Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Richard Dawkins...

Szerintetek Richard Dawkins pokolra kerül?

Figyelt kérdés
Vagy úgy is kérdezhetném, hogy bűn-e az amit csinál, és Isten meg fogja-e büntetni?
2010. jan. 30. 17:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
19%

Nos elolvastam..Tudós léttére hogy lehet valaki ilyen buta?Ez nem gonoszság,hanem butaság..Sajnálom szegényt,Istent érzékelni tudjuk csak,benne nincs meg ez az "érzékszerv" mint ahogy az ateisták többségében sincs..de ezért ők nem hibásak,sőtt az a dolguk,hogy megtévesszék az embereket,Isten próbára tesz így minket,ahogy a bibliával is,de semmi gond,minden a maga rendjén folyik,szerintem butaság miatt nem megy semmiféle pokolba,hanem (az én hitem szerint) visszajön ide,és azzal szembesül,hogy vallásos létében folyton kritizálják majd az ateisták..tehát megkapja a cselekedetei után járó következményt..mindenki a saját hibájából tanul.Majd akkor meglátja milyen,ha a szeretett Istenét szidni fogják következő életében..Ha pedig a katólikusok szempontjából nézem,akkor sem jut pokolra,mert Isten jószívű,és az ilyen buta emberek nem tehetnek a buta tetteikről,pl a betegelméjűek:"boldogok a lelkiszegének,"

Mert az ők megítélésük elnézőbb isten előtt,mert nem tudják átgondolni a dolgokat,főként ösztönösen cselekednek,ami nem az ők hibájuk,mert betegek..így születtek..Ha valaki butaságot csinál ami a saját meggyőződése szerint tökéletes dolog,az nem tehet róla,majd rájön,és megbánja,ha máshol nem de a túlvilágon biztos!!

2010. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
82%
Annyi reklámot látunk, ami azt hirdeti, hogy Jézus megvált minket, vagy örök kárhozattal fenyeget, hogy bizonyos vagyok benne, ez a hirdetés felüdülést fog hozni. Ha mosolyra is fakaszt, amellett, hogy elgondolkodtat, az még jobb.
2010. jan. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
36%

Ez annyira nehéz kérdés. Szerintem nem az alapján kerülünk pokolra, hogy mennyire hiszünk Istenben. Meg mit kell elhinni? Annyi vallás mondja majdnem ugyan azt, de mégis mást.

Most bűn-e kiírni, hogy valószínűleg nem létezik Isten? Ezzel kivel hiteti el, hogy nincs Isten? Senkivel... Ő sem hiszi, hogy egy busz oldaláról szerzi valaki az informásiót, hogy van-e Isten. Ez inkább csak provokáció, jó nagyot ugrik rá mindenki, főleg az egyház. Amúgy pont ezért csinálja szerintem.

Ez olyan, mint a Dan Brown könyvek... Senki sem vette volna komolyan, meg igaznak, ha rá nem ugrott volna a vatikán, hogy nem is igaz, nem is igaz. Aztán gyorsan betiltatták Olaszországban, de minek, ha úgysem igaz? Állítom, hogy ezért lett világhírű és felkapott.

Az egyház maga alatt vágja a fát, ha nekiugrik ezeknek. Azonnal mindenki tudni akarja, hogy mi tilos. Ezzel nem érdemes törődni, senkit sem érdekelne, ha csapnának botrányt belőle.

2010. jan. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
70%

Dawkins semmiképpen nem jut pokolra, mivel az számára nem létezik. Én sem fogok pokolra jutni, mert számomra sem létezik. A pár hozzászólással fentebbi keresztényke viszont oda fog jutni, az biztos.


Én egyébként bírom Dawkins-t, akkor is, ha néha vannak durva, és a valóságtól némileg elrugaszkodott kijelentései. Pedig nem vagyok ateista, csak éppen nem hiszek az "Egy Isten"-ben.


Végülis, akárhogy irtott minket évezredeken át a keresztény söpredék a "szeretet nevében", mégis itt vagyunk mi, pogányok... :)

2010. jan. 31. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
83%

18:42 - Isten, aki MINDENT TUD, próbára tesz minket...?


Gondold csak át párszor, hátha rájössz, mi is a probléma ezzel. ;)


Egyébként épp Isten "érzékelése" a "működési hiba". Ez ugyanaz, mint amikor pl. egyesek meg vannak győződve róla, hogy ufók rabolták el őket. Ugyanaz az agyi mechanika, és sok esetben ugyanolyan kultuszt is eredményez. Vicces. :)

2010. jan. 31. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%
nem,nem a isten próbája,hanem a emberé,hogy a éréseire hallgat,vagy nem..
2010. jan. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
72%
Ez az ember nekem nagyon szimpatikus. Nehogymár a köcsög egyház bármit megtehessen. Ők hirdethetik, hogy isten márpedig létezik? Tele van minden szopós szűzmáriával meg csöves keresztekkel. Amúgy kérdező, te is pokolra kerülsz, csak más más vallás poklába
2010. jan. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Én amúgy ateista vagyok, és nagy Dawkins rajongó, szóval ha van isten, és dawkins pokolra kerül, elég valószínű, hogy én is :D
2010. jan. 31. 13:39
 19/28 anonim ***** válasza:
26%

18:42


Ezt valami vicclapba is be lehetne tenni.:)

2010. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
41%

"Ez az ember nekem nagyon szimpatikus. Nehogymár a köcsög egyház bármit megtehessen. Ők hirdethetik, hogy isten márpedig létezik? Tele van minden szopós szűzmáriával meg csöves keresztekkel. Amúgy kérdező, te is pokolra kerülsz, csak más más vallás poklába"


Szóval akkor már tetszik érteni, hogy a normális életvitelű (_nem_ fanatikus!) vallásos, sőt általában a művelt, intellektusukra, stílusukra _valamit_ is adó emberek miért viszolyognak sok ateista kijelentésétől. Az hagyján, hogy érvek helyett csak indulatok, de hogy ezt még ilyen cizellált gyűlöletbeszéddé is kelljen formázni...

2010. jan. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!