Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki el tudná nekem mondani...

Valaki el tudná nekem mondani (NORMÁLISAN! ), hogy konkrétan kik is a Jehova Tanúi? Hihetünk e nekik? Vagy félre akarnak vezetni minket?

Figyelt kérdés

Lécci nem kérek beszólogatós válaszokat, hanem érvekkel feltüntetett dolgokat ellenük mellettük Stb...

Én láttam egy szórólapjukat, elolvastam...Nem tudom...Voltak olyan részek amikor ezt gondoltam, hogy nem igazi hívők...

És itt is szinte csak rossz véleménnyel van róluk mindenki.

Most már igazán kíváncsi vagyok az igazságra


2010. febr. 1. 18:28
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
20%
Jézus ezt mondta: én nem vagyok része a világnak. akik engem követnek, szintén nem részei a világnak. ezért ne csodálkzzatok, ha gyűlől titeket a világ. ha része volnátok a világnak, a világ szeretné azt ami az övé.
2010. febr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Nah ezzel tényleg okosabb lettem...:S
2010. febr. 1. 18:31
 3/51 anonim ***** válasza:
20%
válaszoljon Isten szava: ézsaiás 43:10-12 ill. jeremiás 15:16
2010. febr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
68%
egy félig-meddig engedélyezett, (hogy ki engedélyezte?? ...azt kellene keresztre feszíteni!) elkorcsosult vallási szekta! (ui. ŐK TÚLÉLIK MÉG AZ ATOMKATASZTRÓFÁT is jeligével, meghülyitik a sok életét féltő, enyhén értelmi sérült fiatalt!)
2010. febr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
18%
nem lesz újjab atomkatasztrófa! a sok értelmileg sérült fiatal vajon a szó általános értelmében, vagy a sátán által generált értékrend értelmében értendő? sajna, az utóbbi szerint tényleg értelmi fogyatékos, aki nem lop, hazudik, paráználkodik, politizál, karrierista, egoista.
2010. febr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim válasza:
41%
ÉN NEM VAGYOK ROSSZ VÉLEMÉNNYEL róluk, sztem nem tettek soha semmi rosszat.
2010. febr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
73%
Lehet h nem tettek semmi rosszat max zaklatnak meg ők is 'leminősítik' szavakkal aki nem tart velük. Nekem az osztálytársam jehovás, neki sem a magatartásával van a baj nem ezt mondja szerintem senki, hanem értelmileg nem komplett... az egész gondolatmenete egy epic fail, és tényként adja elő valótlan kijelentéseit, stb...
2010. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
49%
Jehova tanúi egy amerikai szekta, akik a Biblia tanításait förtelmesen kiforgatják, tagadják, hogy Jézus és a Szent Szellem/Szentlélek Isten (fontos a nagybetű, mert aztán azt is tagadják, hogy ők ezt tagadnák :)), azt állítják, hogy ők lesznek az egyedüliek akik túlélik Armagedont, de a földön maradnak, mert a mennybe csak 144ezer ember jut be stb. A szekta alapítója komolyan foglalkozott okult dolgokkal pl. piramisjóslással. Okult jelképeket a mai napig használnak, pl. maga az őrtorony, ami a fő jelképük az Efézusi Artemisz szobor fején található eredetileg. Ha többet szeretnél tudni: [link]
2010. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem rossz indulatból terjesztenek tévtanításokat, ők meg vannak győződve arrol, hogy amit terjesztenek az helyes.

Csakhogy, ha a Biblia tükrében vizsgáljuk meg, hogy mit hirdetnek, akkor egyértelműen kiderül, hogy bizony TÉVTANÍTÓK.


Ami szerintem a két legfelháborítóbb tévtanításuk az az, hogy Jézus Istenségét tagadják, valamint szintén tagadják a Szentháromságot. Bizonyos igeszakaszokat nagyon dúrván félreértelmeznek, hogy azokkal támasszák alá az állításaikat. (Meg úgytudom, hogy saját Biblia fordításuk/ferdítésük van, amiben bizonyos dolgokat megváltoztattak, hogy a saját tanításukat támasszák alá.


Hihetsz nekik, amíg hétköznapi dolgokról van szó, de ha Istenről, a Bibliáról kezdenek beszélni, akkor jobb ha inkább ott rögtön otthagyod őket, mert mivel maguk is tévtanításokat követnek, csak azt adnák tovább, és azért nagyon nem mindegy, hogy a Biblia tanítását követed, vagy az övékét, mert ez nem játék, nagyon komoly következményei lesznek, ha tévtanításokat követsz amik eltávolítanak az igazságtól.

נוצרי

2010. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
59%

és hozzáteszem, minden kritikára előhúzzák az 1. válaszadó által idézetteket

vagyis azért van igazuk, mert olyan sokan támadják őket


ezért is provokálják állandóan az embereket, hogy saját maguknak bizonygassák az igazukat

2010. febr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!