeserítő manapság...

2014. szept. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Lol... a fehér emberek akkora ostobák. Tiszeled a teroristákat? Mi a baja a mai fehér fiataloknak, de komolyan? A fehér lányok egy fehér iskolai lövöldözőt istenit, meg pnézt gyűjtenek, hogy a börtönből modellt csináljanak valami gengszternek, te meg tiszteled a terroristákat.

Azt miért nem kérdezed meg, hogy a fehérek mit gondolnak azokról a tömeggyilkosokról, akiket a törikönyv 'nagy felfedezőknek' nevez? Vagy hogy mit gondolnak arról, hogy a fehérek megszállták a világ 3/4-ét mondván, nekik fűszer kell, mégsem képesek rendesen megfűszerezni a kajájukat, hogy nekik cukornád kell, aztán manapság meg a cukorbetegségről sírnak, hogy az angolok fapofával kortyolják a teát, amit az ázsiaiaktól loptak, vagy hogy a kereszténység nevében miylen háborúkat vívtak? Az FBI nyilvántartásai szerint az utóbbi 100 évben a terroristák nagy része fehér keresztény férfi volt, a médiában viszont ha egy fehér pasas megy gyilkoló túrára, akkor az bizonyára félreértett, mentálisan beteg, alapvetően mások által kedvesnek leírt fazon, ha viszont egy rendőr ok nélkül agyonlő egy fegyvertelen fekete főiskolás fiút, akkor az jogos.

Ezt miért nem kérdezed meg?

2014. szept. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!