Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény horror filmek...

Keresztény horror filmek léteznek? (amiket esetleg még a tanúk is megnéznének velem)

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok témájában, mint például a Gonosz halott (2013).

2014. szept. 13. 13:02
 1/4 A kérdező kommentje:

A figyelmeztetéseket a könyv kinyitásakor tök jól oldották meg.:)


Azt viszont nem értem, hogy ha ilyen démonok léteznek, akkor miért nem gondol senki a teremtőre vagy kér tőle segítséget.


Templommal, kevesebb durvasággal és több természetfelettivel még jobb lett volna.

2014. szept. 13. 13:10
 2/4 A kérdező kommentje:

Most kezdtem el nézni a Nightwish Imaginaerum-t és már az első 10 perc után jobban tetszik, mint ez a horror.


De valahogy jobban örülnék, ha lenne benne valami keresztény is.

2014. szept. 13. 13:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Mel Gibson Passiója. Megtörtént horror. Érdemes megnézni a főszereplő bizonyságtételét is. Akit nem érint meg, az menthetetlen, itt lehet megnyitni: https://www.youtube.com/watch?v=GU8ekSLiRwo
2014. szept. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kzs ***** válasza:

Keresztény horrorfimek... mit mondjak, először csak pislogtam, hogy létezhet-e egyáltalán ilyen.


De valóban: a Mel Gibson "Passió" fimjére ráillik ez: keresztény horror.

Annak idején nagy feltűnést keltett, annál is inkább, mert üzenet lehetett olyanok számára, akik nem igazán szeretnek olvasni (pláne a Bibliát nem), de hogy keresztény jellegű mozifilmet nézzenek, azt inkább.


Szóval, emberek százait vitte el maga téma, a film a moziba, amire lehet hogy nem lett volna képes egy prospektus, vagy mise-közvetítés, stb.


Namost, az nyilvánvaló, hogy ha csak Jézus szenvedéseit nézzük, igencsak rövid lett volna a film. Ki kellett tehát egészíteni, és ez idáig rendben is lenne.


A gond ott kezdődik, hogy ezek a kiegészítések - több helyen is - súlyosan sértik a Biblia szövegét, ráadásul indokolatlanul.

Értem itt azt, hogy simán lehetett volna követni benne a Biblia szövegét, de mégse tette.


Bizony Sorolhatnám azokat a helyeket a filmben, ahol az a bizonyos jelenet (vagy szöveg) súlyosan eltér a Bibliában írtakról, és meg vagyok róla győződve, hogy ezek nélkül MÉG sikeresebb lehetett volna a film (lévén hogy szellemi értékeket is hordozott volna).


Bőven láthatunk a filmeben drasztikus, brutális elemeket, de arra nem kapunk választ, hogy "ki Jézus", "miért teszi azt amit", és "miért teszik vele azt amit".

Pontosan az Evangélium üzenete marad ki a filmből.


Az egész nem több, mint legendák, katolikus hagyományok, horrorisztikus elemek és a SzentÍrásból összeállított egyveleg.

Ennyi és nem több.

2014. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!