Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok az iszlámról?

Mit gondoltok az iszlámról?

Figyelt kérdés
Ha meghalljátok ezt a szót, mi jut először az eszetekbe? Ha kiderülne egy kollégádról, hogy muszlim, hogy reagálnál rá? Mit tudsz a vallásról? Ha kapnál egy Koránt, beleolvasnál vagy gyorsan megszabadulnál tőle?

2014. okt. 3. 08:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Az iszlám egy ugyanolyan békés vallás, mint a keresztény vagy a buddhista. Az eredeti iszlám helyes utat mutat az embernek szigorú szabályokkal, de minden szabály logikus. A baj, hogy a média uszítja az embereket a muszlimok ellen, mert nem tájékoztat arról, hogy az ő iszlámnak mondott vallásuk torzult és gonosz tehát semmi köze az eredeti iszlám valláshoz.
2014. okt. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

A válaszom most nem fog mindenkinek tetszeni, de nem érdekel. Èvek óta csomó muszlimmal vagyok körülvéve, és azt látom, hogy a nagy többség megjátssza magát. Elöadják a világnak, hogy ök a nagy hivök, meg a vallásosak, közben meg amikor senki nem látja, isznak hazudnak csalnak. Azt látom, hogy a nök nagy többségével a többi muszlim elött szépen beszélnek, viszont ugyan ezek a nök nekem, mint barátnönek elpanaszolják, hogy semmi szavuk nincs. Egy példa: A pasi elmegy spa-ba a haverjaival, a nö nem mehet, mivel egy muszlim nö ne akarjon már levetközni. Ok, egy vallásos muszlim nö nem is igazán fog akarni levetközni fürdöruhára, de a fiatalabbaknak itt Európában van, hogy megjön a kedve, és attól még, hogy hisz Allahban, szivesen elmenne fürdeni néha, de ez ki van zárva, ha meg meri kérdezni, nem, hogy nem mehet, még le is cseszi a férje. Abszolút a pasi dönt.

Eleinte az hittem, hogy az iszlám szép dolog, és gazdagítja az embert. De ma, hogy úgy érzem jobban megismertem, rájöttem, hogy egy nagy színjáték az egész! Sok muszlim férfi ezzel takarózik, és az sem riasztja vissza öket, hogy a Korán szerint aki kifogásként vagy ürügyként használja a vallást, az a pokolra kerül. Belekeverik a hagyományokat, szokásokat a vallásba, ezért tudják simán megvezetni azokat az európai nöket, akik beleszeretnek egy muszlim férfiba. Mert azok meg a rózsaszín ködben mindent elhisznek, aztán meg jön a feketeleves, amikor kijózanodnak.

Szerintem az az iszlám, amit ma látunk, nem az, amit Mohamed tanított, ez egy elkorcsosult változat, és nem ebbe a századba való!

Ez a véleményem, lehet lepontozni.

2014. okt. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

az emberek többsége utál mindent ami nem önmaga.


sokan közhelyekből ítélik meg őket, általánosítanak, csoortokban gondolkodnak, holott egyéni szinten dől el minden. van ugyanúgy jó és rossz keresztény, jó és rossz magyar/ázsiai/kékszemű/autóversenyző/michael jackson fanatikus/akármi.

2014. okt. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
ettől függetlenül a muszlimok többsége ugyanolyan mint a keresztények, vagy szokásból, vagy felszínes döntésből lett az ami, és enm sokat tud a saját könyvéről.
2014. okt. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

Van két muszlim barátnőm, akiket nagyon szeretek. Kollégáim is vannak, egyikük adott nekem egy Koránt, elolvastam.

De a muszlim férfiak jó részét képmutatónak tartom. Az egyik iszik, a másik szerencsejátékozik, szinte mind (!) csalja a feleségét.

2014. okt. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Ezek mind a viselkedés miatt vannak mind a képmutatás és mind a muszlim szabályok nem becsületes betartása. Az nem is muszlim, hanem szélhámos csaló. Az ivászat, a sertéshús fogyasztása és böjt be nem tartása (kivéve a felmentettek) az nem muszlim emberre, hanem szélhámosra utal. Az, hogy ki milyen egyéniség az nem a vallás hibája. Sem a terrorizmus, sem a nők lenézése nem muszlimhoz, hanem egyes emberek viselkedéséhez, magatartásához vezet. (Pl. az egyes országokban ahol a nők nem vezethetnek. DE máshol, ahol nincsenek törvények, ott sem vezetnek. Sokan azt hiszik, hogy a muszlim nők el vannak nyomva, mert nem öltözködhetnek szabadon. Pedig el lehet hinni, ők nem szeretnének rövid ruhákban járni. Nem az az előírásuk, hogy az egész életükben rétegesen öltözzenek, hanem ország, világ, és ismeretlen emberek előtt ne röviden. Otthon úgy öltözhet, ahogy akar. A neveléstől és a környezettől függ. Valaki egy család magatartása alapján indul ki az iszlámból, ami eléggé kiveri nálam a biztosítékot (pl. a családból kitagadás), holott máshol teljesen más a szokás. Nekem őszintén semmi bajom a magyarok/európaiak többségével, hanem a nagy büdös általánosításukkal van a bajom...
2014. okt. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
nem csak az átlag európai ostoba, hanem az átlag ember. ha nem így lenne, nem használná fel ennyi ember a háborúhoz a vallást/politikát/stb kifogásnak és nem tűrné el a többség a földi állapotot.
2014. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nos én muszlim vagyok (különben a mohamedán megnevezés nem pontos, mi muszlimok nem is szeretjük ezt). Keresztény családba születtem, abba nevelkedtem. Sose neveltek kő kemény vallásosságra a kereszténységet illetően de őszintén nem is törődtem vele. Majd egy idő után elkezdett érdekelni az iszlám. Először én is kicsit hátráltam a dologtól amikor évekkel ezelőtt láttam a Lányom nélkül soha filmet. De aztán rengeteget olvastam róla, kérdeztem és rájöttem,hogy sok dolog nem úgy van ahogy sok ember gondolja vagy ahogy régen én is gondoltam. Számomra az iszlám a béke vallása. Rengeteg muszlim ismerősöm van DE! nem mindenki követi az előírásokat tehát "örökölte" a vallást és nem igazán gyakorolja.. sőt. De vannak olyanok is (sokkal többen mint az előzőek) akik teljes szívvel gyakorolják a vallást. A barátaim, ismerőseim jól reagálták le a dolgot, nagyon sokszor érdeklődnek dolgok iránt, kérdeznek és ez jól esik nekem.

Egyáltalán nem bántam meg,hogy áttértem. Teljesen más embernek érzem magam (jó irányba) és ezt több ismerősöm is megerősítette. Boldog vagyok a vallásommal.

2014. okt. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia

Van egy Spektrum TV altal keszıtett dokumentum fılm az ıszlamrol amely nagyon szepen összefoglal mındent szerıntem erdemes megneznı,es a avalaszok benne lesznek:


http://www.youtube.com/watch?v=Hv_DexA5Z78

2014. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%
Nekem a TV Híradó és az Iszlám Állam nevű terroristák. Soha nem szólnék egy ilyen vallású emberhez! Az egyik legaljasabb népcsoport.
2014. okt. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!