Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen oldalon olvashatnék...

Milyen oldalon olvashatnék részletes bibliamagyarázatokat naponta?

Figyelt kérdés

Katolikus lány vagyok, és szeretném gyarapítani a tudásomat. Eddig csak olyan oldalakat találtam, ahol nagyvonalakban csak a mondanivalót tárgyalták ki részletesebben. Viszont én történelmi dolgokról is szeretnék olvasni a részek kapcsán, hogy ki volt az, aki írta, milyen tulajdonságát vagy életszakaszát vonatkoztathatjuk ehhez a részhez, milyen történelmi események voltak ekkor, mit kell tudni erről meg arról, stb ... Lehet, h nem fogalmaztam meg elég pontosan, de remélem, h értitek, h mit szeretnék! :)


Köszönöm!!



2014. nov. 8. 08:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
9%
Inkább normális irodalmi műveket olvass.
2014. nov. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

üdv, habár a bibliát emberek írták, nem emberi akaratból születtek, tehát nem az író gondolatait és érzéseit tartalmazzák, mint pl egy vers, vagy regény, hanem Isten szól hozzánk emberek által. a jw.org-ot próbáld meg. a mai napiszöveg éppen ez: „Istentől szóltak emberek, amint a szent szellem vezette őket” (2Pét 1:21).

Honnan jöttünk? Miért vagyunk itt? Hová tartunk? Miért ilyen a világ állapota? Mi történik velünk, amikor meghalunk? Az emberek világszerte felteszik ezeket a kérdéseket. Honnan tudnánk a választ ezekre és más fontos kérdésekre, ha nem létezne Isten ihletett Szava? De hogyan adta át Isten az üzenetét a szent szellem által a Biblia íróinak? Vajon az üzenet szóról szóra meg volt határozva, vagy csak gondolatokat kaptak, melyeket a saját szavaikkal fejezhettek ki? Nézzük meg, hogyan készül egy üzletember levele. Amikor számít, hogy szó szerint mi szerepeljen a levélben, az üzletember saját maga írja meg, vagy lediktálja a titkárnőjének, hogy mit írjon. A titkárnő legépeli, majd az üzletember aláírja a levelet. Más esetekben az üzletember csak a fő gondolatokat mondja el, és a titkárnő a saját szavaival fogalmazza meg a levelet, a saját stílusa szerint. Az üzletember ezután átolvassa a levelet. Végül úgy tekintenek rá, mint ami tőle származik

2014. nov. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nagy félelemmel ajánlom ezt az oldalt, de tény, hogy van benne igazság. Nem azt mondom, hogy minden igaz amit ír, de a történelmi háttér az pontos: [link]


De van egy másik oldal is: [link]


itt kitudod választani, hogy melyik könyvről szeretnél többet megtudni. Nem mondom, hogy minden le van írva, de elég sok minden.


Esetleg itt van egy könyv pdf formátumban, amit egy zsidó történész írt: [link]


Az igazat megvallva én még nem olvastam. Szóval nem tudom, mennyire megbízható.

2014. nov. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz

A jw.org egy ilyen oldal.

Az online könyvtárra kattintva a "Vizsgáljuk az Írásokat naponta" füzetből minden nap megvizsgálhatsz egy egy bibliai részt. De az ott található könyvek, mint az "Érveljünk az Írásokból", sokféle téma szerint felosztva szintén a segítségedre lehet.

De a Kiadványok-ra kattintva, a "Kutatássi segédlet" sok háttérinformációt is tartalmaz. Áldja meg Isten az erőfeszítésedet:-)

2014. nov. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Kedves Katolikus lány!


A kérdésed értem, a probléma azonban az, hogy a biblikus magyarázatok felekezetenként mások. A katolikus és protestáns teológiában például az egyik különbség az, hogy a katolikus kánonban több könyv/kiegészítés szerepel, mint a protestáns Bibliában, ami kevesebb, 66 könyvet tartalmaz. A másik probléma az, hogy a teológiában - és ez elmondható a katolikus és a némely protestáns egyházak magyarázatára is - bevett szokás a történetkritikai írásmagyarázat, ami elég hitromboló tud lenni. A racionalista teológusok ugyanis a könyvekhez írt bevezetésekben és jegyzetekben rendszerint kétségbevonják a szerző kilétét, a történelmi jövendöléseket utólagos betoldásoknak minősítik, jelképesnek veszik azt, amit szó szerint kell értelmezni, és szó szerint értelmezik azt, amit jelképesen kell értelmezni...Ezzel a jelenséggel magad is találkozhatsz, ha a kezedbe veszed a modern katolikus Bibliákat. Gondolok itt a Szent István Társulat által kiadott fordításra, és a Káldi-Neovulgátára. Abban ugyanis találsz a könyvekhez bevezetőket, és a szakaszokhoz jegyzeteket. Előbbi fordítás egyébként több jegyzezet és hosszabb bevezetőt tartalmaz, mint utóbbi. Persze nem mondom, hogy ezek a jegyzezek rosszak lennének, sőt állítom, hogy nagyon hasznosak is tudnak lenni, mert igazságok is vannak benne. Ezért is van meg nekem ez a két katolikus Biblia, noha én protestáns vagyok. Mégis arra bátorítalak, hogy először a Szentírásban alapozódj meg. Jézus azt mondta, hogy az Isten Igéje, vagyis a Szentírás igazság (Ján 17,17), és a Szentlélek elvezet minden igazságra (Ján 16,13).


Ajánlok azonban neked néhány forrást is, ahol a Szentírás szerzőiről, és a történelmi háttérről olvashatsz. Katolikus részről már beszéltem a két katolikus Bibliáról. De még van egy könyv, ami katolikus, ez Kocsis Imre Bevezetés az Újszövetség kortörténetébe és irodalmába című műve. Bár ezt nem olvastam végig még sajnos, de hasonló jegyzetek vannak benne, de emlékeim szerint ez is a történetkritikán alapszik, ahogy az Új protestáns fordításnak talán az 1990-es kiadása, ami el van játszva magyarázó jegyzetekkel. Tehát ha esetleg érdekel a protestáns teológia akkor ezt is ajánlom. Ahogy Dr. Vankó Zsuzsától és Dr. Reisinger Jánostól a Bevezetés a Biblia tanulmányozásához (ez mentes a történetkritikától, de egy nagyon kevés hiba van benne, pl a "Codex Baroccio" egy félreértésen alapszik tudomásom szerint) Barátnőmnek megvan még Dr. Tonhaizer Tibor: Bevezetés a teológiába - ez is mentes a történetkritikától ahogy beleolvastam. És végül ajánlom Josephus Flavius "A zsidók története" című művét. Flavius az 1. században élt zsidó történetíró/teológus/hadvezér volt, az apostolok kortársa, így az újszövetségi korszak történelmi hátteréről nagyszerűen be tud számolni.


Ha valami kérdésed van, írhatsz privát üzenetet is nyugodtan nekem. Minden jót!



Protestáns részről is megjelent egy magyarázatos Biblia, ha jól tudom, az új protestáns fordítás 1990-es revideált kiadása, ebbe szintén vannak jegyzetek.

2014. nov. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Íme a vallások legnagyobb hibája. Egy adott állítást sem tudnak a hívők maguk értelmezni, inkább másokét vallják. Ha te igaz hívőnek tartod magad, akkor méltóztass már agyat növeszteni és te magad értelmezni a Bibliát. A Talmund is csak a Tóra egyik értelmezése és tessék, láthatod milyen ostobák és begyepesedettek a talmundisták.


Tessék, itt egy állítás: A túrós tészta jó.

Tegyük fel, hogy ettél olyat, de nem tudod miért jó. X értelmezés szerint azért, mert sósan kell enni. Y szerint azért, mert cukrosan, Z szerint meg azért, mert szalonnával jó. Ilyenkor az ostoba ember fog egy értelmezést és aszerint fogja enni a tésztát ahelyett, hogy a saját szája íze szerint tenné. Az okos fogja a tésztát és elkezdi több módon kóstolgatni és, ha talál egy kombinációt, ami neki ízlik, akkor onnantól kezdve úgy fogja elkészíteni.


És ennek mi köze a valláshoz?


Csupán annyi, hogy a hívő emberek zöme egy adott ember értelmezése szerint gondolkodik ahelyett, hogy saját maga kezdené el értelmezni például a Bibliát vagy a Koránt. Te is így vagy. Elhitették veled, hogy neked kár is gondolkodnod ilyeneken, mert már ki van találva a dolog, a Vatikán már értelmezte helyetted, neked csak annyi a dolgod, hogy elhiszed és nem gondolkodsz és legfőképp nem találsz ki más értelmezést. Szóval fogjad azt a rohadt könyvet, ülj le a seggedre, kezd el olvasni ÉS ÉRTELMEZD TE MAGAD, NE EGY MÁSIK EMBER ÉRTELMEZÉSÉT HIDD EL. Bár nekem az is megfelel, ha más szavai alapján értelmezed a Bibliát, egyel több birka úgyse tűnik fel a nyájban, kellemes bégetést a továbbiakban!

2014. nov. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
:-) üdv, a kérdés nem értelmezésre vonatkozik, hanem történelmi háttérre. vagy rosszul értelmezem? :-)
2014. nov. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

6-os!

Hamár az agynövesztésnél tartunk, akkor inkább Te láss hozzá, és ÉRTELMEZD MAGADTÓL újra a kérdésem, és gondolkodj el rajta, hogy mit is kértem, és lásd be, hogy a 7-esnek igaza van! :D ...

2014. nov. 8. 14:06
 9/18 A kérdező kommentje:
És az Ötösnek köszönöm szépen a könyvajánlatokat!
2014. nov. 8. 14:08
 10/18 sandor76 ***** válasza:

A jw.org-on talalsz olyan Bibliai temakat,amelyek napjainkban erintenek minden embert.

Itt keresgelhetsz a szamodra fontos kerdesekben,es a rajuk adott valaszok kozott amik a Bibliara es a napjainkban torteno esemenyekre iranyitjak a figyelmet.

Ha talalkozol egy Jehova Tanujaval tole is megkerdezheted ezeket,mert vannak konyveink amik csak ezekkel foglalkoznak.

2014. nov. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!