Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kijevi barlangkolostorban...

A kijevi barlangkolostorban (Pecserszka Lavra) tényleg élve temetkeztek a földbe a szerzetesek?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy könyvben (Armand a vámpír), de más forrást nem találtam eddig, ami ezt írná. Tudtok erről valamit?

2014. szept. 29. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem hinném. Tudom, a Wikipédia nem tökéletességéről ismert, de azért csak írnának erről, ha a már a mumifikálódást említik.

[link]

2014. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Lehet, hogy az élve eltemetkezés valójában azt jelenti, hogy bezárkóztak a föld alá, és a többi testvér gondoskodott enni-innivalóról.
2014. szept. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Föld alatti cellákban élhettek aszketikus életet a szerzetesek. Haláluk után szépen felravatalozták őket, a kolostor melletti temetőbe temették. A csontmaradványokat csont kamrákba gyűjtötték össze.
2014. szept. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Ezt nem értem. Élve eltemetik magukat? Magyarán öngyilkosok lesznek? Ennek mi értelme lenne? Vagy tudják, hogy meg fognak halni x óra múlva, és már előre eltemetik magukat, hogy ne kelljen majd gödörásással fáradozni?
2014. okt. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem, én úgy értettem, hogy élve eltemetkeznek, hogy minimális táplálékot biztosít nekik a többi szerzetes, hogy ne öngyilkosság legyen vagy mi. Legalábbis így volt a könyvben.
2014. okt. 2. 19:49
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Ez nem valami kitaláció?
2014. nov. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A könyv valós történelmi háttérrel rendelkezik, valamilyen szinten történelmi regény. Ebből a szempontból nem kitaláció. Viszont erre eddig még más forrást nem találtam, ez az egy dolog, ami ilyen kétes. A többi dologra, ami furcsa volt, találtam bizonyítékot, ami alátámasztotta, hogy igaz, erre viszont még nem sikerült.
2014. nov. 28. 04:20
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudni kell azért, hogy Anne Rice látszólagos történelmi ismeretei csak a szórakoztatást szolgálják, kb mintha valaki tudná, hogy létezett olyan ,hogy ruandai polgárháború, és ott egy szörnyű genocídium, de ennél nem többet, és írna egy regényt abba a környezetbe, és persze telenyomná jó borzasztó fiktívekkel


semmiképpen ne vegyél hitelesnek semmit amit a könyveiben olvasol, nem is azért írta őket, hogy történelmet oktasson, még utána se nézett semminek, hisz minek is, a célnak a felszínes háttér is bőven megfelel


(olvastam a teljes sorozatot amúgy, kifejezetten szeretem)

2015. júl. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mustafa33 ***** válasza:
3-as, minek szólsz hozzá ha nem tudod miről szól a kérdés?
2015. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mustafa33 ***** válasza:
Nem olvastam azt a könyvet, de voltam a Kijevi barlangkolostorban (Pecsorszka lavra) és láttam, hallottam. A kolostor úgy keletkezett, hogy eredetileg néhány szerzetes remete a barlangban húzódott meg világ elől, szegénységben élni. Később mikor a közösségük bővült, a barlang főlőtt építettek kolostort és templomot. Az ottani szerzetesek némelyike annyira aszketikus életet akart élni, hogy a barlang elég hosszú járatainak olyan üregébe falaztatta be magát amelyikben éppen hogy elfért feküdni, és csak annyi rést hagytak meg neki amin naponta beadták a kenyeret és vizet és levegőhöz jutott. De sötétségben élt. Amíg élt, amikor meghalt a kis rést is befalazták. Voltak akik nem voltak befalazva, de az odúkban éltek. És voltak akik a kolostorban éltek és csak haláluk után temették őket a barlangba. Ma ezek az odú sírok fel vannak tárva és a természetesen mumifikálódott tetemek láthatóak úgy ahogy ott feküdnek évszázadok óta. A barlang kivételesen nagyon száraz ezért mumifikálódtak a holttestek. A barlang idegenvezetésel látogatható (volt a szoci idején, ma nem tudom beengednek e turistákat). Elég nyomasztó érzés volt veégigmenni rajta a halott szerezetesek múmiái között a gyenge megvilágításban. Néhány percre teljes sötétség volt, hogy jobban átérezük az annó ott élők sorsát.
2015. júl. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!