Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szcientológia tényleg olyan...

A szcientológia tényleg olyan rossz mint mondják?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam hogy ilyen meg olyan rossz, ezer meg ezer okot leírnak hogy miért rossz. De én ebből nem ítélem el, az éremnek ugyanis két oldala van. Érdekelne az a bizonyos másik oldal.


Válaszokat előre is köszönöm 16/F



2014. dec. 4. 18:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Na azokról olvass, akik csak úgy unalomból szídják, hanem azokról, akik a tagjaik voltak. Ha azok után, hogy elolvastad az ő írásaikat, nem kap el a hányinger, javaslom menj orvoshoz...
2014. dec. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%

Engem is elképesztően érdekelnek ezek a dolgok. Hasonló korú vagyok mint Te, nem gondoltam, hogy ilyen fiatalon más is gondolkodik rajta.

Véleményem szerint a szcientológiának ha tagja vagy, akkor veszélyessé tud válni. Ha pénzt adsz neki.

Azonban, ha követed az elveit, olvasgatsz róluk interneten, akkor nem.

Szerintem semmi értelme az egésznek, mert földönkívüliek létezése, meg ilyen hülyeségek. De hát, kinek mi.


Egyébként nem is igazán vallás, hanem filozófiai elv.


Tehát ha nem egy gyülekezet szintjén jársz oda, hanem csak magadba elmélkedsz, semmi veszélye nincs.

2014. dec. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
De tényleg ne menj el oda! Semmikép se.
2014. dec. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Egy L. Ron Hubbard nevű sci-fi író alapította az egyházat. Abban hisznek, hogy egy "diktátor" űrlény, Xenu több milliárd évvel ezelőtt lefagyasztott különböző galaxisokból űrlényeket. Ezeket szuperszónikus repülőkkel a Földre szállította, majd Hawaii Vulkánaiba dobta őket, ahol kiolvadtok. Itt a Földon aztán agymosás alá vetette őket, így mindent elfeledtek eredetükről, és csak a zűrzavar maradt bennük. Az emberiság hajnalán pedig megszállták az embereket, és ez okozza a bajainkat, félelmeinket, zavarodottságainkat.


A szcientlógus egyházba való "térítés" úgy kezdődik, hogy megmérik, hogy mennyi stressz van benned. Aztán mindenkinek kijön, hogy rendkívül stresszes, de ők majd segítenek neked. Aztán jársz az egyházba, és fizetsz mindig egyre több pénzt, és minden egyes alkalommal egy kirakót hozzátesznek ahhoz a történethez, amit itt elmondtam. Tehát hogy megismerd hogy miért vannak szorongásaid, és hogy küzdj ellene.


Mondanom sem kell, hogy roppant gazdag egyház, és rengeteg családot / barátokat / közösségeket vert szét, tett földönfutóvá.

2014. dec. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

2-3.válaszoló vagyok.


A 4-nél a teljes igazság, annyi hozzátétellel, hogy magadba elhiheted, DE NE TEREMTS KAPCSOLATOT VELÜK.

2014. dec. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Ne teremts kapcsolatot...

De nagyon kell vigyázni, ugyanis vannak rejtett kirendeltségeik is!

Úgy hallottam, hogy nyelviskola, drogprevenció... és főleg az internetes IQ tesztek!

Azokkal különösen vigyázz, mert rögtön kiszolgáltatnak téged nekik.

2014. dec. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
33%

Azért hihetetlen, hogy egyesek hogy félnek ezektől a nyomorultaktól. :D

Normális embert nem tudnak beetetni, akit meg sikerül nekik, annál alapból nem klappol valami...

2014. dec. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 T. Zoltán ***** válasza:
2014. dec. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Tudod, amikor egymagad állsz szemben egy nagy hatalmú, jól begyakorolt szervezettel, és segítséget nem kapsz sehonnan - akkor nem árt az óvatosság.
2014. dec. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves Tóth Zoltán!


Köszönöm a linkeket de nekem ezek a dolgok kissé álldolognak tűnnek, hogyha meggyanúsítják őket ezzel azzal aki a jó szcientológusok mint jó magad ezekre tudjon hivatkozni. De félre ne értsd, nem rosszból mondom csak én így látom és remélem nem sértette meg senkit. A többieknek pedig köszönöm a választ.

2014. dec. 7. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!