Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elváljak hogy tiszta legyek...

Elváljak hogy tiszta legyek az Úr szemében?

Figyelt kérdés
Keresztény nő vagyok. 2 éve kötöttem házasságot egy férfival, akibe gyermekkorom óta szerelmes voltam. Ő kicsapongó, parázna életet élt, van is 2 gyermeke, 2 különböző nőtől. Mielőtt elkezdett nekem udvarolni, ő is megtért.De úgy érzem az ő paráznasága engem is bemocskolt.

2014. dec. 28. 20:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Ezt értsem úgy, hogy nem tudsz, vagy nem akarsz neki megbocsátani?

Jézust ugyanez a szitu nem zavarta.

2014. dec. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%
Ha valóban megtért, akkor Krisztus vére lemosta az összes bűnét. De emberek vagyunk és a múltat nagyon nehéz feled ki. Ha tiszta, keresztényi a házasságotok, akkor ne válj el. A múlt elmúlt, csak a jelennel foglalkozz. Ha csak szóban tért meg és nincsenek gyümölcsei, akkor sem teheted meg te az első lépést.
2014. dec. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 kzs ***** válasza:
67%

Teljesen igaza van az előbbi válaszadónak.

Pál apostol azt mondta, hogy ami mögöttem van, azt elfelejtem, de ami előttem van, annak célegyenest nekidőlök.


Ha a férjednek megvolt a megtérése, és bűnvallás keretében Isten előtt feltárta ezt a bűnét (is), akkor az Isten előtt rendezve van. Jézus vére elmossa mindazokat a bűnöket, amikre hittel rákérjük ezt a drága vért.

Isten úgy tekint rá, mintha sohasem vétkezett volna.


Éppen ezért neked sincs jogod másképp tekinteni a férjedre.

Sőt, házaséletetek boldog és őszinte legyen, és soha ne vond meg magad tőle.


Ne haragudj rá, mert Jézus vére megmosta.


Ne válj el. NE VÁLJ EL.

2014. dec. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

Na ilyet még nem hallottam, hogy valaki épp a vallás miatt akar elválni. Általában inkább a vallás miatt szoktak kényszerből együtt maradni.


A válasz: NEM.


1. Azért nem, mert ha megtért, akkor fátylat lehet borítani a múltjára.

2. Azért sem, mert válással biztosan nem szerzel örömet Istennek.

3. És már csak azért sem, mert ezen az egészen még a házasságotok előtt kellett volna gondolkodni.

2014. dec. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%

"paráznasága engem is bemocskolt"

Ritkán adóik ez az igehely ilyen nyilvánvalóan:

Mt15,11

Nem az fertőzteti meg az embert, a mi a szájon bemegy, hanem a mi kijön a szájból, az fertőzteti meg az embert.


A mocsok a szívedből bugyog elő.


Ő megtért, elvett téged. Te meg hűtlen akarsz lenni. Akkor leszel tiszta ha hűséges leszel és segíted őt, amiben tudod. A tisztának minden tiszta.

2014. dec. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%

" Mielőtt elkezdett nekem udvarolni, ő is megtért. "

Tehát már hívőként udvarolt neked.

Miért nem akkor zavart a megtérés előtti élete?????


Más örülne neki, ha megtérne a párja.

Mi van benned amit a férjedre akarsz vetíteni?

Miért akarod őt hibáztatni a te hibájaidért?

Elfogadtad férjedül? el.

Igéretett tettél neki ? Igen.

Akkor?

Miért zavar MOST, hogy előtted volt mással, több évi házasság után?

Valami biztos történt. Mi hozta elő ezt az érzést?

A múlt elmúlt, hűséges volt, hozzád, de te azért akarod büntetni, amit tett a házasság előtt?

Talán megijedtél attól, hogy ő komolyan gondolja a házasságot, te meg nem?

2014. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
59%
Gondok vannak, a válást a férjére akarja irányítani, hogy ő a hibás. :D
2014. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Sztracsatellavagyok ***** válasza:
79%

Szia!

Ne válj el a múltja miatt. Az ő bűne téged nem tud bemocskolni. Az az ő bűne, nem a tiéd.

És ha megtért, akkor meg végképp nem érdemes elválj.

Ígéretet tettél neki, hogy örökké vele leszel. Tartsd meg!

2014. dec. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
68%

A kérdés, hogy valóban történt-e megtérés, azaz újjászületett-e, megkeresztelkedett-e vízzel? Megváltozott-e az élete? Ha igen, arra az a Biblia válasza, hogy "amiket (vagy akit) az Isten megtisztított, te ne mondd tisztátalannak." (ApCsel 10,15)


Ha elválsz a férjedtől, akkor házasságtörő leszel. Ha a férjed nem hajlandó veled élni, hanem elválik tőled, akkor nem vagy hozzá kötve, azaz te nem leszel házasságtörő a válás következtében(1Kor 7,15). Sőt, bár Pál apostol azt mondja, hogy jobb, ha úgy maradsz házasság nélkül, de újra megházasodhatsz ebben az esetben (1Kor 7,27-28). Ha azonban mégis önkényesen elválsz a férjedtől, akkor az az instrukció, hogy maradj házasság nélkül, vagy békülj meg a férjeddel(1Kor 7,10-11).


Amúgy, ha a férjed kicsapongó életet élt korábban, ha megtért is belőle, és a megtérése valóságos volt is, de a szexuális démonokat nem űzték ki belőle, akik korábban a kicsapongó életvitelre kényszerítették (1Kor 12,2; Ef 2,1-2), akkor érezheted magadat beszennyezve, ez azonban nem a férjedtől, hanem a hozzá kötődő szellemi lényektől jön, akiktől az Egyház elöljáróinak kellene megszabadítaniuk az Úr Jézus Krisztus nevében, a Szent Szellem ereje által (Mt 12,28; Lk 11,20), nem pedig a férjednek saját magát. A megoldás nem az elválás, hanem az, ha kiűzik a démonokat a férjedből, és valószínű, hogy belőled is, mivel a szexuális egyesülés egyben szellemi egyesülés is (1Kor 6,16-17), azaz démonok számára belépési pont lehet a szexuális élet, ha az egyik fél meg van fertőzve szexuális démonokkal, és ebben az esetben a válás sem képes utólag eltávolítani, a már addigra átjutott szellemeket. Ha olyan egyházba jársz, ahol nem gyakorolják Jézus parancsát, hogy "démonokat űzzetek!" (Mt 10,1:8; Lk 10,17-19; Mk 16,17), akkor nincs jó megoldás. Akár elválsz, akár nem, a démonok további jelenléte miatt továbbra is szennyesnek érzed magad, ráadásul beláthatatlanok hosszú távon a démonokkal való kényszeregyüttlét következményei. Ráadásul, ha elválsz, akkor házasságtörő is leszel. Javaslom, ha tényleg megoldást szeretnél a problémádra, keress fel egy olyan közösséget, ahol Jézus parancsának engedelmeskednek, és nem szocializálják, hanem kiűzik a démonokat. A démonokat egyébként sem lehet szocializálni, az ilyen kísérlet mindig a tisztaság és szentség rovására megy, ráadásul úgy viselkednek sokszor, mint az alvó ügynökök, és sok esetben évtizedekig meghúzzák magukat, és egyszer csak elődugják a fejüket. Ha azonban el vannak már távolítva, akkor könnyű őket távol tartani.

2014. dec. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
51%
Na, ha ez nem kamu, akkor vasárnap délben, verőfényes napsütésben nyalom ki a seggedet a Lánchídon.
2014. dec. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!