Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezete tagjai...

A Hit Gyülekezete tagjai miért tartják a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a halottak napját nem tartják, mert az pogány dolog, nem beszélve a Halloweenről, ami még annál is pogányabb. Húsvétot is csak minimálisan tartanak, nyúl, tojások és locsolkodás nélkül, sőt, sokan még azt sem engedik, hogy a gyerekeik részt vegyenek az ovis farsangon, mert annak is pogány gyökerei vannak.

Igazából nincs is ezzel bajom, mindenki azt csinál, amit akar, de akkor karácsonyt miért tartanak fával meg mindennel? Az nem pogány?

Több gyülis ismerősömet megkérdeztem már erről, de mind csak a vállukat vonogatták, hogy nem tudják.



2014. nov. 1. 18:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
20%
Miért érdekel ha nem tartozol hozzájuk?
2014. nov. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem arra való ez az oldal, hogy kérdezzek? Amúgy meg van személyes érintettségem a kérdésben, a férjem oda jár, de erre ő sem tudja a választ.
2014. nov. 1. 18:27
 3/20 kzs ***** válasza:
69%

Karácsony?

Miért ne tartanánk? A szeretet ünnepe. Igaz, a Biblia nem beszél, hogy fenyőfa feldíszítésével és ajándékozással fejezzük ki, de semmilyen kivetnivaló nincs benne.


Karácsonyfával és ajándékozással történő szeretet kifejezéssel nem valósul meg se bálványimádás, se okkultizmus, és Igeellenesség sincs benne.

----------

Ami a húsvétot illeti: BIBLIAI módon tartjuk meg, nincs szó nyuszikákról, kölniről meg egyéb kis hülyeségekről. Bibliai módon tartjuk meg: ilyenkor a Krisztusi Engesztelő Áldozatot vizsgáljuk: a feltámadást bibliai kinyilatkozások tanulmányozásával tesszük.

-------------

Ami a halottak napját illeti: nyilvánvalóan nem tilos szeretteink sírjainak rendbetétele, de az semmiképp se társuljon velük való kapcsolattétellel. Nem lehet velük kapcsolatot teremteni: a Biblia nem engedi meg az ilyet. Ugyanígy nem lehet misével és máshogy se befolyásolni az elköltözött sorsát.

-----------------

Ovis farsang: részt lehet venni: fel lehet öltöztetni a gyereket udvarhölgynek, orvosnak, tűzoltónak, stb.- lényeg, hogy okkult tevékenységet végzőnek ne.

------------------

Halloween: teljességgel pogány eredetű: pogány kelta boszorkányok, kísértetek és egyéb démonok ünnepe, melynek őse egy kelta halálisten, bizonyos "crom cruach" kultuszában leledzik. Semmi köze a keresztény SzentÍráshoz, sőt sokkal inkább démonikus erők játékos megjelenítését jelenti, ami nem feltétlenül jelent jót.

2014. nov. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%
Igazából nem tartjuk abban az értelemben, amilyen értelemben ezt megtartásnak nevezik. Senki sem várja a kis Jézuskát, és a gyerekeknek sem mondják azt, hogy az ajándékot a Jézuska hozza. A fenyőfaállítás nem tilos, de nem is kötelező. Például én soha nem állítanék fenyőfát, de a feleségem igen, ezért volt olyan, hogy volt fenyőfa, de olyan is, hogy nem. Megkötözve azonban nem vagyunk a karácsonnyal. Ha lehetőség volna rá, akkor inkább átugranám a karácsonyt, ugyanis az augusztus 20 és a halottak napja után a legmegterheltebb ünnep, persze a szilveszter sem éppen a kedvencem.
2014. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
34%
2 Ha a férjed oda tartozik, akkor te miért gyűlölöd az oda tartozó embereket?
2014. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%
5+ Hiszen gyakorlatilag igy a férjedet is gyűlölöd, hiszen az oda tartozók, neki szellemi testvérei.
2014. nov. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Oké, de mennyivel kisebb "hülyeség" a fenyőfa a kölninél? Egyikről sem ír a Biblia semmit. (Sőt, a fenyő pogány germán maradvány.)

A farsangnak örülök. :) A gyüliben született barátnőm mesélte, hogy ők gyerekkorában nem vehettek részt benne, mert pogány dolog. Persze a hozzáállás gondolom ebben is lazult az elmúlt 25-30 évben.

A halottak napja akkor szabad? Nyilván szellemidézés nélkül, de szerintem azt az emberek 90 százaléka kihagyja. Csak sírlátogatás, ilyesmi.

A Halloweent én sem szeretem, több okból sem. :) Csak ehhez a témához tartozik szerintem.

2014. nov. 1. 19:09
 8/20 A kérdező kommentje:

Hol írtam, hogy gyűlölök onnan bárkit???? Nincs neked egy cseppet üldözési mániád? Semmi bajom a gyülisekkel, én magam is megpróbáltam, nem jött be, a gyerekeink még kicsik, de ha majd menni akarnak, én nem állok az útjukba. (A nagy 4 éves, menni akar, de a férjem szerint késő este inkább aludjon. Ez van.)

Egyszerűen bizonyos dolgokban nem látom a logikát, és mivel sok dologra sem a férjem, sem az egyik legkedvesebb barátnőm - szintén gyülis - nem tud válaszolni, gondoltam, kérdezek itt.

A többiek korrekt, ítélkezésmentes válaszát köszönöm.

2014. nov. 1. 19:16
 9/20 anonim ***** válasza:
47%

*Persze a hozzáállás gondolom ebben is lazult az elmúlt 25-30 évben.


Nem lazult, hanem erősődőtt. Lévén az alsó kisiskolásoknál hallowenkor az osztályfönökök vonják be a világi iskolába a gyerekeket szellemet idézni-úgy mond jó mókából.


Volt is csörtém az egyik gyerekem ofőjével amikor az még viléági suliba járt. Bezony.

2014. nov. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

*Nincs neked egy cseppet üldözési mániád?


Most már tudom ki vagy. Megint bajba akarod sosdorni magad a beszéded miatt?:DD


Hatalmas legyintés neked...

2014. nov. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!