Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mai fiatalok hogyan viszonyu...

A mai fiatalok hogyan viszonyulnak a valláshoz? Mi az oka annak, hogy mostanában szinte csak időseket látni a templomokban/misén? Nem szeretnék vitát kirobbantani a vallási hovatartozásról, ezt vegyétek figyelembe és ne pocskondiázzatok senkit!

Figyelt kérdés
Meglátásom szerint a mostani kamaszok és fiatal felnőttek, nem igazán foglalkoznak a vallással, legalább is az én környezetemben. Korábbi generációknak ez fontos volt, mert pl. nagyszüleim egész életükben templomba járók voltak, de mostanában csak szinte időseket látni a templomban.Nálunk sokan csak akkor vették elő a Bibliát amikor kötelező olvasmány volt, erről mit gondoltok?

2014. dec. 19. 14:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Hisznek benne, de nem érnek rá.
2014. dec. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
25%
Ez valamiert Magyarorszagon igy van. Ahol en elek, viszont a fiatalok is ugyanugy jarnak.
2014. dec. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az egyház és maga a vallás nem sokat kínál a fiatal tömegek számára.Egyszerű.
2014. dec. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%

Azért, mert az egyház még sajnos nincsen annyira megreformálva Magyarországon, hogy az egy fiatal számára élvezhető legyen. A templomról mindenkinek az jut eszébe, hogy hideg van, és hosszú, unalmas, szenteskedő prédikációt kell egy fiatalnak végighallgatnia.

Nem azt mondom, hogy majmoljuk az USA-t, de ott tudnak laza, éneklős, mai Istentiszteletet tartani.

Én kicsi korom óta egyházi iskolába járok, ott annyira nem fogott meg semmi, de nyaranta rendszeresen hittantáborba, ahonnan rengeteg jó élményem van, mert interaktívan, vizuálisan és kreatívan csinálják meg. (Ez nem pénz kérdése.)

Lényeg annyi, hogy nyitottság, újítás, jó helyszín.

17 éves vagyok.

2014. dec. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

A keresztény egyházak nem nagyon tudják megszólítani a mai fiatalságot, sőt szerintem az oregséget sem, csak valahogy ez a templomba menés egyfajta szokás a nyugdíjas nénik körében.


Szóval a világ és az emberek gondolkodás, problémái, és lelki igénye teljesen megváltozott az évtizedek során, és ezzel még nem tudnak mit kezdeni az egyházak.

2014. dec. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Utolsó válasz (4.) mondasz valamit. Ahol én lakom kis faluban ott egy idős plébános volt és bizony nagyon sokszor megkapták a hívek a magukét amiért vasárnap délután inkább focimeccsre mennek, mise helyett. Persze nem akarok bántani egy papot sem és vele sem volt semmi bajom személy szerint. A közeli városba viszont olyan misét tartottak ahol a pap gitározott projektorról ment a szöveg a híveknek és egy teljes zenekar kísérte végi az egészet. Az nagyon jó volt. ott sok fiatalt láttam, de az már néhány éve volt, azóta ott is csökkent.
2014. dec. 19. 14:38
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

Mert túlhaladott dolog a vallás.

Van tudomány és nem kell varázslással megmagyarázni a világot.

2014. dec. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
Mert nem ismerek egy vallásos szemèlyt sem,aki elhiszi amit állìt ,vagy válaszol is egy kèrdèsre ,nem csak leráz. Sokan vagyunk fiatalok akik pl ezèrt.
2014. dec. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
92%

Nem járnak a fiatalok templomba, mert nincs, ami odavigye őket. Mit hallasz itthon egy misén? Bűnös vagy, mocskos vagy, bánd meg, kérj bocsánatot, sírj, vezekelj, könyörögj...

Egyszer jöttek a sulinkba verbita szerzetesek. Ázsiából, Kongóból, Lengyelországból... olyan életörömmel, hogy egyszerűen a közelünkben jó volt lenni. Ők örültek, hogy pár szót beszéltek magyarul, mi jókat mosolyogtunk azon, hogy bár éppen jó lenne az a szó, amit használtak, mi mégis egy másik arnyalatot használunk. Tartottak is misét. Az tudod, miről szólt? Isten veled van, szeret, örülj, mert élsz, egészséges vagy, szeresd az embereket, mindenki egy szuper csapat tagja. Taps, ének, tánc, vidám zenék. Nyoma nem volt bűntudatnak, sírásnak , kárhozatnak.

Ha ilyen misék lennének, én is járnék, és sokan mások is. De sajnos itthon még rossz oldalról közelítik meg a dolgot...

(18/L)

2014. dec. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 KZitus ***** válasza:
84%

Szervusz


Egyetértek részben amit a 9-es írt. Úgy tűnik, nem csak a misén hangzanak el sértő, bántó dolgok, de nemrég egyik közeli rokonom temetésén a pap lepogányozta a "tisztes gyászolókat", mert egyetlen arcot sem látott még közülük a templomban.

Hát nem itt és nem így kellene hívogatni. Ez inkább taszító, mint vonzó.

Nem igen olvasott arról, hogy „Ne ítéljetek többé, hogy ne ítéltessetek”

2014. dec. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!